قیمت انواع ایمپلنت دندان سال
21 سپتامبر

قیمت انواع ایمپلنت دندان بستگی به عوامل گوناگونی دارد ولی به دلیل اینکه بیمه هزینه‌های آن را تقبل نمی کند قیمت بالایی دارد، در واقع کاشت ایمپلنت دندان تقریباً ۱۲ ماه به طول می‌انجامد و هزینه آن به تدریج پرداخت می ‌شود.

در مقطع نخست می توانید با هماهنگی جراح قیمت اولیه ایمپلنت را پرداخت نمایید و بعد از گذراندن نیمی از درمان یعنی پس از اینکه تاج دندان مصنوعی حاضرشد هزینه آن را پرداخت کنید، این امر باعث می‌ شود که قیمت ایمپلنت دندان فشار مالی زیادی را روی شما وارد نکند.در این مقاله قصد درایم در رابطه با قیمت و انواع کاشت ایمپلنت دندان در سال ۹۹ مطالب مفیدی در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

 

 عوامل مؤثر بر قیمت انواع ایمپلنت دندان

 

اکنون قیمت انواع ایمپلنت دندان در مراکز درمانی گوناگون می باشد و در سال ۹۹ قیمت آن افزایش پیدا کرده است البته بهتر است بدانید عوامل زیادی در قیمت این پروسه تاثیر گذار هستند که شامل موارد زیر می باشند.

 

جنس ایمپلنت دندان

 

جنس و کارخانه تولیدکننده از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت انواع ایمپلنت دندان می باشند. بسیاری از مطب های پزشکی برای برطرف کردن نیازهای بیماران تلاش می ‌کنند که انواع ایمپلنت دندان را از دیگر کشورها و تولیدکنندگان گوناگون با قیمت های متفاوت داشته باشند تا مشتری طبق بودجه ای که برای این امر کنار گذاشته است هزینه ایمپلنت دندان را تحمیل شود.

 

تازیر نوع ایمپلنت دندان قیمت انواع ایمپلنت دندان

 

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت انواع ایمپلنت دندان مؤثر می باشد این است که چه نوعی دارد زیرا ایمپلنت های گوناگونی در بازار عرضه شده است که رایج ترین آن ها ایمپلنت های دندانی طبیعی و مینی ایمپلنت ها می باشد، این نوع ایمپلنت ها بسیار دقیق ساخته شده اند به گونه‌ای که اباتمنت و فیکسچر با طراحی ویژه‌ای با یکدیگر ارتباط برقرار می ‌کنند، به همین دلیل این دسته از ایمپلنت‌های دندانی در مقایسه با سایر ایمپلنت ها قیمت بیشتری دارند.

 

 کیفیت ایمپلنت

 

هرچه کیفیت ایمپلنت بالاتر برود قیمت آن افزایش پیدا می کند، انواع ایمپلنت هایی که پوشش های ویژه ای دارند دارای کیفیت بالایی هستند به همین دلیل هزینه آن ها بالا می باشد، در بعضی از ایمپلنت ها رزوه هایی قرار دارد که باعث می ‌شود فشار روی سطح استخوان فک ناحیه مورد نظر پخش شود.

 

تعداد ایمپلنت ها

 

قیمت انواع ایمپلنت دندان در وضعیت هایی که به طور تک پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد یا برای انحنای کامل فک به کار می رود فرق دارد، در صورتی که یک یا چند عدد از دندان هایتان از بین رفته است و در خصوص کاشت ایمپلنت دچار شک شده اید و هزینه آن برایتان دغدغه شده است می توانید به سایت دکتر جهاندیده مراجعه نمایید و با انجام مشاوره های لازم از  قیمت انواع ایمپلنت دندان مطلع شوید.

 

قیمت انواع ایمپلنت دندان سال 99

قیمت انواع ایمپلنت دندان به صورت تک پایه

 

قیمت انواع ایمپلنت به صورت تک پایه بستگی به فاکتورهای گوناگونی مانند

کمپانی تولید کننده، مرتبه آن و … دارد، قیمت آن ها در کشور ما همراه با دستمزد دندانپزشک محاسبه می شود ولی به طور کلی قیمت ساخت تاج دندان مصنوعی بعد از قالب گذاری و مشخص کردن درجه آن که اغلب به صورت سرامیکی است تعیین می شود.

در بعضی از شرایط برای کاشت ایمپلنت مشتری احتیاج به عمل های دیگری مثل لیفت سینوس دارد، در این صورت بدون شک قیمت انواع ایمپلنت دندان افزایش پیدا می‌رکند.

 

قیمت انواع ایمپلنت دندان برای انحنای کامل چانه

 

در صورتی که بیمار احتیاج به چند پایه ایمپلنت در قسمت چانه داشته باشد قیمت انواع ایمپلنت دندان زیاد می شود ولی برای ایمپلنت های تک پایه قیمت کاهش می‌یابد.

شیوه به کارگیری چند پایه ایمپلنت در دهان روی هزینه آن تأثیر دارد، مثلأ در صورتی که شیوه بریج برای پایه ایمپلنت به کار رود قیمت انواع ایمپلنت دندان در مقایسه با مدت زمانی که در شیوه‌های دیگر به کار می رود کاهش می یابد.

تعداد ایمپلنت هایی که برای هر بیمار جهت کاشت ایمپلنت های دندانی در انحنای کامل فک به‌طور اوردنچر انجام می‌ شود فرق دارد، این تعداد بستگی به جمع شدگی استخوان های چانه فرد و قسمت های پایه کاشت ایمپلنت است.

نوع اوردنچر ماندگاری بالایی دارد و مقاومت آن زیاد است همچنین زیبایی و غیر مصنوعی بودن آن باعث شده است که هزینه این نوع ایمپلنت افزایش پیدا کند.

 

 به چه دلیل قیمت انواع ایمپلنت دندان با یکدیگر فرق دارد؟

 

دو عامل اصلی در متفاوت بودن قیمت انواع ایمپلنت دندان تأثیر گذار هستند؛ مواد تشکیل دهنده ایمپلنت و درجه ایمپلنت دندان که باعث متمایز شدن انواع ایمپلنت دندان از لحاظ قیمت می‌ شود.

مواد تشکیل دهنده ایمپلنت دندان حاوی تاج دندان، اباتمنت و فیکسچر است که از متریال های گوناگونی تولید شده‌اند، اساس ایمپلنت که نام دیگر آن فیکسچر است، از متریال های تیتانیوم و زیرکنیا تولید می ‌شوند.

اگر تاج دندان مصنوعی متریال سرامیک یا پرسلین باشد زیبایی بسیار زیادی دارد و قیمت آن افزایش پیدا می ‌کند، به همین دلیل مواد تشکیل دهنده در فرآیند تولید و جنس مورد استفاده در کارخانه تولید کننده روی قیمت انواع ایمپلنت دندان مؤثر می باشد.

اکنون ایمپلنت دندانی درجه ۱ و ۲ و ۳ در مراکز درمانی وجود دارد که مسلماً قیمت انواع ایمپلنت دندان که حاوی گرید ۱ هستند در کمپانی های تولید کننده قیمت بالاتری نسبت به مرتبه های دیگر دارند، ایمپلنت های درجه یک جهان توسط کمپانی های زیمر آمریکا، ژیو آلمان، بیومت آمریکا تولید می شوند. ایمپلنت کره ای برند سوون مدیکس دارای گرید ۲ می باشدکه دارای قیمتی بالاتر نسبت به سایر رقبای خود است.

 

افرادی که احتیاج به ایمپلنت دارند

 

کسانی که تمامی دندان های خود را از دست دادند و نیاز به کاشت ایمپلنت دارند باید هزینه بیشتری پرداخت کنند زیرا هزینه ایمپلنت چندین دندان افزایش پیدا می ‌کند، هزینه‌ای که شما برای ایمپلنت دندان پرداخت می کنید شامل موارد متفاوتی می باشد، از جمله آن ها عمل جراحی برای کاشت اساس ایمپلنت، تاج ایمپلنت و اباتمنت می ‌باشد، متریال ایمپلنت و نوع فلزی که در آن به کار رفته است در هزینه نقش مهمی دارد، فلزات در انواع ایمپلنت ها متفاوت می باشد و هر کدام از آن ها دارای فلز خاصی هستند.

ولی به طور کلی جنس تیتانیوم در مقایسه با سایر متریال ها ماندگاری بالایی دارد و مقاومت آن زیاد است، افرادی که بیش از یک دندان را از دست دادند باید ایمپلنت کامل را انجام بدهند، در بیشتر بیماران برای اینکه دندانپزشک بتواند دندان های جدید را استفاده کند پروتز دندان و ایمپلنت را به کار می برند.

 

قیمت انواع ایمپلنت دندان

 ایمپلنت دائمی 

 

در صورتی که قصد کاشت ایمپلنت ثابت و همیشگی  دارید باید بودجه بسیار زیادی را کنار بگذارید، همان طور که فهمیدید این نوع از ایمپلنت ها همیشگی هستند و هیچ گونه آسیبی به آن ها نمی رسد بنابراین قیمت بالایی دارند.

 

 پروتز دندان متحرک و کامل

 

پروتز دندان متحرک بر اساس ایمپلنت این توانایی را دارد که نیمی از نیرو و توانایی خوردن غذا را بهبود دهد. ماندگاری این وسیله حداقل ۵ سال می باشد، بسیار طبیعی هستند و نیروی دندان‌ها را باز می گردانند.

 

 پروتز دندان ثابت

 

درصورتی پروتز به صورت ثابت و همیشگی انجام می ‌شود که حداقل چهار عدد در فک بالا و ۴ عدد در فک پایین ایمپلنت کاشته شود، هر چه تعداد ایمپلنت افزایش پیدا کند قیمت آن بالاتر می‌ رود.

پرطرفدار ترین شیوه کاشت دندان بیش از دو عدد، پروتز ثابت بر اساس ایمپلنت می باشد. این تکنیک طول عمر بالایی دارد، راحت است همچنین کاربرد آن زیاد است و احتیاج به مراقبت زیاد ندارد.

 

 هزینه معاینه دهان برای ایمپلنت

 

هزینه ایمپلنت دندان فقط مربوط به کاشت آن نمی شود بلکه قبل از انجام آن باید معاینه هایی جهت بررسی دهان و دندان از سوی متخصص انجام شود، در این صورت برای معاینه دندان و بررسی ها باید هزینه ای را پرداخت نمایید، دکتر جهاندیده در مرحله اول در رابطه با بیماری‌هایی که داشته‌اید و  بیماری هایی که در خانواده شما وجود داشته است اطلاعاتی را جمع آوری می کند سپس اقدامات لازم را برای انجام عمل فراهم می کند.

بررسی دهان و دندان حاوی مشاهده و ارزیابی دندان هایی است که در دهان شما مشاهده می شوند، دندانپزشک دندان های موجود را ارزیابی می کند و یک برنامه درمانی را برای آن آماده سازی می ‌کند سپس روشی که با وضعیت دندان ها سازگاری دارد را برای جایگزین کردن دندان های از بین رفته انتخاب می کند.

 

اقدامات قبل از ایمپلنت دندان

 

به منظور اینکه ایمپلنت ها به صورت کاملاً استاندارد و متناسب با فک بیمار به کار روند قبل از انجام هر کاری دندانپزشک باید شرایط و محیط موجود در استخوان های چانه را ارزیابی نماید، به همین دلیل اشعه ایکس مورد استفاده قرار می ‌گیرد، بعد از تصویربرداری استخوان فک باید پوشش نرم، عروق عصبی و … را ارزیابی نماید، هزینه اشعه ایکس با هزینه انواع ایمپلنت دندان محاسبه می شود.

اشعه ایکس دارای انواع گوناگونی است به همین دلیل هر کدام از آن ها دارای قیمت متفاوتی هستند، به کارگیری نوع اشعه ایکس با توجه به شرایط دندان های موجود در دهان بیمار انتخاب می‌ شود.

یکی از اقداماتی که قبل از ایمپلنت دندان شاید نیاز باشد این است که چند عدد از دندان های بیمار کشیده شود، کشیدن این دندان ها هزینه هایی در پی دارد و قیمت آن بستگی به جایگاه دندان و شیوه کشیدن آن دارد، این عمل برای بعضی از دندان ها به سهولت انجام می شود ولی بعضی دیگر دشوار می باشد و باید شکاف هایی انجام شود‌.

 

 دلیل بکارگیری ایمپلنت دندان 

 

در صورتی که فردی یک یا چند عدد از دندان های خود را از دست داده باشد برای اینکه دندانی دیگر را جایگزین آن کند و موقع خوردن غذا دچار مشکل نشود یا روی زیبایی سایر دندان ها تاثیر نگذارد از فیکسچر استفاده می ‌شود. ایمپلنت دندان در سایز همان ریشه تعبیه خواهد شد، ایمپلنت ها قطعاتی در سایز دندان نرمال می باشند و توسط وسایل پیشرفته و دقیقی طراحی و عرضه می شوند.

همانطور که عنوان شد یکی از فلز هایی که کیفیت بالایی دارد و برای این کار مناسب است تیتانیوم می ‌باشد، متریال قطعات فیکسچر باید از نظر بیولوژیکی با بدن سازگاری داشته باشند و برای بدن و استخوان چانه نباید هیچ حساسیتی را ایجاد کنند به همین دلیل تیتانیوم فلز مناسبی است، علاوه بر این تیتانیوم در معرض مخلوط اسید و نمک و اکسیژن در ساختار استخوان چانه خللی را ایجاد نمی کند.

 

 روند به کارگیری ایمپلنت دندان یا فیکسچر

 

با توجه به مطالب عنوان شده ایمپلنت دندان طی فرآیند چند مرحله ای صورت می ‌گیرد، در گام اول موقع جراحی ایمپلنت دندان داخل استخوان فک تعبیه می شود و بعد روی آن اباتمنت وصل می شود سپس پروتز ثابت قرار می گیرد و در پایان دندان مطلوب فیکسچر درون دهان تعبیه می شود البته پروتزی که وصل خواهد شد فرق دارد زیرا ممکن است از نوع ثابت یا متحرک می باشد، کل روند انجام ایمپلنت حداقل دو ماه می باشد و بیمار پس از انجام جراحی باید منتظر بماند تا استخوان در ناحیه مربوطه ایجاد شود.

لازم به ذکر است که برخی از دندان پزشکان قادرند پس از ایمپلنت دندان پوشش های فیکسچر را بسازند تا قیمت انواع ایمپلنت دندان پایین بیاید، در این گونه شرایط احتیاجی به متخصص پروتز نمی باشد و لازم به پرداخت هزینه های اضافی نیست، اگر در کلینیک مورد نظر پوشش دندان همراه با جراحی صورت بگیرد عمل جراحی خیلی سریع انجام می شود.

اگر قبل از انجام ایمپلنت دندان به دکتر جهاندیده مراجعه کنید علاوه بر اینکه اضطراب شما کم می شود بلکه می توانید از قیمت انواع ایمپلنت دندان مطلع شوید و بر اساس بودجه ای که دارید نوع آن را انتخاب کنید ولی به پیشنهاد دندانپزشک توجه کنید تا نتیجه مؤثری را از عمل به دست آورید.

یکی از عواملی که در نتیجه بعد از انجام ایمپلنت دندان تأثیر می گذارد میزان تجربه و حرفه دندانپزشک می باشد، در این صورت شما می توانید به سایت دکتر جهاندیده  https://drjahandideh.com/ مراجعه کنید و توسط شماره تماس هایی که در آن وجود دارد یک وقت قبلی برای خود تنظیم کنید و به آن مراجعه نمایید تا در جلسه اول مشاوره های لازم انجام شود و اطلاعاتی در خصوص ایمپلنت دندان به دست آورید، دکتر جهاندیده بهترین شیوه و جدید ترین تجهیزات را برای ایمپلنت به کار می برد.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید