ایمپلنت فوری
28 سپتامبر

بسته به شرایط ممکن است بین سه تا دوازده ماه طول بکشد تا درمان کاشت دندان کامل شود و در این میان نیاز به مراجعه مداوم به دندانپزشک است. در صورت لزوم، قرار دادن ایمپلنت فوری و استفاده از آن راهی برای کوتاه کردن زمان درمان دندان وکاهش مراجعه به مطب است. پس از تثبیت ایمپلنت فوری، می‌توان آن را با ایمپلنت معمولی جایگزین کرد و این مسئله به نفع دندانپزشک و بیمار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و آشنایی با یکی از بهترین دندانپزشک‌ها در رشت با ما همراه باشید.

قرار دادن ایمپلنت فوری در رشت

قرار دادن ایمپلنت فوری زمانی اتفاق می‌افتد که همزمان با کشیدن دندان طبیعی، ایمپلنت قرار گیرد. قرار دادن ایمپلنت در ریشه‌های خالی شده برای اولین بار توسط Schulte و Heimke در سال ۱۹۷۶ گزارش شد و تحت عنوان “کاشت فوری” نام گذاری گردید. با گذشت سال‌ها مطالعات زیادی بر روی این مسئله انجام شد که میزان طول عمر بالای این روش را گزارش می‌دهند. ایمپلنت فوری عموما برای دندان‌های جلویی کاربرد دارد که زیبایی در آن‌ها بسیار مهم است. بنابراین با استفاده از این روش دندان‌ها به مدت طولانی خالی نمی‌ماند.

جایگزینی فوری چیست؟

جایگزینی فوری، که به عنوان کارکرد فوری نیز شناخته می‌شود، شامل انجام ترمیم در طی ۴۸ ساعت بعد از کشیده شدن دندان است. در صورت دستیابی به ثبات اولیه کافی، می‌توان از آن برای ترمیم یک دندان، استفاده کرد. این تکنیک در پاسخ به تقاضای فزاینده بیماران برای درمان سریع‌تر دندان توسعه یافته است.

فواید ایمپلنت فوری برای بیمار

فواید ایمپلنت فوری

در موارد مناسب، قرار دادن ایمپلنت فوری مجموعه‌ای از مزایا را برای بیمار ایجاد می‌کند. از جمله این موارد می‌توان به مدت زمان کوتاه‌تر درمان اشاره کرده. از آنجا که ترمیم‌های زیبایی در روز عمل جراحی انجام می‌شوند، برای بیماران بسیار مفید است. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نشان داد كه بیماران در مقایسه با چهار پروتكل درمانی دیگر، ایمپلنت فوری را ترجیح می دهند. بنابراین، هنگامی كه از نظر پزشکی نشان داده شود که این درمان برای شخص مناسب است، می‌تواند راه حل مناسبی جهت بالا بردن رضایتمندی بیمار باشد.

در برخی مواقع این نوع ایمپلنت، نیاز به مداخله جراحی و روش‌های پیچیده پیوند استخوان دارد. تکنیک یک مرحله‌ای ایمپلنت فوری به طور کلی یک عمل ساده جراحی یک مرحله‌ای را ارائه می دهد. مدت زمان سالم ماندن این ایمپلنت بسیار بالا و نزدیک به ده سال است. نکته مهم دیگر در مورد این نوع ایمپلنت محکم شدن در سرجای خود است به طوری که فشار حاصل از جویدن به استخوان منتقل نمی‌شود.

این مسئله زمانی مهم می‌شود که بدانیم ایمپلنت برای جوش خوردن، نیاز دارد فشاری بر آن وارد نشود. البته درصد موفقیت ایمپلنت فوری صد در صد نبوده و حتی امکان محیا بودن شرایط استفاده از این روش نیز به مسائل بسیار زیادی بستگی دارد. برای انجام این کار باید طول و عرض استخوان مناسب باشد و تراکم استخوان هم در شرایط خوبی قرار داشته باشند. بنابراین این گزینه تنها برای بیمارانی مناسب است که شرایط آن را داشته باشند. دکتر جهاندیده با سال‌ها تجربه در رشت و با در دست داشتن جدیدترین دستگاهای روز دنیا به شما در اجرای انواع ایمپلنت کمک زیادی خواهند کرد. همچنین در مطب ایشان سایر خدمات دندانی مانند بلیچینگ دندان، لمینت دندان و … نیز ارائه می‌شود.

اهمیت انتخاب ایمپلنت مناسب

ایمپلنت فوری و مناسب

برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت این نوع ایمپلنت در قرارگیری و ترمیم فوری، باید از سیستم ایمپلنت دندانپزشکی اثبات شده استفاده شود. برای قرار دادن کاشت ترکیبی با اتصال ایمپلنت‌ها به هم در ایمپلنت فوری شرایطی فراهم می‌شود که به تدریج استخوان با ایمپلنت هماهنگ می‌گردد. در بعضی موارد استفاده از ایمپلنت فوری در شرایط خاصی مانند پوکی استخوان یا نرمی استخوان ممکن است چالش ‌برانگیز باشد.

نتیجه‌گیری

ایمپلنت فوری یک روش درمانی جایگزین برای ایمپلنت معمولی نیست. این روش تنها در شرایط خاصی قابل اجرا است که توسط دکتر متخصص قابل تشخیص می‌باشد. مدت زمان درمانی ایمپلنت فوری کوتاه‌تر است به همین دلیل شاید افراد زیادی را به خود جذب کند. اما باید توجه داشت که گاهی درصد موفقیت این روش از ایمپلنت معمولی کمتر است.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۵ / ۵٫ تعداد نظرات: ۲

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید