هزینه لمینت دندان در سال ۹۹
17 ژانویه

لمینت دندان به سادگی می‌تواند زیبایی لبخند شما را برای مدت زمان طولانی تضمین کند و هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. لمینت، مواد سبک و نازکی است که روی دندان شما قرار می‌گیرد تا رنگ زرد یا پر کردگی‌های آن در معرض دید دیگران نباشد. عمر این مواد بسیار بالاشت و بر اساس رنگ دندان ساخته می‌شوند.

این مواد با سطح بیرونی دندان بیمار کار کرده و ارتباطی به سطح داخلی ندارد. این پوسته‌های نازک می‌توانند لبخند افراد را کاملا تغییر دهند و آن را اصلاح کنند. شکل، اندازه و طول دندان‌ها نیز بر اساس دندان‌های اصلی فرد و سلیقه او می‌تواند تغییر کند.

لمینت نیز همچون دیگر روش‌های زیباسازی لبخند، در کنار مزایای خود دارای معایبی نیز هست. معایب این روش درمانی تا حد زیادی به دندانپزشکی که بیمار به او مراجعه می‌کند بستگی دارد. همچنین هزینه آن نیز نسبت به برخی از زیباسازی‌های لبخند کمتر و از برخی دیگر بیشتر است.

امروز در این مقاله از وبسایت دکتر یوسف جهاندیده، قصد داریم درباره لمینت دندان و هزینه آن در رشت صحبت کنیم. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

لمینت دندان چیست؟

قطعا شما نیز برای انجام لمینت دندان و اصلاح لبخند خود دچار نگرانی‌هایی شده‌اید. این روش‌های نوین برای زیباسازی لبخند، جدید و پیشرفته هستند. به همین دلیل افراد شناخت خاصی نسبت به آنها ندارند. از طرف دیگر، برخی از دندانپزشکان به دلیل مهارت ناکافی خود، دست به چنین اقداماتی میزنند و نتیجه مطلوبی برای بیمار ایجاد نمی‌کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد از نتیجه لمینت می‌هراسند.

لمینت دندان، یک لایه نازک از موادی بادوام و عمری است که سطح دندان‌های شما را سفید، براق و مرتب می‌کند. اگر بهم ریختگی سطح دندان‌های شما در حدی جزئی باشد که احتیاج به ارتودنسی نباشد، می‌توانید این نامرتبی را به کمک لمینت دندان از بین ببرید.

همچنین کسانی که به دلیل مصرف سیگار و یا کاهلی در مسواک دچار زردی دندان شده‌اند نیز می‌توانند با استفاده از لمینت دندان‌های خود را سفید کنند.

برخی از افراد معتقدند که لمینت ریشه دندان را از بین می‌برد و باعث پوسیدگی و کاهش عمر دندان‌ها می‌شود. لمینت در دو نوع سرامیکی و کامپوزیت برای بیماران وجود دارد. اگر دندان پزشک به قدر کافی مهارت لازم را داشته باشد، شما در هیچ نوعی از لمینت دچار پوسیدگی دندان نخواهید شد. لمینت دندان در دنیای امروز یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای زیباسازی لبخند است و تمام عوارض آن به مهارت دندانپزشک متخصص شما بستگی دارد.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لمینت در تمام جهان و در کل دنیای دندانپزشکی دارای دو روش مستقیم و غیر مستقیم است:

لمینت به روش غیر مستقیم (لمینت سرامیکی)

در این روش از مواد سرامیکی یا مواد چینی برای ساخت لمینت استفاده می‌کنند. ظاهر این لمینت‌ها زیبا‌تر است و رنگ آن از ثبات بیشتری برخوردار است. مقاومت این لمینت‌های سرامیکی نیز در مقایسه با نوع دیگر آن بیشتر است. برای اینکه این لمینت روی دندان‌های فرد قرار گیرد، باید کمی سطح دندان‌ها تراشیده شوند که این یکی از معایب لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی به حساب می‌آید.

برای ساخت لمینت سرامیکی باید از دندان‌های فرد قالب گیری شود. سپس این قالب به لابراتوار رفته و قالب لمینت ساخته می‌شود. هزینه لمینت سرامیلی از روی دیگر آن بیشتر است اما این نوع لمینت عمر بیشتری دارد.

لمینت به روش مستقیم (لمینت کامپوزیتی)

در روش کامپوزیت، سطح دندان‌ها بسیار کم و محدود تراشیده می‌شود. حتی اگر شرایط دندانی فرد مناسب باشد، نیازی به تراشیده شدن دندان نیست. نور از این نوع لمینت بیشتر عبور می‌کند و براقیت آن از لمینت سرامیکی کمتر است.

کامپوزیت‌ها تنوع رنگی بیشتری دارند و حتی می‌توانند هم رنگ دندان‌های اصلی فرد باشند. به همین دلیل بیمار می‌تواند طوری کامپوزیت کند که هیچ کس متوجه آن نشود. این روش از دیگر روش‌های لمینت دندان هزینه کمتری دارد.

لمینت دندان برای چه کسانی بهتر است؟

لمینت دندان برای چه کسانی بهتر است؟

به طور کلی می‌توان گفت که همه افراد می‌توانند دندان‌های خود را لمینت کنند. هیچ گونه محدودیتی برای افراد در جهت انجام لمینت وجود ندارد. اما برخی از افراد به دلایلی بیشتر از دیگران برای انجام لمینت اقدام می‌کنند. این افراد عبارتند از:

  • برخی از افراد در اثر اتفاقات مختلف دندان‌های هم ریخته دارند. این افراد می‌توانند با استفاده از کاور لمینت، دندان‌های خود را سفید و زیبا کنند و با خیال راحت لبخند بزنند.
  • برخی دیگر از افراد دچار فاصله‌های بین دندانی هستند. چنین شرایطی نیز می‌تواند زیبایی لبخند فرد را از بین ببرد. لمینت دندان کاور خوبی برای پوشاندن چنین فاصله‌هایی است.
  • برخی دیگر از افراد در اثر حوادث مختلف دچار شکستگی‌های دندانی یا ترک دندان می‌شوند. این افراد هم می‌توانند به کمک لمینت، نواقص لبخند خود را اصلاح کنند.
  • افرادی که دندان‌های خود را با موادی به رنگ‌های توسی و یا مشکی پر کرده‌اند، ممکن است سفیدی دندان طبیعی خود را از دست داده باشند. به همین دلیل می‌توانند به کمک لمینت رنگ این پر کردگی‌ها را مهار کنند.
  • افرادی که مشتاق اصلاح طرح لبخند خود هستند.
  • افرادی که به صورت ژنتیکی دچار دندان‌های مخملی هستند و نمی‌توانند حتی با مسواک موادم، دندان‌هایی سفید و خوشرنگ داشته باشند. چنین دندان‌هایی همیشه زرد است و طوری به چشم می‌آیند که انگار یک لایه جرم روی آنها نشسته است. در صورتی که این خصلت ژنتیکی دندان است. این مشکل نیز با استفاده از لمینت می‌تواند برطرف شود.

 

هزینه لمینت دندان دکتر یوسف جهاندیده

لمینت دندان هزینه‌های مختلفی دارد. علت این اختلاف قیمت نیز متریال و اصولی است که پزشک باید حین لمینت دندان استفاده کند. همچنین نوع لمینت نیز در این هزینه تاثیر گذار است. همانطور که گفتیم، لمینت سرامیکی گران‌تر از لمینت کامپوزیتی است. اما به طور کلی این روش درمانی طرفداران بسیار زیادی داشته و بسیار موثر واقع می‌شود. لمینت رضایت شما را از چهره‌تان چندین برابر می‌کند. بنابراین این هزینه ارزش زیبایی و اعتماد به نفس شما را خواهد داشت.

مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید