چه کسانی کاندید لمینت دندان هستند؟
03 جولای

سن مناسب لمینت چه سنی است؟ این روزها تمایل افراد در هر سن و گروهی از جامعه به انجام عمل‌های زیبایی و… بیشتر از قبل می‌باشد. اما در این میان سن این تمایلات نیز رفته رفته کم شده است. به همین دلیل این روزها جوانان و نوجوانان نیز مایل هستند تا لمینت کنند. اما از چه سنی می‌توان دندان‌ها را لمینت کرد؟

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا درباره لمینت دندان‌ها و سن مناسب آنها با شما صحبت کنیم. اگر شما نیز مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

سن ایده آل برای لمینت دندان

سن ایده آل برای لمینت دندان

در هر سنی افراد بسیار مایل هستند که لمینت کنند. این مسئله به دلیل محبوبیت این روش است و همچنین شهرت و تقاضای آن در میان مردن بسیار زیاد شده است. در نتیجه سن تمایل به آن نیز رفته رفته کمتر و کمتر شده است.

انجام لمینت و کامپوزیت در سن کم دارای محدودیت‌ها و دشواری‌های بسیاری است. همانطور که اشاره شد، کامپوزیت و لمینت دندان برای پوشاندن عیب‌های ظاهری دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این عیب‌ها می‌تواند شامل هر نقصی از جمله نامرتبی، شکستگی، تغییر رنگ و… باشد. عموما این روش‌ها محدودیت سنی ندارد. اما نباید آن را تا قبل از بلوغ افراد انجام داد. چرا که بسیاری از این مشکلات تا پیش از سن بلوغ و تکمیل تکامل فرد قابل حل هستند. در نتیجه فرد می‌تواند تا سن بلوغ خود صبر کند. اگر نامرتبی، زردی و رشد ناقص دندان‌ها تا این سن تکمیل نشد، می‌توان برای درمان آن از لمینت یا روکش استفاده کرد. اما انجام آن تا پیش از رشد کامل دندان‌ها و سن بلوغ اصلا توصیه نمی‌شود.

اما چرا؟

در سن پایین، رشد دندان‌ها هنوز تکمیل نشده است. به همین دلیل بعد از مدتی میان دندان‌ها و لثه فواصلی ایجاد می‌شود. اگر در این مرحله و این سن لمینت و کامپوزیت انجام شود، ظاهر دندان‌ها خراب می‌شود. چون دندان‌ها رشد خود را تکمیل می‌کنند و این فاصله پر می‌شود. در نتیجه از تداخل لمینت و کامپوزیت در این سن با این نوع رشد فک و دندان، ظاهر نهایی کار مطلوب نخواهد بود.

در موارد خاص و در صورتی که یک نقص ژنتیکی وجود داشته باشد، دندان‌ها به صورت مادرزادی بد شکل و نامرتب هستند. حتی برخی از افراد به صورت ژنتیکی دندان‌های مخملی دارند. یعنی هر چقدر هم بهداشت را رعایت کرده و مسواک کنند، ظاهر دندان آنها همیشه جرم گرفته و مخملی شکل است. برای این افراد می‌توان با تشخیص متخصص لمینت را در سن مورد نظر انجام داد. ولی برای این افراد باید روکش دندان را هر چند وقت یکبار ترمیم و یا تعویض کرد.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

محدودیت‌های انجام لمینت برای افراد مختلف

عموما محدودیت‌های مختلفی برای انجام لمینت وجود ندارد. در نتیجه بعد از سن ۱۹ سال و در ادامه‌ی تشخیص دندانپزشک، افراد می‌توانند از لمینت دندان استفاده کنند. به طور معمول بعد از ۱۹ سالگی تقریبا تمام عمل‌های زیبایی برای افراد آزاد است. اما محدودیت‌های فردی برای انجام لمینت و کامپوزیت همیشه وجود داشته و دارند.

وضعیت سلامتی دهان و دندان هر شخص با شخص دیگری متفاوت است. در نتیجه باید شرایط هر شخص نیز به تنهایی و با خود او سنجیده شود. اما به طور کلی محدودیت فراگیری برای انجام لمینت برای افراد وجود ندارد.

از جمله مواردی که باعث محدودیت افراد برای انتخاب لمینت و انجام آن می‌شود، موارد زیر می‌باشد:

وضعیت قرارگیری دندان‌ها:

 شرایط قرارگیری دندان‌های افراد با یکدیگر متفاوت است. برخی از افراد به شدت دندان‌های بهم ریخته و نامرتبی دارند. در بسیاری از موارد نیز دندان‌ها کاملا زیر یکدیگر قرار گرفته‌اند. در چنین شرایطی نمی‌توان دندان را روکش کرد. ممکن است متخصص دوره کوتاهی ارتودنسی را به بیمار پیشنهاد کند تا این نامرتبی تا حدی جبران شود و زمینه لازم نیز برای لمینت مهیا باشد. چون دندان طبیعی باید در معرض دید دندانپزشک باشد تا او بتواند روکش را روی آن ثابت کند. در نتیجه در این زمینه باید نظر مستقیم متخصص دخیل باشد.

نحوه اصلاح خط لبخند:

این مورد تا حد زیادی به سلیقه بیمار و تخصص و تسلط دندانپزشک مربوط می‌شود. برای انجام روکش دندان، بیمار می‌تواند درباره ایده‌های خود درباره لبخندش و ترتیب دندان‌ها صحبت کند. البته در برخی مواقع ممکن است محدودیت‌هایی برای انجام این ایده‌ها باشد. اما در این زمینه باید مستقیما با متخصص صحبت و مشورت کرد.

وضعیت بهداشتی لثه‌ها:

اگر لثه‌های بیمار دارای عفونت‌های شدید و حتی خفیف باشد، به مرور زمان بیمار را به چالش می‌کشد. همچنین لمینت و موادی که برای فیکس آن مورد استفاده قرار می‌گیرد ممکن است به این عفونت دامن بزند و وضعیت را وخیم‌تر کند. در نتیجه متخصص ابتدا سلامت دهان و دندان شما را بررسی کرده و بعد از رفع مشکلات احتمالی از این قبیل برای لمینت اقدام می‌کند. در این میان باید سلامت دندان‌هایی که قبلا پر شده و یا ترمیم‌های کلی و جزئی دارند را نیز مورد بررسی قرار داد و سپس اقدام کرد.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

محدودیت‌های انجام لمینت برای افراد مختلف

انجام لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

سن لمینت برای متخصصین دندانپزشک بسیار اهمیت دارد. چرا که سلامتی  دهان و دندان کودک در این شرایط در خطر قرار می‌گیرد. در نتیجه باید در این زمینه قبل از هر گونه اقدامی با متخصص مشورت کنید. همچنین بسیاری از عوارض و معایب لمینت و کامپوزیت دندان با مراجعه با دندانپزشک خوب و حرفه‌ای از میان برداشته می‌شوند. پیشنهاد ما به شما، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد.

مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید