کاشت دندان در رشت به چه صورت انجام می شود و مناسب چه افرادی است؟
21 جولای

یکی از بدترین اتفاق هایی که می تواند برای ظاهر و زیبایی یک فرد بیفتد افتادن و یا  کنده شدن دندان ها می باشد.  کنده شدن دندان علاوه بر تاثیر فراوانی که بر روی ظاهر دارد می تواند عواقب بدی را برای سلامتی فرد داشته باشد. ما در این مقاله می خواهیم برای شما بررسی کنیم مهم ترین نکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت دندان در رشت که  باید مورد توجه قرار داد کدام اند؟ 

به توجه که علم پزشکی پیشرفت های چشم گیری داشته است  روش های جدید برای از بین بردن جای خالی دندان کنده شده و … وجود دارد که یکی از برترین و نتیجه بخش ترین این روش ها کاشت دندان در می باشد. در گذشته های نه چندان دور روش هایی مانند استفاده از دندان مصنوعی وجود داشته که امروزه کاشت جایگزین این روش شده و مشکلات آن را نیز از بین برده است. 

ایمپلنت یکی از شیوه های کاشت دندان می باشد که از بهترین و برترین روش های است که برای ایمپلنت  در رشت استفاده شده و نارضایتی های افراد را از نتیجه ی روش های قبل از بین برده است. 

مهم ترین و برترین ویژگی این عمل  راحتی  فوق العاده  و ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی است که دارا می باشد. البته نتیجه ی این عمل  در رشت به مقدار بسیار زیادی به میزان  مهارت و تجربه  که جراح و دندانپزشک دارد بستگی خواهد داشت.  از دیگر ویژگی های مهم کاشت دندان دوام بسیار بالای آن ها می باشد، کاشت دندان می تواند حدود ۲۵ سال  دوام داشته باشد.

یکی از روش های کاشت دندان ایمپلنت کردن دندان است که گزینه ی مناسبی برای افرادی است که شرایط گفته شده در قسمت زیر را داشته باشند:

  • افرادی که بیشتر از یک دندان آن ها از دست رفته باشد.
  • استخوان فک فرد به اندازه ی کافی رشد کرده باشد.
  • مقدار استخوان به اندازه ای باشد که بتوان از آن برای ایمن سازی استفاده نمود.
  • فرد با وجود از دست دادن بیشتر از یک دندان توانایی استفاده از دندان های مصنوعی را نداشته باشد.

یکی از برترین و ماهرترین دندان پزشک های فعال در رشت، دکتر جهاندیده می باشند که می توانید با مراجعه به ایشان بهترین نتیجه را از کاشت دندان خود بگیرید. 

مهم ترین نکاتی که قبل از کاشت دندان در رشت باید مورد توجه قرار گرفته شود کدام اند؟

مهم ترین نکاتی که قبل از کاشت دندان در رشت باید مورد توجه قرار گرفته شود کدام اند؟

 

امروزه کاشت دندان یکی از ساده ترین روش های برطرف کردن مشکلات دندان ها می باشد که بسیار ساده و بدون دردسر است.  قبل از انجام این عمل  باید به نکات مهم و ویژه ای توجه داشته باشید که عبارت اند از:

 

انتخاب یک دندان پزشک ماهر و باتجربه:

 

در صورتی که فعالیت های مربوط به دندان ها را در حضور یک دنداپزشک انجام می دهید  و از خدمات ایشان رضایت کامل را دارید بهتر است کاشت دندان  را نیز به همان پزشک بسپارید.  برای انجام دادن این عمل  بهتر است تحقیقات خود را در ارتباط با دندان پزشک مورد نظر انجام دهید و این تحقیقات را می توانید با حضور در مطب یا کلینیک و پرسیدن سوالاتی که برای شما به وجود آمده آغاز کنید. نکته ی مهم و حائز اهمیت در این زمینه نداشتن عجله و با آرامش تمام انتخاب کردن  دندان پزشک می باشد. 

 

هنگام حضور در مطب و یا کلینیک می توانید نمونه کارهای ایمپلنت  توسط پزشک مورد نظر  را مشاهده نموده و  اقدام به پرسیدن تمام سولاتی که در ذهن دارید کنید. سولات متداولی مانند مراقبت های قبل و بعد  انجام این عمل  کدام اند؟ و یا قیمت کاشت دندان در شت در چه رنج قیمتی قرار دارد؟ یک دندان پزشک ایده آل باید با دقت و حوصله به سولات شما پاسخ دهد.

 

کسب کردن اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با قیمت کاشت دندان در رشت:

 

هر فردی بر این موضوع واقف است که هیچ وقت هیچ کدام از کیفیت های نتیجه ی  روش های جایگزین دندان اصلی به کیفیت و کارایی که دندان اصلی دارد نخواهد بود  و فرد نباید بر این  باور باشد که  ایمپلنت  دقیقا همانند دندان واقعی  و اصل است و هیچ تفاوتی را با آن ندارد.  یکی از رایج ترین سوال هایی که افراد قبل از این عمل  با آن رو به رو می شوند قیمت ایمپلنت می باشد. توجه داشته باشید که جنس ماده ی  مورد استفاده برای کاشت دندان هر چقدر که مرغوبیت بیشتری داشته باشد مسلما قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.  در صورتی که قیمت کاشت دندان در رشت برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بهتر است قبل از انجام عمل کاشت دندان قیمت هر واحد کاشت را از چند دندان پزشک بگیرید.

 

مدت زمان مورد استفاده برای کاشت دندان:

 

مدت زمانی که برای  ایمپلنت  مورد نیاز است بسیار کم است و یک فرد به راحتی می تواند با مراجعه به یک دندان پزشک خوب پس از یک روز به کارهای روز مره ی خود ادامه دهد. پس از انجام عمل کاشت دندان بدن فرد به صورت طبیعی دندان های کاشت شده را با استفاده  فسفات کلسیم می پوشاند و این عملیات سبب می شود دندان به راحتی بعد از گذشت ۳ الی ۴ ماه به فک بچسبد، البته سرعت انجام این عملیات تا حد بسیار زیادی به سرعت رشد استخوان های بدن شما بستگی خواهد داشت. 

 

آسیب نزدن این عمل  به استخوان های فک:

 

با توجه به این که کاشت دندان  با استفاده از تیتانیوم انجام می شود و تیتانیوم در بدن هیچ گونه واکنشی نداده و کاملا خنثی می باشد و جذب استخوان  می شود هیچ گونه آسیبی را به دندان ها و فک  وارد نخواهد کرد. ایمپلنت  در رشت سبب جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک شده و هیچ گونه واکنشی در استخوان ها را به دنبال نخواهد داشت.

 

محدودیت انجام دادن کاشت دندان:

 

  با توجه به این که ما در این مقاله بر آنیم مهم ترین نکات مراقبتی قبل از انجام دادن عمل کاشت دندان در رشت را برای شما مورد بررسی قرار دهیم باید از این نکته مطلع باشید که بیمارانی که به بیماری هایی مانند دیابت کنترل نشده، بیمارانی که درمان هایی در نایحه فک و صورت انجام دادند نباید این عمل را انجام دهند به علاوه موارد گفته شده مادران باردار نیز ازایمپلنت در دوران بارداری خود داری نمایند.

 

مشورت با دندان پزشک: 

 

در صورتی که تصمیم انجام دادن این عمل  در رشت را دارید بهتر است تمام مزایا و معایب آن را از دندان پزشک مورد نظر خود سوال نمایید و با توجه به شرایط  دندان های خود و نظر پزشک اقدام کنید.

 

رعایت بهداشت:

 

یکی از مهم ترین نکته ها که در نتیجه بخش بودن این عمل  در رشت بسیار موثر است، رعایت بهداشت است. فرد باید بهداشت دهان و دندان را به صورت کامل رعایت کرده و با توجه به توصیه های دندان پزشک به مراقبت های لازم بپردازد.

 

مطلع نمودن پزشک از تاریخچه ی پزشکی خود: 

 

در صورتی که فرد یک مشکل پزشکی داشته باشد و پزشک خود را از وجود آن مطلع نکند شانس درمانی کاشت دندان را به حداقل خواهد رساند.  به همین دلیل یکی از مهم ترین نکات قبل از کاشت دندان مطلع نمودن دندان پزشک از سابقه ی پزشکی  و مشکلات پزشکی می باشد. 

 

عدم استفاد از داروهای رقیق کننده خون قبل از انجام کاشت دندان:

 

افرادی که مجبور به استفاده داروهایی هستند که خون را رقیق می کند (مانند آسپرین) به مدت زمان ۳ تا ۵ روز قبل از انجام عمل مصرف را کنار بگذارند.  قبل از انجام دادن عمل کاشت دندان باید مسکن قوی مانند دو الی ۴  عدد قرص ژلوفن را مصرف نمایند.

 

استفاده از دهانشویه کلرهگزیدین:

 

قبل از انجام دادن عمل کاشت باید به مدت زمان سه روز قبل از عمل بعد از هر بار مسواک زدن پس از میل غذا از آن به اندازه ی یک درب دهانشویه استفاده کرده و در دهان بچرخانید. بعد از استفاده از دهانشویه به هیچ عنوان از آب وارد دهان نکرده و هیچ غذایی نخورید.

 

استفاده کردن از آنتی بیوتیک:

 

دندان پزشک به طور معمول قبل از انجام دادن عمل کاشت دندان در رشت آنتی بیوتیک تجویز می کند و بهتر است همه دارو ها را به موقع مصرف نمایید.

 

در نظر گرفتن تورم احتمالی:

 

بعد از انجام دادن این عمل امکان ایجاد تورم هایی در ناحیه ای که دندان کاشت شده است وجود دارد که این تورم امکان  دارد به مدت زمان  ۵ روز ادامه پیدا کند.

مهم ترین مزایای کاشت دندان به روش ایمپلنت نسبت به سایر موارد مشابه کدام اند؟

مهم ترین مزایای کاشت دندان به روش ایمپلنت نسبت به سایر موارد مشابه کدام اند؟

 

مهم ترین مزایای روش ایمپلت در کاشت دندان نسبت به سایر موراد عبارت اند از:

 

افزایش اعتماد به نفس:

 

  با استفاه از روش کاشت دندان اعتماد به نفس از بین رفته ی فرد برگشته می شود و به همین دلیل زندگی فردی و اجتماعی فرد بهبود پیدا می کند.

 

شباهت بسیار به دندان های طبیعی:

 

به دلیل ثابت بودن ایمپلنت و اتصال دندان به فک هیچ گونه جا به جایی صورت نمی گیرد و این سبب می شود  که نتیجه ی روش  کاشت دندان بیشترین شباهت را به دندان های طبیعی داشته باشد.

 

تمیز کردن و مراقبت های مداوم:

 

این روش کاشت دندان به تمیز کردن و مراقبت های مداوم احتیاج دارد و این سبب می شود از عفونت  یا زخم های احتمالی در نایحه ی کاشت دندان جلوگیری شود.

 

دائمی:

 

با توجه به این که هزینه ی ایمپلنت در مجموعه روش های کاشت دندان بالا می باشد دوام ببسیار بالاتری دارد و به عنوان یک روش کاشت دائمی و مطمئن مورد استفاده قرار گرفته می شود.

 

افزایش زیبایی ظاهری:

 

سالم بودن و زیبایی دندان ها کی از مهم ترین ملاک های زیبایی هر صورتی می باشد. با انجام دادن کاشت دندان در رشت هر فردی می تواند زیبایی  از دست رفته خود را به دلیل افتادن دندان به خود بازگرداند.

 

راحت بودن  در استفاده و عدم وجود مشکل:

 

به دلیل شیوه ی خاص ایمپلنت  و استفاده از ماده ای خنثی که با استخوان سازگاری زیادی دارد افرادی  که این عمل  را انجام داده اند به بهترین شکل ممکن می توانند از غذاهای سفت و چسبنده میل نمایند.

 

نحوه ی کاشت دندان در رشت با استفاده از روش ایمپلنت چگونه انجام می شود؟

 

این عمل با استفاده از روش ایمپلت  با ایجاد بی حسی انجام می شود به همین دلیل حین انجام عمل بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.  مرحله ی بعد مرحله ی قرار دادن ایمپلنت در فک می باشد که  این کار یکی از مهم ترین مراحل انجام دادن ایمپلنت  با استفاده از ایمپلنت است.  مدت زمان مورد نیاز برای پیوند استخوان فک با ایمپلنت قرار داده شده  زمانی معادل ۱۲ الی ۲۴ هفته است که این مدت زمان به شدت به رشد استخوان فرد و نوع آن بستگی دارد.

پس از طی کردن مراحل قبل دندان پزشک باید ایمپلنت های پایه و بستری مقاوم را فراهم آورد.  برای راحتی بیمار و اذیت نشدن وی پزشک از یک پروتز موقت استفاده می کند.  از مهم ترین مراحل از ایمپلنت  قالبگیری است که باید با دقت بالایی انجام شود.

دکتر جهاندیده یکی از ماهرترین و باتجربه ترین دندان پزشکان  در رشت می باشند که در صورت نیاز می توانید به وبسایت ایشان با آدرس drjahandideh.com مراجعه کرده و برای گرفتن اطلاعات تماس، وقت قبلی و برطرف نمودن سوالات خود در زمینه ی کاشت دندان در رشت اقدام نمایید. 

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید