بهترین مرکز لمینت و کامپوزیت در رشت
02 ژوئن

لمینت دندان و کامپوزیت دندان چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ کدام یک بهتر هستند؟ کامپوزیت ونیر، روشی برای روکش دندان‌هاست که از رزین سفید تهیه شده است. این روکش توسط دندانپزشک مستقیما روی دندان‌های فرد شکل داده خواهد شد. سپس با استفاده از چسب‌هایی که به شدت قوی هستند، روی دندان‌ها فیکس می‌شوند.

لمینت سرامیکی یا پرسلن ونیر ماده‌ای همرنگ دندان‌هاست که برای ترمیم از آنها استفاده می‌شود. این ماده توسط دندان‌ساز در لابراتوار تولید می‌شود. سپس دندانپزشک آن را روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد. بدشکلی‌ها و نامرتبی‌های دندان‌ها با استفاده از لمینت سرامیکی از بین می‌روند. به عبارت بهتر، لمینت این نامرتبی‌ها را اصلاح می‌کند.

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با ویژگی‌های لمینیت و کامپوزیت و همچنین بهترین مرکز انجام آن آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید روش بهتر را انتخاب کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت و کامپوزیت دندان

بسیاری از مردم از ظاهر و چیدمان دندان‌های خود راضی نیستند. برخی از افراد نیز ظاهر دندانی مناسبی دارند اما دندان‌هایشان خراب شده است. به همین دلیل است که این افراد در جمع شاید چندان لبخند دندان نما نزنند و یا از دندان‌های خود خجالت بکشند. همه افراد مشتاقند تا لبخند زیبایی داشته باشند و با خیال راحت در جمع بخندند. این حق همه افراد است.

پیشرفت تکنولوژی و علم نیز در این زمینه به کمک بشر آمده است. متخصصین دندانپزشکی به مرور زمان موفق به ابداع روشی شدند که با استفاده از آن بتوان ظاهر دندان‌ها را مرتب و زیبا کرد.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

لمینت و کامپوزیت دندان هر دو روش‌هایی نوین برای زیبایی لبخند هستند. این دو روش، روکش دندان می‌باشند که با هم تفاوت‌هایی دارند. اما هدف اصلی هر دوی این روش‌ها، زیبا سازی طرح لبخند است. اما تفاوت این دو روکش دندانی با یکدیگر چیست؟

کامپوزیت

کامپوزیت دندان روشی برای اصلاح نقایص لبخند است. در این روش روکش دندانی، مواد رنگی خاصی از جنس رزین در دندانپزشکی توسط دندانپزشک آماده می‌شود. این مواد رنگ‌های طبیعی متنوعی نیز دارند که بیمار می‌تواند هر کدام که مایل است را انتخاب کند. سپس دندانپزشک روکش مورد نظر بیمار را روی دندان‌های او با استفاده از یک چسب قوی فیکس می‌کند. این روکش‌ها ۷ تا ۱۰ سال عمر دارند ولی بعد از آن باید تعویض شوند.

حرف‌ها و تفکرات مختلفی درباره صدمات ناشی از کامپوزیت برای دندان‌های اصلی وجود دارد. این تفکرات باعث می‌شوند تا بسیاری از افراد ظاهر دندان‌های خود را تحمل کنند و دست به روکش نزنند. اعتماد به نفس این افراد به مرور زمان تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در نتیجه آنها نمی‌توانند آزادانه بخندند یا صحبت کنند.

بسیاری از افراد مایلند بدانند که آیا واقعا دندان‌ها با کامپوزیت دچار پوسیدگی و خرابی می‌شوند؟ کامپوزیت دندان باعث خرابی و پوسیدگی دندان نمی‌شود. اگر چنین بود، هیچ دندانپزشکی چنین اقدامی را برای بیمار خود نمی‌کرد. روکش‌های کامپوزیت زیبایی دندان‌های شما را دوچندان می‌کنند. اما نمی‌توانند زیبایی و سلامت دندان‌های اصلی شما را بگیرند.

معایب کامپوزیت دندان

تیره شدن کامپوزیت ونیر با گذشت زمان از اساسی‌ترین معایب آن است. همچنین زودتر نیز دچار لکه خواهد شد. هر فرد می‌تواند از کامپوزیت دندان خود حدود ۷ تا ۱۰ سال استفاده کند. اما بعد از اینکه این زمان به اتمام رسید، باید آن را کاملا برداشته و مجددا از نو کامپوزیت کرد.

همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که کامپوزیت به شدن آسیب پذیر است. به همین دلیل ممکن است شما بعد از هزینه اولیه، متحمل هزینه‌های دیگری نیز باشید. اما لمینت دندان با وجود هزینه بالایی که دارد، هزینه‌های جانبی نخواهد داشت. یعنی این روکش‌ها به ندرت دچار آسیب دیدگی، خراشیدگی و تراشیدگی می‌شوند. به همین دلیل است که انجام لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت پیشنهاد می‌شود.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی

لمینت

لمینت دندان، یک لایه نازک از موادی بادوام و عمری است که سطح دندان‌های شما را سفید، براق و مرتب می‌کند. اگر بهم ریختگی سطح دندان‌های شما در حدی جزئی باشد که احتیاج به ارتودنسی نباشد، می‌توانید این نامرتبی را به کمک لمینت دندان از بین ببرید.

همچنین کسانی که به دلیل مصرف سیگار و یا کاهلی در مسواک دچار زردی دندان شده‌اند نیز می‌توانند با استفاده از لمینت دندان‌های خود را سفید کنند.

برخی از افراد معتقدند که لمینت ریشه دندان را از بین می‌برد و باعث پوسیدگی و کاهش عمر دندان‌ها می‌شود. اگر دندان پزشک به قدر کافی مهارت لازم را داشته باشد، شما در هیچ نوعی از انواع لمینت دچار پوسیدگی دندان نخواهید شد. لمینت دندان در دنیای امروز یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای زیباسازی لبخند است و تمام عوارض آن به مهارت دندانپزشک متخصص شما بستگی دارد.

اصلی‌ترین ایرادی که مشتریان را از انجام لمینت سرامیکی منصرف می‌کند، هزینه آن است. هزینه کامپوزیت تقریبا نیمی از هزینه لمینت را دارد. اما دوام آن به شدت بالاست می‌تواند تا مدت‌ها لبخند شما را تضمین کند.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

انجام لمینت و کامپوزیت دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

هزینه لمینت و کامپوزیت دندان در هر مطب و در هر مجموعه‌ای متفاوت است. چرا که متریال‌های مختلفی در این میان مورد استفاده قرار می‌گیرد که ممکن است هزینه را تغییر دهد. از طرف دیگر، اینکه شما کدام یک از این روش‌ها را برای زیبا سازی لبخند خود انتخاب کنید به تخصص دندانپزشک و نظر مستقیم او بستگی دارد. به همین دلیل باید تحت هر شرایطی به متخصص مراجعه کرده و با تحقیق، بهترین مرکز را برای لمینت و کامپوزیت دندان انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما برای تمام این موارد، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید