هزینه ایمپلنت دندان رشت چقدر است؟
21 جولای

مشکلات بی دندانی راهکارهای بسیاری دارد از جمله دندان مصنوعی و ایمپلنت و ما در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره ی ایمپلنت از جمله عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان صحبت کنیم پس با ما همراه باشید چرا که تلاش می کنیم به تمامی پرسش هایی که ممکن است در ذهن شما باشد پاسخ دهیم.

هزینه ایمپلنت دندان رشت چقدر است؟

ایمپلنت چیست؟

 

می توان گفت ایمپلنت پیچ هایی می باشد که جنس آن ها با بدن انسان و به خصوص لثه سازگاری دارد این پیچ ها با کمک پزشک و جراحی در داخل لثه و به جای استخوان قرار می گیرند پس از اینکه در جای مناسب قرار گرفتند پزشک می تواند به راحتی و با کمک نوعی از پروتز های دندانی ایمپلنت شما را با روکش انجم دهد.

ممکن است شما یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و به دلایلی از جمله شکل ظاهری دندان تصمیم به انجام ایمپلنت گرفته باشید خوب است اگر بدانید که ایمپلنت دندان جزء اخرین تکنولوژی های روز دنیا می باشد اما اگر از عمل جراحی تا حدودی سخت آن بگذریم باید گفت جزء بی عارضه ترین عمل های جراحی هم می باشد و مانند دندان های اصلی تا اخر عمرتان با شما باقی خواهد ماند به این شرط که به خوبی از آن ها مراقبت کنید.

روش های مختلفی وجود دارد که بتوان آن را جایگزین ریشه دندان کرد اما بهترین انتخاب ایمپلنت می باشد چرا که هم ریشه ی دندان و هم تاج دندان را شامل می شود.

 

سن مناسب برای ایمپلنت کردن چه سنی می باشد؟

 

بیشتر پزشکان تا زمانی که مراحعه کنندگان به سن ۱۸ سالگی و یا بیشتر نرسیده باشند این کار را انجام نخواهند داد چرا که استخوان فک و اسکلت صورت در سن بزرگسالی تکمیل می شود. اگر پزشک متخصص در سن کم این کار را برای مراجعه کننده انجام دهد پس از رشد و بزرگ تر شدن فک ایمپلنت کوتاه و کوچک به نظر می رسد.

در سنین کم هم می توان برای یک واحد دندانی این کار را انجام داد اما س از رسیدن شخص به سن ۱۸ سالگی باید ایمپلنت را تعویض کرد.

 

جنس ایمپلنت

 

معمولا جنس ایمپلنت ها از فلزات سازگار با بدن انسان و یافک و استخوان ها می باشد همچنین از سرامیک هم برای ساخت ایمپلنت اسفاده می شود امروزه بیشتر ایمپلنت ها را از جنس تایتانیوم می سازند.

 

مراحل انجام ایمپلنت

 

ایمپلنت در طی دو مرحله برای شخص انجام می شود.

 • مرحله اول

پس از دریافت بیهوشی و یا بی حسی در آن ناحیه پزشک با یک دریل مخصوص سوراخ کوچکی را دقیقا در ناحیه ای که دندان قبلی بوده تا استخوان فک ایجاد می کند سپس یک پیچ فلزی که پایه ی ایمپلنت نام دارد را د داخل استخوان قرار می دهد و برای جوش خوردن حدود ۶ ماه باید صبر کنید.

 • مرحله دوم

پس از اینکه پایه به طور کامل جوش خورد کانکتر را به پایه متصل می کنند و تاج را هم پس از متصل کردن کانکتور بر روی ایمپلنت قرار می دهند.

 

از مزایای ایمپلنت چه می دانید.

 

 • ایمپلنت دندان ممکن است تا حدودی هزینه بر و گران باشد اما نمی توان به دلیل گران بودن آن از مزایای بی شمار آن مثل مقاومت بیشتر و بالاتر، راحتی، زیبایی بسیار، امکان جویدن اسان را فراهم می کند و… گذشت دلایلی که ذکر شد تنها برخی از مزایای این دندان ها بوده که موجب می شود تا بیماران در مقایسه با انواع بریج های ثابت و یا پروتزهای متحرک نسبت به این مدل رضایت بیشتری داشته باشند.

 

 • اگر شما بهداشت دهان و دندان خود را بعد از انجام ایمپلنت همیشه رعایت کنید مثلا اینکه هرروز مسواک زده و نخ دندان استفاده کنید این دندان ها برای شما دائمی می شوند.

 

 • اگر ایمپلنت را برای دندان های افتاده و دندان هایی که لازم است آن ها را بکشید انجام دهید دیگر لازم نیست برای انجام روش های دیگر جایگزینی باقی دندان ها را هم از بین ببرید بنابراین برای تک دندان ها هم می توانید این روش را انجام دهید.

 

 • خوب است اگر بدانید اگر دندان خود را از دست داده اید به مرور زمان فک شما تغییر می کند بنابراین با توجه به اینکه پایه ی اصلی ایمپلنت مثل ریشه ی اصلی دندان ها در داخل استخوان فک قرار می گیرد در نتیجه به مرور زمان شما استخوان فک شما تحلیل نرفته و ظاهر شما تغییر نخواهد کرد.

 

 • اگر به هر دلیلی مثل تصادف، شکستگی و… ایمپلنت شما از بین رفت شما باز هم می توانید در جای قبلی ایمپلت قرار دهید پس جای نگرانی نیست.

هزینه ایمپلنت دندان رشت چقدر است؟عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان در رشت

 

 • نوع برند انتخابی شما در هزینه ایمپلنت دندان موثر است 

 

برند سازنده ی دندان تاثیر بسیار زیادی بر هزینه ایمپلنت دندان دارد و این مورد با توجه به سلیقه و بودجه ی شما، تجویز پزشک، مزایای آن مدل و… انتخاب می شود.

 

 • مدت زمان انجام ایمپلنت در هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار است 

 

کمترین زمانی که برای انجام ین عمل نیاز است با توجه به فک شما از ۴ ماه الی ۹ ماه می باشد چرا که انجام این روش مراحل گوناگونی دارد و با توجه به فک شما انجام می شود.

 

 • طرح انتخابی برای عمل شما و  هزینه ایمپلنت دندان

 

با توجه به کشش لثه، مدل فک و… پزشک متخصص شما یک مدل عمل و یا طرح را برای درمان و کاشت ایمپلنت برای شما تجویز می کند پس انتخاب نوع عمل جراحی هم از دیگر مواردی است که بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد.

 

 • هزینه ایمپلنت دندان بسته به تجربه جراح

 

تجربه ی جراح هم در تعیین هزینه ایمپلنت دندان بسیار موثر است چرا که با اتفاقات و چالش هایی که ممکن است در حین عمل برای شما پیش بیاید اشنایی دارند همچنین به دلیل کار پزشک در چند سال و تجربه ای که کسب کرده حتما پزشک انتخابی با نوع فک شما و انتخاب مدل ایمپلنت برای شما اشنایی دارد.

هستند افرادی مثل دانشجویان که برای کسب تجربه این کار را با هزینه ی کمتری برای شما انجام خواهند داد اما باید بدانید که این افراد به دانش کافی نرسیده اند و با چالش های حین عمل اشنایی ندارند همچنین به دلیل اینکه کار را به قیمت کمتری برای شما انجام می دهند امکان قرار دادن و ایمپلنت با کیفیت نامرغوب برای شما بسیار است.

 

 • جنس و نوع ایمپلنت و هزینه ایمپلنت دندان

 

این مورد هم برای کاهش هزینه ها حیاتی است چرا که ایمپلنت دارای جنس های نامرغوب و یا بسیار با کیفیتی می باشد و این به شما بستگی دارد که توجه کنید مقدار بودجه ی شما چقدر است.

از دیگر مواردی که بر هزینه ایمپلنت دندان شما تاثیر گذار می باشد می توان موارد زیر را هم نام برد.

 • هزینه های مربوط به عکسبرداری از استخوان فک شما
 • هزینه ای که باید برای تهیه ی داروهای تجویز شده پرداخت کنید.
 • تعداد واحد ایمپلنتی که شما نیاز دارید.
 • هزینه ای که برای نگهداری ایمپلنت از شما گرفته خواهد شد و تا زمان جوش خوردن ادامه دار است.
 • هزینه هایی که باید برای استفاده کردن از تجهیزات مطب و یا کلینیک پرداخت کنید.
 • دستمزد و حق الزحمه جراح و متخصص مورد نظر شما که با توجه به دانش و تجربه ای که دارد متغییر می باشد.
 • پیوندهایی که ممکن است برای لثه پیش بیاید(پیوندهای احتمالی)
 • پیوندهایی که ممکن است برای استخوان فک انجام شود.
 • داشتن بیمه های خدمات درمانی

تمامی موارد ذکر شده در بالا از عوامل و فاکتورهایی بودند که بر کاهش و یا افزایش هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند به عنوان مثال برخی بیمه های خدمات درمانی تمامی هزینه ها برای این کار را متحول می شوند، برخی دیگر نصف هزینه ها و برخی دیگر این نوع خدمات را پوشش نمی دهند.

همچنین خوب است اگر بدانید شرایط هرشخص برای این کار با شخص دیگر متفاوت می باشد و شما می توانید برای براورد هزینه ایمپلنت دندان خود به پزشک مجرب مراجعه نمایید و پس از دریافت مشاوره و ویزیت شدن درباره ی هزینه ها هم سوال کنید و پس از پرسیدن و براورد هزینه نسبت به درمان اقدام کنید.

 

مراقبت های بعد از ایمپلنت

 

خوب است ابتدا تجویزها و مشاوره هایی که در این خصوص پزشک انتخابی شما می دهد را به دقت گوش کید سپس موارد زیر را هم رعایت کنید اما بدانید که با توجه به دکتر و نوع عمل ممکن است انجام برخی و یا تمامی موارد ذکر شده ر زیر را باید رعایت کنید.

 • پس از کاشت هر واحد ایمپلنت ضروری است که یک روز مسواک زدن در هر قسمتی از دهان را کنسل کنید.
 • چند ساعت پس از انجام عمل جراحی بهتر است تا گذشتن چیزی حدود ۸ ساعت دهان خود را نشویید.
 • خوب است اگر یک روز پس از کاشت از دهانشویه های مناسب مثل کلرهگذیدین استفاده کنید.
 • می توانید به راحتی نوشیدنی مثل اب و یا… را مصرف کنید اما برای خوردن هر چیزی باید توجه کنید که بی حسی از بین رفته باشد همچنین خوب است اگر تا چند ساعت از خوردن مواد غذایی خودداری کنید.
 • تا سه روز باید از مصرف چایی، قهوه و همچنین سیگار پرهیز کنید.
 • بهتر است اگر بگوییم که مصرف هر گونه مواد مخدر حتی سیگار و استفاده از مشروبات الکلی موجب کاهش موفقیت ایمپلنت و عمل جراحی شما می شوند.
 • باید مانند دندان های اصلی حتی کمی بیشتر از این مدل مراقبت کنید به عنوان مثال نباید کشیدن نخ دندان و زدن مسواک را فراموش کنید همچنین بهتر است خمیر دندان انتخابی شما مخصوص ایمپلنت باشد.

 

ویژگی های یک دندان پزشک خوب

 

پیدا کردن یک دندان پزشک خوب و عالی ممکن است دغدغه ی بسیاری از افراد باشد چراکه یافتن دندان پزشکی که بتوان چشم بسته به او اعتماد کرد کار تا حدودی سخت می باشد و اعتماد کردن به تبلیغات هم کار چندان درستی نیست اما فاکتورهایی وجود دارند که شما با توجه به آن ها می توانید دندان پزشک ماهر خود را پیدا کنید و این عوامل می تواند موارد زیر باشد.

 • دندان پزشک به راحتی با مراجعه کننده ارتباط برقرار کرده و باید توجه کافی را به مراجعه کننده در آن زمان داشته باشد و به دلایلی مثل کمبود وقت از این کار سر باز نزند.
 • دندان پزشک ماهر تنها به خواسته ی مراجعه کننده توجه می کند و پیشنهاد های دیگری مثل ارتودنسی و یا لمینت را برای زیبا تر شدن دندان های شما پیشنهاد نمی دهد مگر طبق خواسته و یا سوال شما در آن زمینه.
 • یک متخصص و جراح دندانپزشک هنگامی که فکر می کند همکارش کار شما را بهتر انجام می دهد صرفا بخاطر دریافت هزینه و یا دیگر موارد آن کار را برای شما انجام نمی دهد و شما را به همکار خود ارجاع می دهد حتی اگر شما برای کار خود به دندانپزشک اصرار کنید.
 • یک دندان پزشک مجرب برای وقت شما و خود ارزش قائل بوده و تلاش می کند کار شما را در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهد.
 • از دیگر ویژگی های یک دندان پزشک خوب این است که از به روز ترین تکنولوژی ها و دانش های روز دنیا در کار استفاده کند و هرروزه دانش و مهارت خود را در زمینه ای که فعالیت می کند بیشتر کند و…
 • اینده نگر است همچنین قدرت تصمیم گیری خوبی دارد و با شما با احترام برخورد می کند و…

اگر دندان پزشکی را پیدا کردید که تمامی و یا بیشتر ویژگی های فوق را داشت پیشنهاد می کنیم که آن را از دست ندهید.

 

معرفی یک دندانپزشک خوب در رشت

 

همانطور که ذکر کردیم یافتن متخصصی که همه و یا اکثر فاکتورهای بیان شده در بالا را داشته باشد کار سختی بوده اما دکتر جهاندیده در رشت یکی از بهترین متخصصان در این زمینه بوده که می تواند بهترین کارهای دندان پزشکی و مورد نیاز شما را از جمله ایمپلنت، عصب کشی، لمینت و… را با کمترین هزینه برای شما انجام دهد.

همچنین شما برای گفتن نوبت و ادرس این دندان پزشک مجرب می توانید به سایت ایشان مراجعه کنید و پس از دریافت شماره تلفن، ادرس و نوبت به صورت تلفنی و یا اینترنتی به ایشان مراجعه کنید و از مشاوره و خدماتی که دکتر جهاندیده برای شما انجام می دهد بهره مند شوید.

drjahandideh.com

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید