بهترین دندانپزشک ترمیمی در رشت کیست
20 جولای

دندانپزشکی ترمیمی در واقع به تشخیص و پیشگیری و درمان مشکلات مختلف دندان گفته می‌شود. در این روش درمانی، برای درمان دندان‌های پوسیده و همچنین جلوگیری از پوسیدگی مجدد آنها باید متخصص برنامه مشخصی بریزد. به طور کلی، دندان‌هایی که به روش‌های متفاوتی آسیب دیده‌اند، باید ترمیم شوند. دندانپزشکی ترمیمی روشی مناسب برای درمان و پیشگیری از آسیب به این دندان‌هاست.

یکی از جدیدترین بخش‌های دندانپزشکی ترمیمی، ایمپلنت دندان است. ایمپلنت روش بسیار عالی و کاربردی برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته و کنار گذاشتن دندان مصنوعی است. آیا با این روش آشنایی دارید؟

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با دندانپزشکی ترمیمی و انواع کاربردهای مختلف آن آشنا کنیم. دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

دندانپزشکی ترمیمی چیست و چه مزیتی دارد؟

دندانپزشکی ترمیمی یا  restorative dentistry به درمان یکپارچه مشکلات و بیماری‌های دندان‌ها و دهان گفته می‌شود. هدف از این درمان نیز برگرداندن دندان‌ها به وضعیت سلامت طبیعی‌شان است. با این وجود که بسیاری از دندانپزشک‌ها در این حیطه وارد هستند، اما برخی از طرح‌های این نوع درمان دشواری بالایی دارند. در نتیجه متخصص دندانپزشک باید بر اساس مهارت و تجربه خود این شیوه را پیش بگیرد. به طور کلی روش‌های مختلفی همچون موارد زیر در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • پر کردن دندان (با بهترین ترکیبات همرنگ دندان)
  • روکش دندان (شامل لمینت و کامپوزیت دندان که تفاوت‌های مجزا و مشخصی از یکدیگر دارند)
  • نصب تاج دندان
  • تصب بریج دندانپزشکی
  • ساخت و نصب دندان مصنوعی
  • کاشت ایمپلنت دندان (روشی نوین در دندانپزشکی ترمیمی و جایگزینی مناسب برای دندان مصنوعی)
  • ترمیم دندان آسیب دیده
  • زیباسازی لبخند

هر یک از این مسائل توصیف خاص خود را دارند. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به مطب متخصص مورد نظر و مورد اعتماد خود، برای هر کدام از آنها به موقع اقدام کنید.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

دندانپزشکی ترمیمی چیست و چه مزیتی دارد؟

برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته چه می‌توان کرد؟

از دست دادن دندان یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که ذهن افراد را به خود درگیر می‌کند. چون جای خالی این دندان تا حد زیادی در چهره و تفکر انسان تاثیر دارد و ذهن را به خود درگیر می‌کند. از طرف دیگر، استفاده از دندان مصنوعی همیشه ساده نیست. این مورد سختی‌ها و مشکلات خاص خود را نیز به همراه دارد. متحرک بودن دندان مصنوعی اصلی ترین مشکل آن است. می‌توان گفت که بیشتر مشکلات افراد با دندان مصنوعی به متحرک بودن آن مربوط می‌شود. در نتیجه متخصصان به دنبال راهی برای رفع این مشکلات بودند. در نهایت نیز ایمپلنت را خلق کردند.

ایمپلنت روشی مدرن و جدید برای پر کردن جای خالی دندان‌های آسیب دیده است. این روش به تازگی به مجموعه درمانی دندانپزشکی ترمیمی اضافه شده است. در این روش، بر اساس کشش و توانایی استخوان فک فرد، دندان مصنوعی را به آن پیچ می‌کنند. بدین ترتیب دیگر دندان مصنوعی متحرک نیست. البته اصطلاح دندان مصنوعی درباره ایمپلنت صحیح نیست. چون این روش کاملا با ایمپلنت متفاوت است.

روش انجام ایمپلنت دندان

پروتز دندان یا دندان مصنوعی با ایمپلنت دندان بسیار متفاوت است. تا قبل از استفاده از ایمپلنت چاره‌ای بجز پروتز نبود. اما ایمپلنت‌ها روشی بسیار عالی برای درمان این مشکل و پر کردن جای خالی دندان است. ایمپلنت دارای سه بخش است. یک پیچ که به داخل استخوان فک وارد می‌شود، اولین بخش آن است. در ادامه یک قسمت نازک با چسبی محکم و مخصوص بین پیچ و سرامیک دندان قرار می‌گیرد. در نهایت نیز تاج دندان روی این بخش قرار می‌گیرد. در نتیجه دیگر نیازی به برداشتن این دندان در هیچ زمانی، حتی زمان خواب نخواهد بود.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

دندانپزشکی ترمیمی توسط دکتر یوسف جهاندیده

دندانپزشکی ترمیمی توسط دکتر یوسف جهاندیده

دندانپزشکی ترمیمی از جمله نیازهای هر انسان برای رسیدگی به سلامت دهان و دندان است. این کار باید تحت نظر یک متخصص دندانپزشک ماهر و باتجربه انجام شود تا نتیجه مطلوب دهد.  پیشنهاد ما به شما، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید