چه مدت زمانی لازم است که پس ایمپلنت خوب در رشت جوش بخورد ؟
16 آگوست

امروز میخواهیم موضوع ایمپلنت خوب در رشت توسط پزشکی توانمند را مورد بررسی قرار دهیم بنابراین شما عزیزان با ما همراه باشید.

اگر قصد دارید برای کاشت ایمپلنت به نزد هر پزشکی و یا به هرمطبی بروید، این کار بسیار اشتباه است و سخت در اشتباه هستید. شما برای انجام ایمپلنت هم هزینه و هم وقت خود را صرف می کنید بنابراین انتخاب بهترین پزشک بسیار اهمیت دارد که هم وقت و هزینه شما در بهترین موقعیت صرف شود.

شما عزیزان برای کاشت ایمپلنت خوب در رشت می توانید با خیالی آسوده به دکتر جهاندیده مراجعه کنید به این علت که مهمترین ویژگی و خصوصیاتی که باید پزشک در راستای ایمپلنت داشته باشد مجوز و گواهینامه لازم برای کاشت ایمپلنت است ؛ همچنین دکتر جهاندیده یکی از بهترین دندان پزشک ها ی ایران می باشند که در راستای جلب رضایت بیماران خود خدمات برازنده ای به آن ها ارائه داده است. همچنین با استفاده از تجهیزات مدرن و در نظر گرفتن متد های روز دنیا برای انجام ایمپلنت به یکی از بهترین ها در میان دندان پزشکان تبدیل شده است. دکتر جهاندیده تمام وسایل های که مصرف می کند مطابق استاندار های جهانی است و توسط دستگاه های پیشرفته استریل می شوند

 

در این مقاله می خواهیم به پرسش های زیر پاسخ دهیم 

 

 • ایمپلنت دندان چیست ؟

 

 • ایمپلنت دندان چه جنسی دارد ؟

 

 • چه مدت زمانی لازم است که پس ایمپلنت خوب در رشت جوش بخورد ؟

 

 • چه کسانی نمی توانند برای ایمپلنت دندانی در رشت مراجعه کنند ؟

 

 • چه سنینی می توانند برای کامپوزیت خوب در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه کنند ؟

 

 • برای انجام و همچنین مراقبت از ایمپلنت دندانی چیست ؟

 

 • بعد از انجام ایمپلنت خوب در رشت باید چه مراقبت های صورت بگیرد ؟

 

 • چند درصد امکان موفقیت ایمپلنت دندانی وجود دارد ؟

 

ایمپلنت خوب در رشت

برای انجام ایمپلنت خوب در رشت ابتدا باید بدانید ایمپلنت چیست ؟

 

ایمپلنت دندان جایگزین دندان از دست رفته و همچنین جایگزین ریشه های دندان می شود. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان ثابت و یا قابل جابجایی ایجاد می کنند که شباهت بسیار زیادی به دندان های طبیعی شما می باشد.

ایمپلنت های دندان می توانند یک تکه یا دو تکه باشند و بااستفاده از پیچ اتصال قسمت تاج و ریشه به متصل میشوند.

 

ایمپلنت دندان چه جنسی دارد ؟

 

ایمپلنت دندان جنسی ازنوع تیتانیوم خالص میباشد که با بدن انسان تناسب وسازش دارد. ظاهر ایمپلنت دندان به صورت میله باریکی است که درون استخوان فک قرار داده می شود. امروزه بهترین گزینه برای جایگزین دندان های که به هر دلیلی ازبین رفته و یا افتاده است ایمپلنت دندان می باشد.

لازم به ذکر است که پس از انجام ایمپلنت خوب در رشت با توجه به اینکه ایمپلنت به صورت حرفه ای در فک قرار گرفته باشد، به خوبی از آن نگهداری کنید، ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت. 

 

چه مدت زمانی لازم است که پس ایمپلنت در رشت جوش بخورد ؟

 

یک قانون کلی وجود دارد به این صورت که مدت زمان لازم برای جوش خوردن فک پایین سه ماه است و همچنین برای فک بالا پنج ماه است که می تواند در شرایط های مختلف این مدت زمان متنوع باشد. برای درک بهتر شما مثالی می آوریم، مثلا اگر در فک بالا لیفت سینوس انجام شده باشد بهتر است یک الی دو ماه بیشتر مجال بدهید تا استخوان جدید به فشردگی بیشترو مناسب تری برسد همچنین یکی دیگر از موردهای که احتمالا نیاز به وقت و زمان بیشتری داشته باشد انواع گرافت استخوانی و یا اسپیلیت کردن استخوان می باشد. 

قابل ذکر است در شرایطی که استخوان فشردگی مناسب و کمتری داشته باشد باید وقت بیشتری داده شود تا تراکم استخوان به حد مناسب و مساعدی برسد اما در شرایطی که استخوان به میزان مطلوبی برسد میتوان از این مدت زمان کم کرد.

 

 چه کسانی نمی توانند برای ایمپلنت دندانی در رشت مراجعه کنند ؟

 

 • زمانی که به دکتر جهاندیده برای انجام ایمپلنت خوب در رشت مراجعه می کنید باید حتما دارای لثه سالمی باشید و نکته مهم دیگر این است که برای انجام این کار باید استخوان های فک قدرت و تراکم کافی و مناسب برای نگهداری ایمپلنت دندانی را داشته باشد. 

 

 •  اشخاصی که سابقه انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی را دارند یا اشخاصی که برای درمان مجبور به شیمی درمانی یا رادیو تراپی می باشند، باید بدانند که احتمال موفق بودن این کار بسیار کمتر از سایر افراد می باشد. 

همچنین در موارد خاص پزشکی مانند کسانی که مبتلا به پوکی استخوان و بیماری های شبیه آن هستند در حال حاضر این اطمینان را ندارند که کارکرد و ماندگاری آن مانند افراد دیگر می باشد یا نه.

 

 •  افرادی که خواستار ایمپلنت خوب در رشت هستند باید بدانند که اگر از هرگونه دخانیاتی مثلا سیگار استفاده کند، دکتر جهاندیده و سایر پزشکان از درمان جلوگیری می کنند به این علت که استفاده از دخانیت حتی سیگار باعث کاهش موفقیت در این زمینه میشوند.

 

 • افرادی که از داروهایی که در آنها از مشتقات بیس فسفونات وجود دارد استفاده می کنند، پیشنهاد میشود که از این درمان استفاده نکنید.

 

 • شما عزیزان که ایمپلنت خوب در رشت انجام داده اید میتوانید با رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان عمر و مدت زمان ماندگاری را بالا ببرید بنابراین رعایت بهداشت از اهمیت زیادی برخورد دار است. همچنین قابل ذکر است که ایمپلنت ها لبخند شما را زیباتر می کند.

 

 • در صورتی که خواستار انجام ایمپلنت در فک بالا هستید که جایگزین تمام دندان ها شود به شش تا هشت ایمپلنت وهمچنین اگر می خواهید در فک پایین ایمپلنت انجام دهید به چهار تا شش ایمپلنت نیاز خواهید داشت.

ایمپلنت خوب در رشت توسط چه کسی انجام می شود

چه سنینی می توانند برای ایمپلنت در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه کنند ؟

 

اشخاصی که خواستار ایمپلنت هستند و سنی پایین تری دارند باید تا سن ۱۸ سالگی صبر کنند تا اسکلت صورتشان شکل خود را کامل بگیرید چون اگر زیر ۱۸ سال این کار را انجام دهید ممکن است در بالا رفتن سن به خاطر رشد فک و صورت ایمپلنت دندانی کوتاه تر به نظر برسد.

قابل به ذکر است که در سنین پایین تر از ۱۸ برای تک دندان میتوانید اقدام به انجام ایمپلنت دندانی کنید اما برای پروتز دندانی حتما باید از ۱۸ سالگی افدام کنید تا با اندازه دندان های مجاور سازگاری داشته باشد.

اما باید بدانید که ایمپلنت ها با طرح ها و قطرها و همچنین زاویه های مختلف از هم کاشته شوند، بهتر است که با روکش آنی به یکدیگر متصل شوند و به صورت گروهی روکش شوند تا اینکه تک تک و به طور جدا از هم روکش شوند به این علت که میتوانند در تحمل فشارهای جویدن به هم کمک کنند.

 

برای انجام و همچنین مراقبت از ایمپلنت دندانی چیست ؟

 

 • هنگامی که برای انجام ایمپلنت خوب در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه می کنید ایشان ابتدا پوسیدگی دندان های شما را بررسی می کند و درصورت داشتن پوسیدگی آن را رفع می کند.

 

 • بد نیست بدانید که در چندین ماه بعد از انجام ایمپلنت دندانی و جراحی، پین تیتانیومی با استخوان فک ادغام میشود.

 

 • برای انجام ایمپلنت دندانی ویا قرارگیری ایمپلنت در دهان باید حداقل یک جراحی صورت بگیرد که این جراحی را به جراحی کاشت دندان میشناسند ایمپلنت در استخوان فک گذاشته می شود.

 

 • بعد از گذشت مدتی و هنگامی که اطمینان پیدا کردند، ایمپلنت ها و استخوان ها به خوبی باهم ادغام شدند دکتر جهاندیده یا پزشک شما می تواند از ایمپلنت ها به عنوان بیس استفاده کند و پروتز دندان را بر روی آنها نصب کند.

 

بعد از انجام ایمپلنت در رشت باید چه مراقبت های صورت بگیرد ؟

 

بعد از اینکه ایمپلنت خوب در رشت را توسط دکتر جهاندیده انجام دادید باید مراقبت های زیر را انجام دهید 

 • بعد از انجام ایمپلنت خوب در رشت شما عزیزان امکان دارد به استراحت نیاز داشته باشید تا اثر بیحسی کاملا از بین برود، در ضمن باید بدانید که بعد از یک بیحسی موضعی چند ساعت طول میکشد تا دهان و دندان تان به حالت اول خود بازگردد. همچنین شما ممکن است به مسکن نیاز داشته باشید تا اثر ناراحتی حاصل از بی حسی را کاملا از بین ببرد.

 

 •  معمولا شما عزیزان می توانید به تنهایی بعد از جراحی به خانه برگردید اما اگر بیهوشی عمومی داشتید به یک همراه نیاز دارید تا به شما برای برگشتن به خانه کمک کند وهمچنین توصیه میشود تا ۲۴ ساعت اول همراهی داشته باشید تا طی این مدت از شما مراقبت کند.

 

 • نکته بسیار مهم این است که در چند روز بعد از انجام ایمپلنت خوب در رشت که در حال استراحت هستید، غذاهای نرم مصرف کنید.

همچنین توجه داشته باشید که تا وقتی که بیحسی دهانتان به طور کامل از بین نرفته است ازخوردن غذاها و نوشیدنی های داغ خودداری کنید. چون امکان دارد بدون اینکه متوجه شوید از ناحیه دهان دچار سوختگی شوید.

 

 • باید شما حتما مثل قبل با مسواک و نخ، دندان های خود را تمیز کنید و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.همچنین امکان دارد برای اینکه تمیز کردن دندان ها دشوار نباشد و به راحتی تمیز شوند نیاز به مسواک ویژه ای داشته باشید.

 

چند درصد امکان موفقیت ایمپلنت دندانی وجود دارد ؟

 

با توجه به آماری که وجود دارد موفقیت ایمپلنت دندانی ۹۷ درصد گزارش شده است، و در ۳ درصد دیگر برای مواردی که به جای پیوند استخوان، بافت لثه ای به ایمپلنت دندان متصل میشود و در این موارد باید حتما ایمپلنت دندانی را خارج کنند و دوباره ایمپلنت جدیدی را نصب کنند. 

علت اینکه ایمپلنت به بافت لثه متصل میشود این است که با وارد شدن هرگونه ضربه ای به ایمپلنت دندان باعث میشود که ایمپلنت تکان بخورد و جا به جا شود و دیگر به استخوان متصل نمی شود.

بنابراین برای اینکه این اتفاق نیفتد و جوش خوردن استخوان ها باید هیچ حرکتی و همچنین هیچ ضربه به آن وارد نشود.

یکی دیگر ازعلت ها میتواند اینگونه باشد که امکان دارد اتفاق بیفتد این است که بدن بیمار به جسم خارجی عکس العملی از خود بروز بدهد بنابراین بدن آن شخص ایمپلنت را پس می زند. قابل ذکر است که این اتفاق بسیار کم رخ می دهد و بسیار کمیاب است وچنان چه بدن شما ابنکونه باشد جای برای نگرانی وجود ندارد میتوانید دو ماه صبر کنید و دوباره ایمپلنت دندانی خود را نصب کنید. که بدن این اشخاص برای بار دوم پیوند ایمپلنت را می پذیرد.

درپایان بدنیست بدانید که درکل دونوع ایمپلنت داریم که شامل 

 

 • اندوسیتال 

 

به ایمپلنتی گفته میشود که درون استخوان جای دارد 

 

 • ساب پریوستیال 

 

به ایمپلنتی گفته میشود که روی استخوان فک و زیر بافت لثه قرار میگیرد.

 

اما در چندین سال های اخیر از ایمپلنت ساب پریوستیال استفاده نمی شود چون نسبت به اندوسیتال در طی گذشت زمان محکم نمی ماند و نتیجه خوبی ندارد.

 

در این مقاله برای شما عزیزان ایمپلنت خوب در رشت را مورد بررسی قرار دادیم امیدواریم که این مقاله بتواند انتخاب شما را راحتر کرده و شما به خوبی تصمیم بگیرید. اما اگر سوالاتی دارید که به آنها در این مقاله پاسخ داده نشده و همچنین به یک مشاوره خوب در این زمینه نیازمند هستید میتوانید به سایت دکتر جهاندیده مراجعه کنید و تمام سوالات خود را بپرسید همچنین شما عزیزان برای اطلاع از شماره تماس وگرفتن وقت قبلی به این سایت https://drjahandideh.com/ بروید. همانطور که گفته شد دکتر جهاندیده در عرصه خود بسیار توانمند بوده و رضایت مراجعین عزیز دکتر جهاندیده براین مسئله دلالت دارد، بنابراین بهترین گزینه مناسب و بهترین پزشک برای ایمپلنت خوب در در رشت مراجعه به ایشان است.چون ایمپلنت بسیار حساس می باشد و نباید به هر مطبی بروید.

از شما عزیزان برای همراهی ما تا پایان این مقاله سپاس گذاریم امیدواریم که این مقاله حاوی اطلاعات مفیدی بوده باشد همچنین انتخاب را برای شما راحت تر کرده باشیم. 

 

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید