هزینه ایمپلنت دندان - مطب دکتر جهاندیده در شهر رشت
06 ژانویه

یکی از رایج‌ترین درمان‌های دندان‌های خراب و آسیب‌دیده که امکان ترمیم آن‌ها وجود ندارد، کاشت ایمپلنت دندان است. انتخاب نوع ایمپلنت علاوه بر شرایط بیمار با هزینه ایمپلنت دندان رابطه مستقیم دارد. اگر ایمپلنت مورد استفاده از نوع مناسب و باکیفیتی باشد، شما همچنان باید مراقبت از آن را مانند دندان‌های طبیعی انجام دهید. عموماً دندان‌پزشک پس از بررسی و انتخاب نوع ایمپلنت دندان هزینه ایمپلنت دندان را به بیمار اطلاع می‌دهد. پس از این مرحله دندان‌پزشک اقدام به گذاشتن پروتز در دندان می‌کند و فرآیند جراحی شروع می‌شود. قیمت ایمپلنت دندان با موارد زیادی ارتباط مستقیم دارد، با ما در وب‌سایت دکتر جهاندیده متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت همراه باشید تا اطلاعات لازم و ضروری در رابطه با کاشت ایمپلنت دندان به شما داده شود.

ایمپلنت دندان چیست؟

همان‌طور که از نام آن مشخص است، ایمپلنت نوعی پروتز کاشتنی در دهان است که در دهان جایگذاری می‌شود. ایمپلنت در واقع یک پایه از جنس زیرکونیا و یا تیتانیوم است که در داخل دهان کار گذاشته می‌شود و به قسمت فک متصل می‌شود. دندان‌پزشک با عمل جراحی سعی می‌کند این ایمپلنت را مانند دندان طبیعی در دهان بیمار جایگذاری کند. شکل کلی ایمپلنت مانند پیچ است و در داخل سوراخی که در فک ایجاد می‌شود قرار می‌گیرد، ایمپلنت دندان عموماً در طی چند ماه به صورت کامل در فک جوش می‌خورد. پزشک با توجه به نوع فک و نوع عمل، اقدام به استفاده از نوع مناسبی ایمپلنت می‌کند.

عوامل موثر در هزینه ایمپلنت دندان - مطب دکتر جهاندیده در رشتچرا باید از ایمپلنت استفاده کنیم؟

یکی از رایج‌ترین سؤالات افرادی که برای کاشت ایمپلنت به مطب دکتر جهاندیده در رشت مراجعه می‌کنند این است که چرا به جای ایمپلنت دندان از دندان مصنوعی استفاده نکنیم. موارد زیادی برای پاسخ به این سؤال می‌توان عنوان کرد. اولین مورد این‌که ایمپلنت دندان دقیقاً مانند دندان طبیعی است و بیمار و دیگر افراد به راحتی نخواهند توانست تفاوتی بین این دو مورد پیدا کنند. شما با ایمپلنت دندان می‌توانید تمام غذا‌ها را به راحتی میل کنید و در خوردن غذاها به هیچ عنوان محدودیتی ندارید. باید توجه داشته باشید افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند عموماً نمی‌توانند تمام غذا‌ها را میل کنند. ایمپلنت دندان نسبت به دندان مصنوعی از عمر بالاتری برخوردار است و از همین رو اکثر افرادی که خواهان استفاده از دندان مصنوعی هستند با یک جلسه مشاوره، تصمیم خود را عوض می‌کنند و اقدام به کاشت ایمپلنت دندانی می‌کنند.

هزینه ایمپلنت دندان

در تعیین هزینه کاشت ایمپلنت دندان معمولاً عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود تا بتوان هزینه ایمپلنت دندان را به طور دقیق محاسبه کرد. به عنوان مثال اگر لثه بیمار دچار عفونت شده باشد، نیاز است ابتدا لثه بیمار از عفونت عاری شود تا روند کاشت ایمپلنت به صورت درستی انجام شود؛ از همین رو هزینه این رفع عفونت به هزینه کاشت ایمپلنت اضافه خواهد شد. شاید فک بیمار از استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت برخوردار نباشد، در این صورت نیاز است پزشک اقدام به تقویت فک با روش‌های مختلفی کند تا بتواند ایمپلنت را به درستی در جای خود قرار دهد.

هزینه عمل‌های جانبی

همان طور که در بالا گفته شد شاید مواردی در لثه و فک بیمار وجود داشته باشد که نیاز باشد این موارد قبل از شروع عمل جراحی رفع شوند. شما به عنوان بیمار باید اطلاع دقیقی از این موارد داشته باشید تا بتوانید به هزینه نهایی دست پیدا کنید. معمولاً پزشک پس از معاینه دهان و دندان شما، مواردی که نیاز به رفع قبل از عمل کاشت ایمپلنت داشته باشد را به اطلاع شما خواهد رساند. پس از آن شما باید تصمیم به رفع این موارد گفته شده بگیرد.

هزینه ایمپلنت دندان - مطب دکتر جهاندیده در رشت

۱- جنس ایمپلنت دندان

یکی دیگر از مواردی که در هزینه ایمپلنت دندان تأثیر مستقیم و زیادی دارد، جنس ایمپلنت دندان است. معمولاً ایمپلنت‌ها را می‌توان در سه دسته باکیفیت بالا، کیفیت مناسبت و کم کیفیت دسته‌بندی کرد. شما قبل از کاشت ایمپلنت نیاز است اطلاعات دقیقی از تمام کیفیت‌های ایمپلنت داشته باشید تا علاوه بر اطلاع از هزینه نهایی به مواردی دیگر از قبیل ماندگاری و برند ایمپلنت اشراف کامل داشته باشید.

۲- دفعات مراجعه به دندان‌پزشک

شاید نام بردن از این مورد به نظر خیلی از افراد زیاد مهم نباشد، ولی لازم است بدانید اگر می‌‌خواهید هزینه ایمپلنت دندان را به طور دقیق محاسبه کنید باید تک به تک مواردی که در این عمل نقش دارند به هزینه نهایی افزوده شود. از همین رو نیاز است هزینه دفعات مراجعه به پزشک را به درستی و دقیق در فهرستی درج کنید.

۳- هزینه عکاسی پرتوی ایکس

شاید در طول روند درمان نیاز باشد چندین بار به پزشک مراجعه کنید تا از دندان کاشته شده عکاسی پرتوی ایکس شود. از همین رو نیاز است که این هزینه را به هزینه نهایی کاشت ایمپلنت دندان اضافه کنید.

۴- تعداد دندان‌ها

از واضح‌ترین موارد برای به دست آوردن هزینه ایمپلنت دندان، تعداد دندان‌هایی است که نیاز به کاشت ایمپلنت دارد، است. مشخص است که هر چه تعداد این دندان‌ها بیشتر باشید، هزینه نهایی عمل بیشتر خواهد شد، پس نیاز است که قبل از عمل مشخص کنید که چه تعداد دندان شما نیاز به کاشت ایمپلنت دارد.

هزینه ایمپلنت دندان - مطب دکتر یوسف جهاندیده در رشت

۵- تخصص دندان‌پزشک

مشخص و واضح است که هرچه تخصص پزشک بالا‌تر باشد هزینه دریافتی برای کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد شد. از همین رو نیاز است به جمع‌بندی کلی برسید که آیا از پس مخارج پزشک فوق تخصص برمی‌آیید یا نه؟ دکتر جهاندیده در رشت به شما پیشنهاد می‌کند که حتماً فرآیند عمل کاشت ایمپلنت دندانی را توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام دهید، چرا که این پزشک با انجام عمل‌ها مختلف توانایی و تبحر خاصی در این نوع جراحی پیدا کرده است و به راحتی می‌تواند موارد از پیش تعیین نشده در فرآیند عمل را شناسایی کند و به خوبی آن‌ها را رفع نمایید.

۶- تجهیزات مورد استفاده

شاید در روند عمل نیاز باشد که از تجهیزات و لوازم خاصی استفاده شود، از همین رو نیاز است که قبل از عمل از دندان‌پزشک در رابطه با تجهیزات مورد نیاز در عمل سؤال کنید تا اطلاع کاملی از هزینه‌ آن‌ها داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مقاله از سری مقالات وب‌سایت دکتر جهاندیده به بررسی دقیق و تخصصی هزینه کاشت ایمپلنت دندان پرداخته‌ایم. شاید موارد دیگری در عمل‌های خاص دندان وجود داشته باشد که رابطه مستقیمی با هزینه عمل کاشت ایمپلنت دندان نداشته باشد. از همین رو ما در این مقاله به عمده مواردی اشاره کردیم که عموماً در تمام عمل‌ها نقش اساسی دارند. در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید به مطب دکتر جهاندیده متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت در رشت مراجعه نمایید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۳ / ۵٫ تعداد نظرات: ۹

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید