قبل و بعد کامپوزیت + عکس توسط بهترین دندانپزشک رشت
05 ژوئن

روکش کامپوزیت دندان یکی از روش‌های مدرن و به‌روز برای مرتب سازی و زیبا سازی ظاهر دندان‌ها می‌باشد. این روش از موثرترین روش‌ها برای پوشاندن نقص‌های ظاهر دندانی و سفید سازی ظاهر آنهاست. همه افراد از تاثیر زیبایی دندان بر جذابیت چهره خود آگاه هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد مشتاقند که ظاهر دندان‌های خود را ترمیم کنند.

امروز در این مقاله از وب سایت جناب دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با کامپوزیت دندان و ویژگی‌های آن آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید روش بهتر را انتخاب کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

روکش کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

روکش کامپوزیت دندان چیست؟

روکش کامپوزیت دندان چیست؟

خوشبختانه پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه کیفیت زندگی افراد و رضایت آنها از زندگی را به راحتی ارتقا می‌دهد. به همین دلیل افراد از هر بخشی از صورت و ظاهر خود که ناراضی باشند، می‌توانند آن را بهترین نحو ممکن ترمیم کنند.

کامپوزیت نیز یکی از این روش‌های درمانی برای بهبود ظاهر دندان‌ها می‌باشد. ونیر کامپوزیت از روش‌های روکش دندان است که می‌تواند نامرتبی‌ها و خرابی‌های ظاهر دندان را در زیر خود پنهان کند. این روکش از موادی هم رنگ با دندان تشکیل شده است و می‌تواند رنگ دندان‌ها را نیز اصلاح کند.

روکش‌های ونیر کامپوزیت از نظر درمانی، دارای دو روش مستقیم و غیر مستقیم است. عموما ونیر کامپوزیت مستقیم تنها در یک جلسه اجرا می‌شود. از این روش تنها زمانی می‌توان استفاده کرد که بخواهید تعدادی از دندان‌ها را روکش کنید. یعنی این روکش برای کل دندان‌ها استفاده نمی‌شود.

به عبارت دیگر، اگر دندان‌های نیش سالم باشد، می‌توان باقی دندان‌ها را بر اساس آن روکش کرد. این کار تنها در روش ونیر کامپوزیت مستقیم کارایی دارد. این روش می‌تواند ایرادات جزئی و محدود دندان‌ها را برطرف کند. لازم است بدانید که این کار مهارت، هنر و تجربه دندانپزشک را احتیاج دارد. زمان لازم برای انجام آن نیز تقریبا زیاد است اما در یک جلسه برای بیمار تنظیم می‌شود.

از طرف دیگر، ونیر کامپوزیت غیر مستقیم کاربرد و زیبایی بیشتری دارد. این کامپوزیت مستحکم، جذاب و بادوام‌تر است. به همین دلیل بافت دندان را بهتر حفظ کرده و دیرتر از بین می‌روند. اما عموما آنها روکش‌های سرتاسری هستند و روی تمام دندان‌ها را می‌گیرند.

کاربرد استفاده از روکش ونیر کامپوزیت

کاربرد استفاده از روکش ونیر کامپوزیت

  • درمان بیماری‌های دیاسیتی دندان
  • رفع زردی دندان و تغییر رنگ دندان در اثر جرم گرفتگی
  • پوشاندن لکه‌های رنگی موضعی دندان‌ها
  • پوشش نامرتبی‌های دندان
  • روی هم رفتن دندان‌ها
  • لب پر شدگی دندان‌ها در اثر ضربه و دلایل دیگر
  • تغییر رنگ دندان به رنگ توسی و آبی (در اثر مشکلات مرتبط با عصب دندان)
  • درمان دندان‌های مخملی (این دندان‌ها همواره حالت جرم گرفتگی دارند و ظاهرشان حتی با جرم گیری نیز صیقلی نمی‌شود)
  • کوتاه و بلند بودن دندان‌ها و نامرتبی‌های دیگر که به هر دلیلی ایجاد شده‌اند

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

مزایا و معایب استفاده از ونیر کامپوزیت برای اصلاح لبخند

مزایا و معایب استفاده از ونیر کامپوزیت برای اصلاح لبخند

ونیر کامپوزیت و لمینت دندان از مشهورترین روش‌ها برای زیبا سازی لبخند و رفع نواقص ظاهری دندان‌هاست. اما کامپوزیت دندان در مقایسه با لمینت دندان دارای مزایا و معایب مختلفی می‌باشد. قبل از هر چیز، باید به هزینه این روش در مقایسه با لمینت اشاره کرد. این مورد شاید تنها مزیت کامپوزیت نسبت به لمینت باشد. هزینه کامپوزیت دندان نسبت به لمینت کمتر است. چون مواد تشکیل دهنده آن از طول عمر و استحکام کمتری در مقایسع با لمینت تهیه شده است. در نتیجه هزینه کمتری نیز برای فرد خواهد داشت.

اما از طرف دیگر، این روش در مقایسه با لمینت دندان، عمر کمتری دارد. عمر متوسط کامپوزیت دندان نهایتا ۱۰ سال است. اما عمر لمینت دندان به ۲۵ سال نیز می‌رسد. لمینت از جنس سرامیک است و به سختی دچار آسیب می‌شود. اما کامپوزیت دندان راحت‌تر از لمینت دچار خراشیدگی و یا خط خوردگی می‌شود. در نتیجه در طول این ۱۰ سال ممکن است فرد مجددا مجبور شود تا روکش دندان‌های خود را اصلاح کند.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

انجام بهترین روکش کامپوزیت دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

پیشنهاد ما به شما برای تمام این موارد، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۱ / ۵٫ تعداد نظرات: ۱

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید