کامپوزیت ونیر چیست ؟
21 جولای

داشتن دندان های سفید و یک دست یکی از مهم ترین دلایل انجام کامپوزیت در دنیا مخصوصا ایران می باشد چرا که دندان ها نقش بسیار زیادی در زبیایی صورت مخصوصا دهان دارند. کامپوزیت وینر یکی از محبوب ترین روش های موثر و ماندگار برای داشتن دندان های سفید و زیبا است که که امروزه با توجه به تکنولوژی های روز دنیا تحت عنوان زیر شاخه ای از دندان پزشکی معرفی شده است. در این مقاله قصد داریم در رابطه با قیمت کامپوزیت وینر در رشت و عوامل موثر بر آن مطالب مفیدی در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

همچنین لازم به ذکر است که دکتر جهاندیده به عنوان یکی از متخصصین مطرح در این شاخه به همراه کارد پزشکی مجرب و کارآزموده مفتخر به ارائه کلیه خدمات مربوط به زیبایی دهان و دندان در رشت می باشد، می توانید با مراجعه به سایت drjahandideh.com از سایر خدمات ارائه شده توسط ایشان کسب اطلاع کنید به علاوه با مراجعه حضوری می توانید از مشاوره های ایشان نهایت استفاده را ببرید، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت وقت ویزیت می توانید با شماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

کامپوزیت وینر چیست؟

 

پیش از آن که در رابطه با عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت وینر مطالبی را مطالعه کنید لازم است با ماهیت اصلی این اقدام آشنا شوید. با وجود پیشرفت های ایجاد شده در دنیای پزشکی، خیلی راحت و بدون بروز مشکلات می توان خیلی از کم و کاستی های زیبایی را جبران و به دست آورد. داشتن دندان های زیبا حس خوب لبخند زدن را در شما چندین برابر می کند.

کامپوزیت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما القا می کند همین امر سبب شد که افراد بیشتر طالب روکش کردن دندان باشند به گونه ای که در سال های اخیر به توجه به تقاضای زیاد مراجعه کنندگان همه ساله مواد بهتری تولید می شود اما لازم است بدانید که قیمت کامپوزیت وینر در وهله اول به مواد آن بستگی دارد.

کامپوزیت وینر لایه و روکشی با کیفیت و مرغوب است که توانایی برطرف کردن بخش عمده ای از مشکلات زیبایی دندان را دارد. این درمان فوق العاده به دو صورت امکان پذیر است، مستقیم و غیر مستقیم. در روش کامپوزیت وینر مستقیم روکش گیری دندان تنها در یک جلسه و در مطب صورت میگیرد این روش به سرعت می تواند شما را به دندان های زیبا برساند البته محدودیت هایی برای آن وجود دارد:

 • تعداد دندان هایی که قصد انجام کامپوزیت بر روی آن ها را دارید باید محدود و قابل دسترس باشند.
 • نیشال دندان سالم باشد  که بتوان با استفاده از مواد کامپوزیت وینر مشکلات زیبایی دندان را به سادگی برطرف کرد.

البته انجام کامپوزیت دندان به سادگی تعریف آن نیست و تنها از عهده یک دنداپزشک ماهر، حرفه ای و مجرب ساخته است به علاوه این اقدام نیاز به زمان زیادی دارد که از حوصله افراد غیر حرفه ای خارج می باشد. از جمله مشکلات و ایراداتی که کامپوزیت وینر به سادگی و زیبایی می تواند آن را برطرف کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیماری های دیاسیتم دندان ها
 • وجود لکه های بر روی لایه بیرونی دندان
 • ایجاد تغیر رنگ ناگهانی دندان به آیب یا خاکستری که شکل نامتعارفی به دندان می دهد.

 

کامپوزیت وینر از ترکیب شدن مواد پایه با ذرات فیلر ساخته می شود که با ایجاد روکشی مستحکم و با دوام علاوه بر سفیدی و براقی دندان باعث از بین رفتن مشکلاتی همچون شکستگی نیز می شود. مواد به دست آمده پس از قالب گیری و نصب بر روی دندان با استفاده از طول موج مخصوص بر روی دندان سفت می شود پس از کار گذاری مواد و اطمینان از نصب آن پزشک مربوطه با استفاده از پولیش قالب آن را ایجاد کرده تا در صورت وجود مواد اضافه در دهان حالت آزار دهنده ای ایجاد نشود.

قیمت کامپوزیت وینر

قیمت کامپوزیت وینر چه تاثیری در کاربرد آن دارد؟

 

همانطور که می دانید کامپوزیت وینر امکان برطرف کردن تمامی معایب زیبایی دهان و دندان را دارد به همین ترتیب:

 • می توان با استفاده از آن دندان های خالی را به راحتی پر کرد
 • اگر به هر دلیل از شکل و رنگ دندان های خود راضی نیستید میتوانید با استفاده از کامپوزیت وینر لبخند هالیودی را به خود هدیه دهید.
 • داشتن روکش مقاوم علاوه بر زیبایی، استحکام و ماندگاری دندان های شما را بالا می برد.
 • با توجه به پوشش دهی کامپوزیت وینر بر روی قسمت پیش دندان هانیاز به تراش خوردگی زیاد احساس نمی شود به این ترتیب دندان های شما سالم تر باقی می مانند.

در نهایت تعداد دندان های کامپوزیت شده و میزان نیاز هر یک به ترمیم با توجه به مواد مصرفی تاثیر مستقیم بر قیمت کامپوزیت وینر خواهد داشت.

 چه کسانی باید کامپوزیترا انجام دهند.

 چه کسانی باید کامپوزیترا انجام دهند.

 

داشتن دندان های سالم و یک دست نیازی به درمان یا اقدامات زیبایی ندارند اما گاهی ممکن است افراد به دلیل نداشتن دندان های زیبا علاوه بر نخندیدن، اعتماد به نفس خود را نیز از دست بدهند. البته برای انجام هر گونه اقدام زیبایی لازم است از پیش با مشاور و متخصص مشورت های لازم را انجام دهند.دکتر جهاندیده به عنوان بهترین دندانپزشک در رشت آماده هر گونه خدمات و مشاوره در زمینه انجام کامپوزیت می باشند.

به طور کلی افرادی که می توانند کامپوزیت وینر انجام دهند و به واسطه متخصصین در چند دسته گروه بندی شده اند شامل موارد زیر می شوند:

 • برخی افراد به دلایل مختلف ممکن است دچار لب پر یا شکستگی دندان شوند .
 • جنس برخی دندان ها حتی در شرایط سلامتی دندان نیز ممکن است زرد رنگ باشد که این امر خوشایند افراد نیست.
 • به طور کلی ممکن است تمامی دندان ها صاف و یک دست نباشند همین امر می تواند دلیل خوبی برای انجام کامپوزیت وینر باشد.
 • داشتن دندان های کج و روی هم رفته شکل و فرم نا مناسبی دارند اما می توان با استفاده از کامپوزیت وینر این مشکل را بدون دردسر حل کرد.

 

انجام کامپوزیت وینر چه مزایای به دنبال دارد؟

 

هدف از انجام هر گونه عمل زیبایی به دست آوردن شکل و ظاهر بهتر و جذاب تر است، کامپوزیت وینر با قدرت پوشش دهی فوق العاده می توانید تمامی نقص های موجود در دهان و دندان را از بین ببرد به علاوه مزایای فراوانی و قابل ذکری را به دنبال خواهد داشت:

 • کامپوزیت وینر نقش روکش و پوشش مقاوم و مستحکم را ایفا می کند و پس نقش مهمی در برابر آسیب های دندان ایفا خواهد کرد.
 • در این روش دندان، مینا و عاج نیازی به تراش خوردگی نخواهد داشت پس مطمئن باشید دندان شما دچار آسیب دیدگی نمی شود.
 • دندان ها بر خلاف ظاهر سفت و سختی که دارند می توانند بسیار شکننده باشند به همین دلیل ممکن است با یک سهل انگاری دچار شکستگی یا لب پریدگی شوند، کامپوزیت وینر دندان های شکسته را مانند روز اول ترمیم می کنند.
 • کامپوزیت وینر مقاومت بالایی در برابر فشار دارد به همین دلیل می توانید در زمان خوردن غذا و تنقلات نگران شکستگی رو کش نباشید چرا که دوام و استقامت آن ها تقریبا ۱۰ برابر  لمینت های چینی است.
 • رنگ کامپوزیت وینر حالت بسیار طبیعی به دندان های شما می دهد به همین دلیل می توانید از طبیعی بودن رنگ و فرم آن نهایت استفاده را ببرید.
 • با توجه به این که برای تولید و ساخت کامپوزیت وینر نیازی به لابراتوار نیست پس می توان اطمینان حاصل کرد که هیچ خطای انسانی صورت نمی گیرد.

 

 • آیا این نوع  کامپوزیت  سبب ایجاد حساسیت می شود؟

 

لازم است بدانید که هر گونه عمل زیبایی در ابتدا نیاز به مراقبت های خاصی است زیرا هر یک از این اقدامات در نهایت حساسیت های خاص خود را به دنبال دارند. مواد مورد نیاز بر اساس قیمت کامپوزیت وینر قابل تغیر است و استفاده از مواد با کیفیت گوناگون سبب تشدید حساسیت خواهد شد. لازم است بدانید که در ابتدای انجام کامپوزیت وینر ممکن است حساسیت هایی نسبت سرما و گرما ایجاد شود که در نهایت با مراقبت های ویژه و در کوتاه مدت از بین خواهند رفت.

 

کامپوزیت وینر دندان چگونه انجام می شود؟

 

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از ظاهرو فرم دندان های خود رضایت ندارید می توانید با مشورت دندانپزشک اقدام به انجام کامپوزیت وینر کنید. این راه موثر و مفید به سرعت زیبایی را به دندان های شما هدیه می دهد. برای اینکه بتوانید کامپوزیت موفق داشته باشید لازم است :

 • پیش از انجام آن دندان ها را کاملا تمیز کنید، وجود لکه یا جرم سبب بروز هر گونه ناهمواری بر سطح دندان می شود، پس لازم است هر گونه جرم ناشی از ارتودنسی یا هر اقدام دیگر کاملا از سطح دندان پاک شود.
 • سطح دندان پس از جرم و لکه زدایی کاملا خشک می شود چرا که هر گونه بزاق یا رطوبت در دهان سبب ایجاد حالت اسیدی و در نهایت در عملکرد مواد باندینگ مشکل به وجود خواهد آمد.
 • تمام سطح دندان می بایست با مواد مخصوص که حالت اسیدی دارد پوشش داده شود تا بتوان بستری مناسب برای استفاده از کامپوزیت ایجاد شود.
 • روی دندان ها چسب مخصوص به کار برده می شود و پس از آن مواد کامپوزیت وینر روی دندان ها قرار داده شده  و منتظر مرحله آخر می شود.
 • در حین اضافه کردن ذره ای از مواد کامپوزیت همواره عمل پولیش به آرامی و با هدف فرم دهی به دندان صورت می پذیرد.
 • پس از اتمام مرحله مواد گذاری نیاز است لایه آخر بر روی سطح دندان قرار داده شود تا بتوان عملیات نهایی پولیش صورت پذیرد.
 • هیچ گونه دندان تراشی در انجام کامپوزیت وینر صورت نمی گیرد مگر آن که فرم و شکل دندان نا مرتب، روی هم رفته و کج باشد.

لازم است بدانید که تمامی مراحل فوق تنها در یک جلسه صورت می پذیرد و مهم تر از آن که در صورتی که دندان ها نا فرم و نیاز به تراش خوردن داشته باشند می توانید مورد آخر را به عنوان عامل مهم در قیمت کامپوزیت وینر معرفی کرد.

 

پس از انجام کامپوزیت وینر چه اقداماتی لازم است؟

 

تمامی عمل های زیبایی نیازمند مراقبت های مهم هستند که می بایست پس از عمل حتما آن ها را رعایت کنید.کامپوزیت دندان نیز همانند تمامی عمل های زیبایی نیاز به مراقبت های پس از آن دارد از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممکن است مواد کامپوزیت مقاوم تر نسبت به دندان طبیعی باشد اما همانند جنس دندان قابلیت رنگ پذیر از سایر مواد غذایی را دارد پس لازم است برای افزایش دوام و استحکام دندان به طور مداوم مسواک بزنید.
 • رنگ کامپوزیت وینر خیلی دیر تر از دندان طبیعی مقاومت خود را از دست خواهد داد اما بهر حال پس از گذشت مدت زمانی ممکن است با تغیر رنگ ناخوشایندی روبرو شوید برای جلوگیری از این رویداد می توانید هر چند وقت یکمبار دندان ها را پولیش کنید.
 • جویدن و گاز زدن غذا پس از گذشت دوره اولیه هیچ مشکل و محدودیتی نخواهد داشت.
 • ممکن است خوردن تنقلات و خشکبار سبب آسیب رسانی به کامپوزیت وینر شود ،البته جای نگرانی نیست می توانید آن را ترمیک کنید که در مقایسه با لمینت ها بسار مقرون به صرفه است زیرا لمینت ها در صورت آسیب دیدن می بایست تعویض شوند.
 • برای داشتن دندان های زیبا و مرتب لازم است علاوه بر مسواک از نخ دندان استفاده کنید که بتوانید از بروز عفونت و دندان درد جلوگیری کنید.

رعایت تمام نکات عنوان شده می تواند نقش مهمی در قیمت کامپوزیت وینر داشته باشد زیرا رعایت این موارد در سلامت و عدم نیاز به ترمیم مجدد تاثیر گذار می باشد.

 

راه ارتباط با ما:

 

دکتر جهاندیده به عنوان یکی از بهترین متخصصین مطرح و بنام در رشت آماده ارائه هر گونه خدمات دندان پزشکی و زیبایی دندان هستند ایشان با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و با داشتن تیم حرفه ای آماده خدمت رسانی به تمامی همشریان و هموطنان عزیز در سراسر کشور می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به سایت drjahandideh.com در جهت تعین وقت حضوری و سایر اطلاعات اقدام نمایید به علاوه می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا از سایر خدمات ارائه شده اطلاعات لازم را کسب کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۱٫۳ / ۵٫ تعداد نظرات: ۳

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید