شیوه طراحی لبخند با استفاده از سیستم لمینت بدون تراش
17 آگوست

با توجه به توسعه تکنولوژی و زیاد شدن انواع تکنیک ها و درمان های زیبایی در سال‌های گذشته در عرصه دندانپزشکی تحولات زیادی ایجاد شده است، در گذشته های دور بیشتر درمان های دندان از سوی شیوه های قدیمی و تنها در حد تسکین درد انجام می ‌شد و عکس‌های زیبایی کمتری وجود داشت . طراحی لبخند حاوی انواع درمان های دندانپزشکی است که موجب جذابیت در لبخند می شود، بیش از نیمی از زیبایی و جذابیت هر شخص به دندان ها و لبخند او بستگی دارد و این موضوع موجب شده است اکنون با توسعه امکانات دیجیتالی لبخند به راحتی قابل انجام باشد.

مرکز تخصصی دکتر جهاندیده نخستین مرکز درمانی و زیبایی است که سابقه بسیار زیادی دارد و با استفاده از نوین ترین تکنولوژی های جهان خدمات بسیاری را به بیماران ارائه می دهد، در این کلینیک طراحی دیجیتالی لبخند در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و ظرف مدت زمان کوتاهی می توانید به نتیجه دلخواه برسید و از لبخند خود لذت ببرید، این مرکز با توسعه دانش و تمامی نرم افزارهای درمانی طراحی لبخند را ایجاد نموده همچنین تازه ترین و بهترین خدمات را به مراجعین ارائه می دهد.

 

 اطلاعاتی در رابطه با طراحی دیجیتالی لبخند

 

 طراحی دیجیتالی لبخند یک وسیله ویژه است که برای نخستین بار طراحی لبخند با استفاده از آن و از سوی رایانه امکان پذیر است، در صورتی که به دندانپزشک برای انجام این کار مراجعه می کنید پیش از شروع کار نتیجه را به شما نشان می ‌دهد و طبق علاقه خود یا عکس های گذشته می توانید طرح لبخند را اجرا کنید، این دستگاه به صورت طبیعی عمل می‌ کند و تمامی افراد با دیدن شما به این موضوع به راحتی پی نمی برند به گونه ای که از گذشته طرح لبخند شما به این شکل بوده است، طرح لبخند باید به طور کامل و دقیق اندازه گیری شود برای انجام این امر تناسب های گوناگون و کنترل پارامترهای طراحی صورت شخص رعایت می‌شود.

 

سیستم طراحی لبخند

 

 نرم افزارهای هوشمند که ویژگی های خاصی دارند در تجزیه و تحلیل زیبایی صورت به خصوص دندان این قابلیت را به وجود آوردند که به راحتی و با ظرافت زیادی پارامترهای مربوطه را ارزیابی و فرمان‌های لابراتواری و کلینیکی را انتقال دهند، با بکارگیری نرم افزار ارزیابی تصویر دیجیتالی صورت تحولات ضروری مانند: سایز، فورم، تقارن دندان‌ها، طول و سایر خصوصیات در لبخند به کار گرفته می شود.

 

 اهمیت طراحی لبخند 

 

زیبایی لبخند فقط به دندان‌ها ربط ندارد زیرا زیبایی باید در تمام قسمت های دهان که شامل لثه، شکل لب، دندان و سازگاری و همخوانی آن ها با صورت دیده شود، سیستم طراحی لبخند این  توانایی را دارد که صورتی زیبا را به وجود آورد، کنترل خط های لثه با استفاده از شیوه‌ ی جراحی که شیوه ای ترکیبی و کاربردی برای زیباتر شدن دندان‌ها و یکسان بودن آن ها است به کار گرفته می شود.

 طراحی لبخند با استفاده از روش‌های گوناگونی انجام می‌ شود از جمله  آن ها تزریق ژل، بوتاکس کردن و … است.

طراحی لبخند با شیوه جراحی فک

آیا می دانید طراحی لبخند دارای چه شیوه‌هایی است؟

 

 طراحی لبخند با روش های متنوعی و طبق وضعیت بیمار صورت می گیرد از جمله آن ها به شرح زیر می باشد

 

شیوه لبخند هالیوودی

 

 شیوه طراحی لبخند هالیوودی برای کسانی که می خواهند رنگ دندان هایشان کامل سفید باشد این تکنیک به کار می رود برای نخستین بار در کشور ما مرکز دکتر جهاندیده این شیوه را به صورت اختصاصی انجام می دهد، از لحاظ نوع شیوه به کارگیری طراحی لبخند دارای انواع گوناگونی است.

 

 شیوه طراحی لبخند با استفاده از سیستم لمینت بدون تراش 

 

 این شیوه طراحی لبخند طبق وضعیت های ویژه بیمار و پیشنهاد دندانپزشک برای افرادی که صلاحیت این شیوه را داشته باشند به کار می رود، در حال حاضر لومینیرز یک مارک تجاری و ویژه است که انجام این تکنیک را با استفاده از روش‌های گوناگونی و با توجه به جنس استفاده شده به کار می برد در این نوع تکنیک تراش دندان ها بسیار کم انجام می ‌شود و اکنون در نوین ترین شیوه ها کانتکت لنز نام دارد.

 شیوه طرح لبخند لمینت بدون تراش ظرافت بسیار زیادی دارد و نازک است اما استحکام زیادی دارد و هیچ گونه آسیبی به آن نمی رسد.

 

شیوه طراحی لبخند  با استفاده از تراش

 

 این شیوه به گونه‌ای عمل می‌ کند که تراش بسیار کمی را ایجاد می ‌کند ولی این امر باعث می شود دندان زیبایی و جذابیت زیبایی را به دست آورد، سرامیک نانو کریستالی جزء مواد اصلی در پیاده سازی این شیوه است که استحکام زیادی دارد و موجب ایجاد طرح لبخند فوق العاده ای می ‌شود همچنین قبل از انجام امور نتیجه درمان از طریق طراحی دیجیتالی لبخند نمایان می‌ کند و در صورت عدم رضایت بیمار می توان آن را تغییر داد.

 

 شیوه طراحی لبخند با استفاده از تراش لمینت

 

 در رابطه با طراحی دیجیتالی لبخند تراش لمینت باید بگوئیم که با سیستم های قبلی مشابه است و در شرایطی به کار می‌رود که مخلوطی از روکش و لمینیت احتیاج باشد در این شیوه مواد سرامیک کریستالی با مخلوطی از مواد دیگر به کار می ‌رود و این گونه طرح لبخند مورد نظر را به وجود می‌آورد توجه داشته باشید که در این شیوه به دلیل اینکه اندازه تراشیدگی دندان بیشتر است کلفتی بیشتری در مقایسه با شیوه های دیگر دارد.

 

طراحی لبخند با استفاده از شیوه لمینت کامپوزیتی 

 

این شیوه طراحی لبخند از سوی دندانپزشک حرفه‌ای به کار می‌ رود و در مطب انجام می شود، این تکنیک در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد و نیاز به دوره درمان طولانی نمی باشد همچنین در صورت درخواست طراحی لبخند می توانید نتیجه درمان را مشاهده کنید، توجه داشته باشید در صورتی که تمامی روند در این شیوه در درون مطب به کار رود  نتیجه زیبایی به دست می آید اما نمی توان فرم دندان ها را فقط با توجه به علاقه بیمار انجام داد در حالی که در تکنیک های قبلی انجام طراحی لبخند بر اساس علاقه و پیشنهاد بیمار پیاده سازی می ‌شد، در روش کامپوزیتی لمینت بعد از اتمام احتیاج به چند جلسه برای ثابت ماندن رنگ دارد.

 

 نحوه ساخت روکش ها

 

 تولید روکش و پروتز های دندانی با جذابیت زیاد و کاربردهای بیشتر از سوی تکنولوژی cad/cam با ساختار ویژه دیجیتالی و به‌کارگیری zironica  قادر است اختلالات شایع روکش های قبلی را از بین ببرد در این مرکز تمامی روکش های دندانی از سوی این شیوه تولید خواهد شد و در نتیجه استحکام زیادی زیادی را به دندان می بخشد.

 

طراحی لبخند با استفاده از ارتودنسی

 

 این شیوه طراحی لبخند طرفدار زیادی دارد و بسیاری از افراد از آن برای داشتن دندان های زیبا استفاده می ‌کنند، می‌توان گفت که طراحی لبخند با استفاده از ارتودنسی بهترین شیوه درمان می باشد زیرا تحولات و تغییرات زیادی در لایه‌های دندان به وجود نمی ‌آید و برای دندان هایی که رنگ مناسبی دارند و تنها نامنظم می باشند عملکرد بسیار خوبی دارد با انجام شیوه ارتدونسی میتوان دندان های مرتب و منظمی داشت ولی این شیوه در مقایسه با روش‌های دیگر پروسه درمانی طولانی دارد.

 

 طراحی لبخند با شیوه جراحی

 

 در اغلب موارد دندان ‌ها سایز کمی دارند و قسمتی از لثه موقع لبخند زدن دیده می شود در این صورت می توان با جراحی لثه و جمع کردن آن موقع لبخند طرح زیبایی را به وجود آورد، ممکن است این تکنیک با استفاده از لیزر انجام شود و به کارگیری آن بسیار ساده است و در یک جلسه قابل انجام می باشد بنابراین با کمک این تکنیک به نتیجه دلخواه می رسید.

 

 طراحی لبخند با شیوه جراحی فک 

 

در بعضی از افراد ایراد زیبایی لبخند به مشکل فک بستگی دارد برخی از افراد به دلیل اینکه چانه فرو رفته یا بیرون آمده دارند طرح لبخند زیبایی ندارند در این صورت با جراحی فک می توانند لبخند جذابی را به وجود آورند.

  دکتر جهاندیده با به کارگیری شیوه های روز دنیا و استفاده از ابزارهای جدید به راحتی می‌ تواند طراحی لبخند زیبایی را ایجاد نماید همچنین قبل از شروع به کار تمامی جوانب را در نظر می ‌گیرد و بر اساس سلیقه و پیشنهاد بیمار طراحی لبخند بسیار زیبایی را ایجاد می نماید طراحی لبخند یک امر بسیار مهم در زیبایی صورت است و می بایست توسط دکتر دندانپزشک حرفه ‌ای انجام شود بنابراین قبل از اینکه طراحی لبخند را ایجاد کنید باید در پی دندانپزشک حرفه ای و با تجربه ای باشید تا بتواند شما را به نتیجه مورد نظرتان برساند، در صورتی که به مطب دکتر جهاندیده مراجعه کنید در طول مشاوره به شما می گوید چه شیوه ای مناسب است.

 

بهبود سازی طرح لبخند

 

 بهبود سازی طرح لبخند به معنای این است که موقع لبخند زدن دندان های شما زیبایی زیادی را به دست آورند ولی شاید تصور کنید به علت اینکه اندازه دندان ها با یکدیگر تناسب ندارند و نامنظم هستند لبخند شما به اندازه کافی زیبا به نظر نمی رسد در این صورت می توانید با مراجعه به مطب دکتر جهاندیده و گرفتن مشاوره شیوه‌ای مناسب را برای به دست آوردن تأثیرات مثبت انجام بدهید، برای طرح لبخند شرایط زیادی وجود دارد از جمله آن ها به گونه ای است که دندان ها باید سالم باشند و به صورت دقیق توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار بگیرند‌.

طراحی لبخند با استفاده از شیوه لمینت کامپوزیتی

 آیا می‌دانید چه عواملی در طرح لبخند مهم هستند؟

 

  طراحی لبخند باید با توجه به اندازه و پهنای دندان انجام شود در این امر دندانپزشک حرفه ای اندازه دندان را با پهنای آن ارزیابی می ‌کند و طراحی لبخند زیبایی را به وجود می‌آورد.

طراحی لبخند باید با همخوانی خط لثه به کار گرفته شود، لبخندی زیبا است که لثه ها در آن زیاد دیده نشوند و خطوط لثه یکسان باشد زیرا در بهبودی طرح لبخند قرمزی لثه بیش از اندازه نرمال دیده می ‌شود، نداشتن سازگاری دندان ها و عدم قرینه لثه روی زیبایی صورت تأثیر می گذارد لذا خطوط لثه در طرح لبخند حائز اهمیت است.

 روکش دندان  کاربردهای بسیار زیادی دارد و تنها برای طرح لبخند مورد استفاده قرار نمی گیرد و با توجه به روش به کار گرفته می شود.

 وقتی که قبل از سفید کردن دندان به موارد زیادی بی توجهی شود باعث ایجاد مشکلات زیادی خواهد شد در طراحی لبخند نخست باید پوسیدگی دندان ها برطرف شود بهبود سازی طرح لبخند با برطرف کردن پوسیدگی دندان صورت می گیرد زیرا این خلال موجب می ‌شود تا سایر دندان ها دچار صدمه شوند در صورتی که خیلی سریع این مشکل را برطرف کنید به هزینه کمی نیاز دارد، همچنین در صورتی که دندان های شما شما نامرتب هستند و روی یکدیگر قرار گرفته اند بهترین شیوه ارتودنسی می باشد و می توانید از سفید کننده دندان استفاده نمایید زیرا جایگاه نصب براکت موجب تغییر رنگ دندان خواهد شد و دندان ها باید قبل از طراحی لبخند سفید شوند.

 طراحی لبخند با شیوه پوشش دندان یک مسئله بسیار مهم است روکش کردن دندان جزء مواردی می باشد که بسیاری از افراد طرفدار آن هستند بعد از سفید کردن دندان ها این شیوه به کار گرفته می شود، در صورتی که بیمار از روکش سرامیکی استفاده کند زردی یا سیاهی دندان ها برطرف خواهد شد روکش سرامیکی با استفاده از چسب های خاصی نصب می شود و جذابیت زیادی را به وجود می آورد.

 

 دلیل بکارگیری نرم افزار در طراحی لبخند چیست؟

 

 بعضی از مراکز از نرم افزار برای طراحی لبخند فرد قبل از پروسه درمان به کار می ‌برند تا بیمار نتیجه پایانی را مشاهده نماید، با استفاده از نرم افزار طراحی لبخند بیمار می تواند طرح گرافیکی و سه بعدی طرح لبخند را مشاهده نماید همچنین درمان پایانی را به صورت تخمینی ارزیابی و می ‌بیند تقارن سازی، ارزیابی و تطبیق آن با آناتومی دندان در این نرم‌افزار مورد بررسی قرار می ‌گیرد.

 علاوه بر این که نرم‌افزار دندان و اجزای آن را مورد بررسی قرار می‌ دهد بلکه فاصله بین چشم ها و طول صورت را ارزیابی می نماید.

 اگر می خواهید در رابطه با طراحی لبخند در رشت اطلاعات زیادی را به دست آورید می توانید به سایت دکتر جهاندیده https://drjahandideh.com/  مراجعه نمایید تا اطلاعات زیادی را در این باره کسب نمایید با کمک سایت دکتر جهاندیده می توانید یک قرار ملاقات ترتیب دهید و با مشاوره حضوری در رابطه با سؤال ها و هزینه های درمان اطلاعاتی را کسب نمایید.

در پایان از تمامی کسانی که این مقاله را مطالعه نمودند متشکرم.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید