18 اکتبر

ایمپلنت دندان جایگزین مناسبی برای دندان از دست رفته می باشد. قطعه تیتانیومی ایمپلنت بخوبی جذب بدن بیمار شده و جزیی مناسب برای جایگزینی بی دندانی است. ایمپلنت پس از کاشت در لثه پس از مدت زمانی روکش بر روی آن قرار می گیرد که بعنوان پایه دندان مصنوعی عمل می کند.

از انواع روشهای کاشت ایمپلنت می توان موارد زیر را نام برد

  • ایمپلنت فوری
  • ایمپلنت دندان تک مرحله ای
  • ایمپلنت دو مرحله ای

در کاشت دندان دو مرحله پس از جراحی اولیه پس از ۲-۳ ماه ایمپلنت درون لثه جایگزاری می شود. در کاشت تک مرحله ای پس از کشیدن دندان ایمپلنت درون لثه جایگزاری شده و پس از ۲-۳ ماه روکش تهیه شده روی ایمپلنت قرار می گیرد. در کاشت بروش فوری نیز پس از کاشت ایمپلنت فورا روکش و تاج دندان روی آن قرار می گیرد.

در مواردی که بافت نرم و ناحیه ایمپلنت ضعیف باشد باید شرایط این ناحیه را بهبود بخشید جهت این امر از عملیات تقویت ارتودنسی استفاده می کنند. مدت زمان این تقویت سازی حدود ۸- ۱۲ هفته صورت می گیرد.

 

 

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

مزیت کاشت فوری کاهش زمان ترمیم می باشد. ولی نیاز به جراحی پیوند استخوان و… از معایب آن محسوب می شود.

ایمپلنت دندان

در روش کاشت ایمپلنت دندان دو مرحله ای زیبایی بیشتر تامین شده و پروتز ساخته شده نهایی در زیر لثه قرار می گیرد.

در روش کاشت ایمپلنت دندان تک مرحله ای پس از کاشت در لثه دیگر نیاز جراحی مجدد نیست و معمولا در اغلب بیماران این روش قابل اجرا می باشد.

۲۶

روشی جدید که در آن بعد از ۴-۶ ماه ایمپلنت در موقعیت مناسب قرار می گیرد روش Staged implant placement است. در این روش زمان کافی برای حذف عفونت را فراهم می کند. البته زمان طولانی آن می تواند منجر به نارضایتی بیمار شود.جراحی ایمپلنت تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی کامل صورت می گیرد.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید