قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰| سن مناسب برای ایمپلنت کردن در رشت
29 مه

سن مناسب برای ایمپلنت دندان چه سنی است؟ چگونه می‌توان بهترین متخصص برای ایمپلنت دندان را پیدا کرد؟ قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ چقدر می‌باشد؟‌

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با سن مناسب ایمپلنت و همچنین بهترین مرکز انجام آن آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید روش بهتر را انتخاب کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

ایمپلنت دندان چیست و چگونه انجام می‌شود؟

از دست دادن دندان برای هر فردی سخت و دشوار است. به همین دلیل افراد بعد از آن سعی می‌کنند تا به نحوی جای خالی این دندان را پر کنند. در گذشته چنین قابلیتی در دسترس نبود و ظاهر فرد برای همیشه ثابت می‌ماند. اما این روزها متخصصین دندانپزشکی با استفاده از ایمپلنت به کمک بیماران آمده‌اند. ایمپلنت به معنای کاشت دندان در  استخوان فک است. این روش در دنیای امروز جایگزین دندان‌های متحرک مصنوعی شده و دردسر کمتری برای بیمار دارد. اگرچه که درد کاشت دندان نسبت به دندان مصنوعی بیشتر است، اما بیمار بعدها مشکلات دندان مصنوعی را نخواهد داشت.

با وجودی که قالب گیری و ساخت دندان مصنوعی بسیار ساده و کوتاه بود، اما بعدها بیمار با مشکلات مختلفی مواجه می‌شد. مثلا بعد از هر وعده غذایی و یا خوردن خوراکی‌های مختلف، فرد باید دندان‌ها را از دهان خارج می‌کرد و تمام زوایای آن را می‌شست. چرا که اگر مواد غذایی زیر آن انباشته می‌شد لثه‌ها را اذیت می‌کرد. همچنین در زمان خواب باید این دندان‌ها حتما از دهان خارج می‌شد. چون ممکن بود در حالی که فرد خواب است، دندان‌ها از لثه جدا شده و باعث خفگی او شوند.

ایمپلنت‌ها تمامی این مشکلات را از سر راه برداشته‌اند. با وجودی که حتی تصور سوراخ شدن استخوان فک و کاشت یک پیچ فلزی در آن دردناک است، اما دیگر چنین دردسرهایی را به دنبال خود ایجاد نخواهد کرد. درد ناشی از ایمپلنت نیز با استفاده از داروی بی حسی حین عمل و مصرف داروهای مسکن پس از کاشت، قابل کنترل خواهد بود.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

سن مناسب برای انجام ایمپلنت دندان چه سنی است؟‌

سن مناسب برای انجام ایمپلنت دندان چه سنی است؟‌

طبیعتا کودکان و نوجوانان گروه سنی مناسبی برای انجام ایمپلنت دندان نیستند. چرا که بیمار برای ایمپلنت باید استخوان فک مستحکم و قطوری داشته باشد. رشد این استخوان در اواخر این دوره یعنی دوره نوجوانی تکمیل می‌شود. بنابراین نمی‌توان برای افراد کم سن و سال از این روش استفاده کرد.

البته کودکانی که هنوز دندان‌های اصلی‌شان تکمیل نشده است مانع دیگری نیز دارند. آنها به این دلیل که دندان‌های اصلی هنوز فک را پر نکرده است نمی‌توانند ایمپلنت کنند؛ حتی اگر استخوان فک ضخامت و رشد لازم را کرده باشد. چون این ایمپلنت‌ها جلوی رشد دندان‌های طبیعی را می‌گیرند. پس به این دو دلیل نمی‌توان در دوره کودکی و نوجوانی از ایمپلنت دندان استفاده کرد.

اما دیگر گروه‌های سنی برای ایمپلنت دندان مناسب می‌باشد. عموما از ۱۸ سال به بعد می‌توان برای افراد ایمپلنت دندان را انجام داد. اما قبل از این سن به هیچ وجه ایمپلنت پیشنهاد نمی‌شود.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

انواع ایمپلنت دندان

  1. ایمپلنت برسازی درون کاشتی: در میان انواع ایمپلنت، ایمپلنت درون کاشتی از یک قالب فلزی استفاده می‌کند. دندانپزشک در این روش این قالب را زیر بافت لثه می‌گذارد تا به استخوان فک بیمار متصل شود. در ادامه دندان‌ها روی آن قرار می‌گیرند. این نوع ایمپلنت برای کسانی مناسب است که استخوان فک آنها ارتفاع مناسب نداشته باشد. چرا که برای این افراد نمی‌توان پیچ ایمپلنت را داخل استخوان فک جا گذاشت. از میان انواع ایمپلنت این نوع کاشت دندان برای کسانی که قادر به استفاده از دندان مصنوعی نیستند نیز مناسب است.
  1. ایمپلنت فرو رونده: این مدل ایمپلنت از دیگر انواع آن معمول‌تر است. در حقیقت ایمپلنت فرو رونده همان ایمپلنت همیشگی است که با استفاده از پیچ ایمپلنت انجام می‌شود. پیچ‌های این نوع ایمپلنت دارای عرض و طول متفاوتی است و بر اساس شرایط استخوان فک بیمار انتخاب می‌شود. هر پیچ می‌تواند یک دندان را روی خود نگه دارد.
  2. ایمپلنت با چهارچوب راموس: بیمارانی که استخوان فک ضعیفی دارند از انواع ایمپلنت با چهارچوب راموس استفاده می‌کنند. این افراد نمی‌توانند ایمپلنت‌های ریشه‌ای یا فرو رونده انجام دهند. این ایمپلنت تنها از دو قسمت انتهایی و گوشه عقبی استخوان فک در دهان بیمار فیکس می‌شود. بعد از ترمیم بافت لثه دندانپزشک یک میله فلزی در اطراف بالای بافت لثه قرار می‌دهد. دندان مصنوعی نیز متناسب همان میله ساخته شده و در نتیجه روی آن قرار می‌گیرد. در این روش، استخوان فک نیز تقویت شده و از ایجاد شکستگی جلوگیری می‌شود.

انجام ایمپلنت دندان توسط دکتر یوسف جهاندیده در سال 1400

انجام ایمپلنت دندان توسط دکتر یوسف جهاندیده در سال ۱۴۰۰

ایمپلنت دندان هزینه‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. علت آن نیز متریال و اصولی است که پزشک باید حین کاشت دندان استفاده کند. همچنین نوع ایمپلنت نیز در این هزینه تاثیر گذار است. اما به طور کلی این روش درمانی نسبت به استفاده از دندان مصنوعی کارکرد بیشتر و دردسر کمتری دارد. بنابراین این اختلاف قیمت ایمپلنت با دندان مصنوعی ارزش آسودگی شما را خواهد داشت.

مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید