قیمت بلیچینگ دندان - مطب دکتر جهاندیده در شهر رشت
30 ژانویه

دندان‌ها یکی از اجزای مهم چهره هستند که بر زیبایی فرد تأثیر زیادی دارند. اگر دندان‌ها کدر و بدرنگ باشند، شما بخشی ار جذابیت‌های ظاهری خود را از دست می‌دهید. امروزه راه‌های زیادی برای رفع این معضل وجود دارد که شاید با برخی از آن‌ها آشنایی داشته باشید. اما آیا می‌دانید بلیچینگ دندان چیست و قیمت بلیچینگ دندان چقدر است؟ اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ یک روش درمانی بسیار به‌روز و تکنیکی است که در آن به سفید کردن دندان‌ها می‌پردازند. بدین معنا که اگر شما به‌صورت ژنتیکی و یا به‌طور طبیعی دچار سیاهی یا کدری دندان‌ها شده‌اید، می‌توانید با این روش بدرنگی‌های دندان خود را از بین ببرید و دندان‌هایی سفید و تمیز داشته باشید.

دلایل کدر شدن و تغییر رنگ‌دانه دندان‌ها

– چایی یا قهوه: نوشیدن چایی و قهوه می‌تواند به‌مرور زمان باعث کدری و تغییر رنگ‌دانه‌های دندان شما شود.

– استعمال دخانیات: همان‌طور که می‌دانید سیگار و قلیان دشمن دندان‌های شما هستند و موجب زرد شدن و تغییر رنگ‌دانه‌های دندان شما می‌شوند.

– خوردن نوشابه‌های رنگی: نوشابه یکی دیگر از علل کدری و تخریب دندان‌ها می‌باشد.

– افزایش سن: برخی از افراد به دلیل افزایش سن و به‌مرور زمان دچار تخریب و کدری رنگ دندان‌ها می‌شوند.

– رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان: یکی از موارد بسیار مهم و تأثیرگذار در تغییر رنگ‌دانه‌های دندان، رعایت نکردن بهداشت و مسواک نزدن است.

– عادت‌های غذایی: برخی عادت‌های غذایی نیز باعث کدر شدن دندان‌های شما می‌شود.

– آب آشامیدنی: یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار بر رنگ دندان‌ها آبی است که روزانه از آن مصرف می‌کنید.

عوامل موثر بر قیمت بلیچینگ دندان - مطب دکتر جهاندیده در شهر رشت

بلیچینگ دندان چند روش دارد؟

بلیچینگ دندان به دو روش بلیچینگ دندان با استفاده از لیزر و بلیچینگ دندان بدون استفاده از لیزر صورت می‌گیرد. در ادامه مطلب قیمت بلیچینگ دندان با ما باشید تا روش‌های بلیچ کردن را به شما توضیح دهیم.

۱- بلیچینگ با استفاده از لیزر

بلیچینگ دندان‌ها با استفاده از لیزر یکی از روش‌های درمانی رفع تیرگی و کدری دندان‌هاست. در این روش دندان‌های شما به‌سرعت روشن شده و در کمتر از یک ساعت و نیم، شما شاهد تغییر رنگ‌دانه‌های دندان بین دو تا شش درجه خواهید بود. در روش بلیچینگ با استفاده از لیزر، دندان‌پزشک ماده‌ای را که باعث سفیدشدن دندان‌ها می‌شود بر روی دندان شما می‌مالد و سپس با استفاده از لیزر، پرتویی را بر روی دندان‌های شما می‌تاباند. تاباندن اشعه لیزر بر روی دندان‌ها موجب ماندگاری مواد بر روی آن‌ها می‌شود.

مزایای بلیچینگ با لیزر

– این روش ماندگاری بیشتری دارد و می‌توانید مدت طولانی‌ای از سفیدی دندان‌های خود لذت ببرید.

– بلیچینگ دندان با لیزر روش است که سریعاً نتیجه‌ی کار را به شما نشان می‌دهد و نیاز به گذر زمان ندارد.

– این روش درمانی بدون حساسیت می‌باشد و مشکلات آلرژیک را برای بیمار به وجود نمی‌آورد.

– نفوذ بهتر مواد به دندان‌ها و درخشندگی بهتر

– تاثیر سریع و کمتر از ۵ دقیقه

– این روش در یک جلسه انجام می‌گیرد و نیاز به جلسات بعدی ندارد، مگر به دلیل مشکلات احتمالی پس از درمان

– سفیدی دندان‌ها به صورت مداوم

بررسی قیمت بلیچینگ دندان - مطب دکتر جهاندیده در رشت

بلیچینگ دندان تا چند وقت ماندگاری دارد؟

اگر پزشک شما با دقت کافی این کار را انجام دهد طول عمر و ماندگاری بلیچینگ دندان‌های شما تا یک سال و شاید هم بیشتر ماندگاری دارد. برای بالا بردن عمر بلیچینگ باید بهداشت دندان‌های خود رعایت کنید و کمتر از نوشیدنی‌هایی اعم از چایی و قهوه یا نوشابه استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید مطالب مفیدی در زمینه بریج دندان و ایمپلنت فوری را در وب‌سایت دکتر جهاندیده مطالعه کنید.

چه بیمارانی نمی‌توانند از روش بلیچینگ با لیزر استفاده کنند؟

– افرادی که لکه‌های سفید و نامنظمی روی دندان‌های خود دارند.

– کسانی که دچار فلوروزیس دندان هستند.

– افرادی که مشکل تغییر رنگ‌دانه دندان با تتراسایکلین را دارند.

– بیمارانی که دندان‌های آن‌ها ضربه خورده است.

۲- بلیچینگ بدون استفاده از لیزر

در این روش درمانی دندان‌پزشک دندان‌ها را با ژل حاوی سفیدکننده پراکسید می‌پوشاند سپس از یک نور آبی‌رنگ برای تاباندن پرتو بر روی دندان‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این نور آبی‌رنگ به‌منظور فعال‌سازی ژل‌ها بر روی دندان صورت می‌گیرد. در مرحله‌ی بعد ژل‌ها فعال شده و شروع به تجزیه لکه‌ها می‌کنند. سپس دندان‌پزشک ژل‌ها را از روی دندان‌ها پاک می‌کند و بار دیگر با یک‌لایه ژل جدید، روی آن‌ها را می‌پوشاند. در این جلسه‌ی درمانی زمان صرف شده بین ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت می‌باشد. در روش بلیچینگ بدون استفاده از لیزر دندان‌ها تا ۸ درجه امکان روشن شدن دارند.

روش سفید کردن دندان‌ها در خانه

– سفیدکننده‌های تری یا پلاک: پلاک‌ها به مدت ۴ هفته و روزانه به مدت چند ساعت باید بر روی دندان‌ها قرار بگیرند. تری‌ها مانند یک محافظ دهانی می‌باشند که از ژل سفیدکننده پراکسید پر می‌شوند.

– خمیردندان‌های سفیدکننده: خمیردندان‌های زیادی برای از بین بردن لکه‌ها و تمیزی دندان به بازار آمده‌اند که قیمت آن‌ها بسیار مناسب است؛ اما باید بدانید خمیردندان‌های سفیدکننده قدرت چندانی ندارند و تنها یک درجه می‌توانند به سفیدی دندان‌های شما کمک کنند.

– نوارها یا ژل‌های سفیدکننده: این مواد به‌صورت مستقیم یا با مسواک بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. در این روش باید شما صبر و بردباری زیادی داشته باشید چراکه این پروسه ممکن است تا ۴ ماه به طول بیانجامد. این ژل‌ها یا نوارها که حاوی پراکسید هستند باید به مدت ۱۰ الی ۱۴ روز و هر روز یک یا دو بار روی دندان‌ها اعمال شوند.

قیمت بلیچینگ دندان - مطب دکتر جهاندیده در رشتقیمت بلیچینگ دندان

قیمت بلیچینگ دندان به چند مورد اساسی بستگی دارد. یکی از عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت بلیچینگ دندان، پزشک شما می‌باشد. هر چقدر پزشک شما تبحر و تجربه‌ی بالاتری داشته باشد هزینه‌ی بیشتری را بابت این عمل درخواست می‌کند. از دیگر عوامل آن می‌توان به تعداد جلسات درمان اشاره نمود. هر چقدر دندان‌های شما تیرگی بیشتر داشته باشد، این جلسات تمدید می‌شود تا نتیجه‌ی دلخواه را دریافت کنید. هزینه‌ی کلینیک و دیگر خدمات جانبی هم از موارد دیگر تأثیرگذار بر قیمت بلیچینگ دندان هستند.

سخن آخر

در این مطلب دریافتیم که انتخاب یک پزشک حاذق و باتجربه از مهم‌ترین و اساسی‌ترین موارد قابل توجه در بلیچینگ دندان است. دکتر جهاندیده متخصص پروتز ثابت در شهر رشت یکی از دندان‌پزشکان  با تجریه و متبحری است که می‌توانند در مینه به شما کمک کنند. برای رزرو نوبت معاینه با مطب ایشان در تماس باشید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۵ / ۵٫ تعداد نظرات: ۱

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید