همه چیز درباره ی کاشت دندان
21 جولای

اهمیت انتخاب کلینیک مناسب ، دغدغه بزرگی  برای مراجعین است چرا که انتخاب آن بسیار حائز اهمیت است .کاشت و  دندان توسط ابزار بسیار دقیقی ساخته می شود به همین علت باید به کلینیکی رجوع کنیم که از کیفیت کار آن ها مطمئن باشیم . ما در کلینیک کاشت دندان دکتر جهاندیده قصد داریم با آشناسازی شما با روند کار کاشت دندان و پاسخگویی به سوالات شما بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم . در ادامه به توضیح پارامتر های مهم بهترین کلینیک کاشت دندان رشت  می پردازیم تا شما عزیزان بهترین انتخاب را داشته باشید .

-همه چیز درباره ی کاشت دندان

-شرایط ایمپلنت دندان

-ویژگی هایی که یک کلینیک کاشت دندان خوب باید داشته باشد 

-تفاوت ایمپلنت ارزان و گران

-نکات مهم که باید بعد از کاشت دندان رعایت کنید 

 

همه چیز درباره ی کاشت دندان:

 

خرابی و از دست دادن دندان ، نقص بزرگی در زیبایی ایجاد می کند . با استفاده از کاشت دندان می توانید این نقص را برطرف کنید و علاوه بر زیبایی از سلامت دندان خود لذت ببرید .ایمپلنت در واقع کاشت دندان درون فک به صورت دائمی است و با رعایت اصول درست هیچگونه عارضه ای در بر ندارد و هم نقش ریشه و تاج دندان را ایفا میکند . جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص است و به دو صورت یک تکه و دو تکه وجود دارند . در نوع دوتکه توسط پیچ اتصال دهنده قسمت ریشه و تاج به هم متصل می شوند . زمانی که طول میکشد ایمپلنت کاملا با فک جوش بخورد برای فک پایین سه ماه و برای فک بالا پنج ماه است . توجه داشته باشید تا قبل از ۱۸ سالگی برای ایمپلنت اقدام نشود زیرا فک و  اسکلت صورت شکل کامل خود را پیدا نکرده است و در صورت نیاز به کاشت دندان در سنین پایین تر میتوان به صورت تک دندان این عمل را انجام داد اما پس از ۱۸ سالگی باید پروتز آن تعویض شود .                                                                                                                                               ایمپلنت در دو نوع ریشه ای شکل و نوع دارای چارچوب راموس موجود است . که نوع اول رایج تر می باشد و درون استخوان قرار می گیرد و همانند پیچی ضخیم است و خود دارای ابعاد متفاوتی است .نوع دارای چارچوب راموس زمانی استفاده می شود که استخوان فک پایین بسیار ظریف باشد .                                                                                                                یکی از نگرانی هایی که راجب کاشت دندان وجود دارد درد ناشی ازین جراحی است درصورتی که بی حسی موضعی کاملا در ناحیه جراحی صورت می گیرد و بیمار هیچ دردی حس نمی کند.                                                                                      مراکز درمانی باید کادری برای مشاوره داشته باشند تا بیمار با تمامی جوانب جراحی آشنا شود که این مورد به خوبی در کلینیک دکتر جهاندیده که کی از بهترین کلینیک های کاشت دندان رشت است رعایت می شود .

 

تفاوت ایمپلنت ارزان و گران

شرایط ایمپلنت دندان:

 

این عمل جراحی برای هر بیمار و در هر شرایطی مناسب نمی باشد . به همین جهت جلسات مشاوره ای برای بیمار قبل جراحی در نظر می گیرند تا متوجه صلاحیت یا عدم صلاحیت انجام کاشت دندان برای او شوند . در مواردی دیده می شود بیمار بین دندان هایش فاصله دارد و این سبب کمبود فضا برای ایجاد ایمپلنت می شود و راه حل موجود این است ابتدا به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کند تا برای تنظیم فاصله دندان هایش راهکاری بیاندیشد . حال میخواهیم به بررسی سلامت بیمار بپردازیم که شامل سلامت جسمی ، روانی و سلامت استخوان فک است.  جهت اطمینان از سلامت جسمی، ابتدا  باید آزمایشاتی که توسط متخصص تجویز می شود را انجام داد .یکی از مشکلاتی که عموما بین بیماران دیده می شود عفونت است و اگر رفع نشود جراحی انجام نمی شود زیرا سبب ایجاد بیماری های قلبی عروقی خواهد شد و در موارد بسیار پس زدن ایمپلنت .  آماده سازی بیمار از نظر روانی امری مهم است زیرا این جراحی دارای دوره نقاهت خاص خود است و باید بیماراز آستانه تحمل بالایی برخوردار باشد  . به همین جهت انتخاب یک کلینیک خوب با کادر درمانی مجرب حائز اهمیت است که در بهترین کلینیک کشت دندان رشت به بهترین نحو مدیریت می شود .                                             و اما مهم ترین و حساس ترین بخش ، سلامت استخوان فک می باشد . در برخی بیماران به علت تحلیل رفتن استخوان فک نمی توان کاشت ایمپلنت را برای آن ها انجام داد . تایید سلامت استخوان فک توسط ارتودنتیست انجام می شود و گاها پیش آمده برای بیماردر صورت لزوم پیوند استخوان فک انجام شده است .  پس از تایید توسط پزشک باید به نکاتی نظیر : تعداد دندان هایی که میخواهید ایمپلنت کنید ، مشخص کنید هدف از ایمپلنت زیبایی است یا عملکردی و یا هردو ، چک کردن سلامت بقیه دندان ها ، دقت به بیماری های خاص و زمینه ای و… توجه کنید. در ادامه میخواهیم به بررسی افرادی که نمی توانند کاشت دندان انجام دهند بپردازیم : -افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده ، خانم های باردار ، سابقه سکته قلبی و مشکلاتی ازین دسته ، اشخاصی که به پوکی استخوان مبتلا هستند ، بیمارانی که شیمی درمانی انجام می دهند ، افراد سیگاری ، افراد مبتلا به بیماری های سیستم ایمنی . این ها جز موارد مهم منع انجام ایمپلنت هستند .

 

ویژگی های بهترین کلینیک کاشت دندان رشت

ویژگی های بهترین کلینیک کاشت دندان رشت :

 

یکی از مشلاتی که اکثر مردم درگیر آن هستند کمبود وقت است ازین رو یک کلینیک خوب  باید تایم بیشتری را برای رسیدگی به بیماران اختصاص دهد و نوبت دهی بیشتری داشته باشد و تمامی کارهای درمانی مربوطه بیمار را همانجا انجام دهد.                 تعهد کاری و رفتار حرفه ای پرسنل کلینیک نیز حائز اهمیت است که این یکی از پرامترهای رعایت شده در بهترین کلینیک کاشت دندان رشت رعایت شده . بعلاوه بکارگیری تجهیزات مدرن از ویژگی های کلینیک دکتر جهاندیده می باشد .                 در ادامه به توضیح مواردی مهم در مورد کیفیت کلینیک ها می پردازیم :                                                                            اولین پارامتری که قبل از هرچیز باید به آن توجه کرد  ، اعتبار است که با داشتن مجوز و دیدن نمونه کار ها و رضایت دیگر بیماران می توان به آن دست یافت .  مورد بعدی تجربه کلینیک مد نظر است . اصولا کلینیکی که با تجربه است سال هاست فعالیت دارد و متخصصان خوبی دارد.بهداشت و استریل به موقع نکته بسیار مهمی است و یک کلینیک خوب حتما اصول بهداشتی را به خوبی رعایت می کند .

 

تفاوت ایمپلنت ارزان و گران:

 

تفاوت بسیاری در ایمپلنت های مصرفی وجود دارد که قصد داریم به اختصار در بهترین کلینیک کاشت دندان رشت این مطالب را برای شما توضیح دهیم :

دقت داشته باشید کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید . زیرا استفاده از ایمپلنت های نامرغوب پیامدهایی نظیر عفونت بافت های حوالی ایمپلنت ، ملتهب شدن لثه ، تحلیل استخوان فک و مواردی ازین دست می شود . یکی از مواردی که به کیفیت ایمپلنت برمی گردد  تکنولوژی ساخت و پوشش هایی که روی پایه قرار می گیرند بستگی دارد. پایه های ایمپلنت از جنس های مختلفی مانند :پاشش پلاسما ،بدنه رزوه دار ، شن پاشی شده و …موجود می باشند . هر شرکت و برندی دارای تکنولوژی خاص خود است و تاثیر مستقیمی روی قیمت دارد .این روزها تولید ایمپلنت های ارزان توسط کشورهایی مانند پاکستان ، هند، چین و استفاده از آن هادر کلینیک ها مشاهده می شود که تکنولوژی لازم برای استفاده به عنوان ایمپلنت های دندانی را ندارند و احتمال شکست آن ها بسیار بالاست و از همه مهمتر کد رهگیری ندارند و فاقد گارانتی هستند .

ایمپلنت های ساخت کره دارای کیفیت مطلوب و طرفدارانی درایران است زیرا با توجه به قیمت آن از کیفیت خوبی برخوردار است . رده بالاتر از این ایمپلنت ها ، ایمپلنت های ساخت آلمان ، سوئیس و آمریکا هستند که جزء دسته گران محسوب می شوند . دسته بندی و انواع جنس های ایمپلنت در بهترین کلینیک کاشت دندان رشت در کلینیک دکتر جهاندیده موجود می باشد که با دادن مشاور به شما مناسب ترین و مرغوب ترین نوع را برای شما به کار میبرند.

 

نکات مهم که باید بعد از کاشت دندان رعایت کنید:

 

از آن جا که پس از جراحی ماه های اول هنوز ایمپلنت در حال جفت و جور شدن با استخوان فک می باشد باید مراقبت های خاصی در این دوره انجام شود . در روز های اولیه جراحی از شستشو و دستکاری محل زخم پرهیز شود تا محیط تحریک و آلوده نشود . مراقبت های عمومی که پس از انجام ایمپلنت به بیمار گوشزد میشود شامل :

–استراحت پس از انجام جراحی به صورتی که بیمار به صورت دراز کش باقی روز را بگذراند تا دچار ضعف و سرگیجه بعد جراحی نشود و تا چند روز هیچ گونه فعالیت سنگین و ورزشی انجام ندهد .

-مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک به صورت منظم و استفاده از دهانشویه ها از گام های اولیه و مهم دوره نقاهت بیمار است . در صورت عدم رعایت بهداشت و نادیده گرفتن توصیه های بعد عمل گاها بیمار دچار عارضه ی پری ایمپلنتایتیس می شود که به صورت زائده ای اطراف ایمپلنت می باشد .

-نکته مهمی که باید بدانید این است که وجود خونریزی تا یک روز بعد از جراحی امری طبیعیست و جهت کاهش خونریزی می توانید از یک تکه گاز استریل استفاده کنید و به آرامی روی محل زخم فشار دهید . اما درصورت زیاد بودن خونریزی و ادامه داشتن آن با مراجعه به پزشک معالج آن را پیگیری کنید .

-نکته دیگری که اکثر بیماران دچار آن هستند ، دردی است که پس از ازبین رفتن بی حسی احساس می کنند و برای تحمل آن بایستی از مسکن های تجویز شده استفاده کنند و علاوه بر دارو استفاده از کمپرس سرد نیز به بی حس وکاهش درد کمک ی کند .

-رژیم غذایی پس از جراحی از مهم ترین نکاتی می باشد که بایستی رعایت کنید و حتما تا چند روز از غذاهای نرم ، پوره ها ، آبمیوهای طبیعی و سوپ ها استفاده کنید چرا که نباید فشار زیادی به محل زخم وارد شود و برای جویدن غذا از سمت مخالف استفاده کنید .

-یکی از ابهامات دیگر پس از جراحی این است که آیا مسواک زدن تکرار شود یا تا زمان بهبودی از آن خودداری شود ، پاسخ این است که مسواک زدن به بهداشت محل زخم کمک میکند اما باید از لمس لثه و محل ایمپلنت خودداری شود . استفاده از آب نمگ رقیق و دهان شویه ها نیز بسیار مناسب این زمان هستند .

-دقت داشته باشید سیگار کشیدن پس از عمل بسیار خطرناک است و توصیه میشود به شدت از آن خودداری شود زیرا سبب عفونت و در نهایت شکسته شدن ایمپلنت شما میشود . در کلینیک دکتر جهاندیده کادر متخصص بهترین کلینیک کاشت دندان رشت به صورت کامل و باتوجه به وضعیت سلامت شما تمامی نکات مهم بعد از جراحی را در اختیار شما قرار می دهد تا به بهترین نحو دوره نقاهت شما سپری شود .

در این مقاله سعی داشتیم شمارا با همه جوانب مربوط به کاشت دندان آشنا کنیم که با آگاهی بتوانید به بهترین کلینیک کاشت دندان رشت مراجعه کنید و از خدمات با کیفیت آن ها استفاده کنید . در کلینیک دکتر جهاندیده تمامی پارامتر های درمانی و بهداشتی رعایت شده و کیفیت کار آن ها ضمانتیست برای خیال آسوده مراجعین .

شما میتوانید با مراجعه به سایت ایشان،  اطلاعات تماس را به دست آورید و با رزرو تایم مشاوره بگیرید و از خدمات آنها استفاده کنید :

drjahandideh.com

 

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید