۵ ویژگی یک دندانپزشک خوب درسال ۱۴۰۰ رشت
19 مه

یک دندانپزشک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ شما پیش کدام دندانپزشک احساس راحتی بیشتری دارید؟ به نظر شما، بعد از تخصص، بارزترین ویژگی یک دندانپزشک چه باید باشد؟

ترس و نگرانی افراد از مراجعه به مطب دندانپزشک از کودکی برای برخی از افراد وجود دارد. این مسئله تا حد زیادی به نظر اطرافیان و صحبت‌های آنها از تجربه خود درباره دندانپزشکی وابسته است. متخصصین دندانپزشک نیز به خوبی از این مسئله آگاه هستند. به همین دلیل آنها نیز سعی می‌کنند برای بیمار تجربه خوبی را رقم بزنند. در این صورت شما برای دفعه بعدی و مراجعه مجدد خود، اضطراب اولیه را نخواهید داشت. تمام این موارد وابسته به مهارت متخصص و ویژگی‌های مهم اوست.

امروز در این مقاله از وب سایت جناب دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با چند ویژگی مهم یک متخصص دندانپزشک خوب و خبره آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید روش بهتر را انتخاب کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

بهترین دندانپزشک شهر رشت چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین دندانپزشک شهر رشت چه خصوصیاتی دارد؟

پیش از اینکه ادامه مطلب را بخوانید، با خود درباره این عنوان فکر کنید. به نظر شما، بهترین دندانپزشک برای رسیدگی به سلامت دهان و دندان شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ به نظر شما بعد از تخصص، اصلی‌ترین خصوصیت دندانپزشک چه باید باشد؟

متخصصین دهان و دندان بیشتر از دیگر متخصصین و پزشکان درگیر کاهش اضطراب بیماران هستند. این مسئله سن خاص و مشخصی نیز ندارد. به همین دلیل است که آنها سعی می‌کنند از محیط مطب تا نحوه برخورد پرسنل را کاملا سازماندهی کنند تا اضطراب فرد کاهش یابد. به همین دلیل، بیشترین ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب بیشتر به این زمینه مربوط می‌شود. در ادامه، با هر یک از این ویژگی‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

۱٫ تخصص لازم در رسیدگی به دندان‌ها و اطلاع از مسائل روز علم دندانپزشکی

علم هر روز و هر لحظه در هر زمینه‌ای در حال پیشرفت است. به همین دلیل دندانپزشکان باید خود را با مقالات علمی و اطلاعات جدید این زمینه همگام کنند. به همین دلیل شما باید این مسئله را مد نظر داشته باشید که متخصصی را انتخاب کنید که از علم روز دنیا مطلع باشد. همچنین تجهیزات مطب و استفاده از دستگاه‌های جدید و مدرن نیز بسیار مهم است. چرا که بسیاری از این ابزارهای جدید و تکنولوژی‌ها باعث می‌شوند تا حین درمان، اذیت بیمار کمتر باشد. در نتیجه اگر شما مطب مدرن و به‌روزی را انتخاب کنید، هم آرامش خاطر بیشتری دارید و هم کمتر حین درمان اذیت خواهید شد.

به عنوان مثال، در بسیاری از مطب‌ها امروزه از دستگاه‌های کامپیوتری به جهت بی‌حسی در دندان استفاده می‌شود. اما همچنان بسیاری دیگر از مطب‌ها نیز از روش‌های سنتی به جهت ایجاد بی‌حسی استفاده می‌شود. این مسئله از اصلی‌ترین دلایل ترس افراد از مطب دندانپزشک است. بنابراین اگر شما به دندانپزشکی مراجعه کنید که مطابق با علم روز دنیا پیش برود، درد کمتری حین درمان متحمل شده و نتیجه بهتری نیز خواهید گرفت.

۲٫ محیطی آرام، ساکت و فاقد اضطراب در مطب

محیط مطب باید آرام، ساکت و آرامش بخش باشد. استفاده از رنگ‌های شاد و در عین حال آرام بخش مطابق با علم روانشناسی می‌تواند استرس را در زمان انتظار از بیمار دور کند. در نتیجه بیمار به راحتی می‌تواند خود را به دندانپزشک بسپارد تا کار درمان به راحتی به اتمام برسد.

اضطراب بیمار در بسیاری از مواقع مانع از انجام کار توسط متخصص می‌شود. چرا که بیمارانی که استرس دارند، به اندازه کافی با دندانپزشک همکاری نمی‌کنند. بنابراین یا متخصص تمرکز خود را از دست می‌دهد و یا ابزار به صورت تصادفی به لثه و یا لپ و لب بیمار برخورد کرده و مشکل دیگری ایجاد می‌شود. اولین وظیفه بیمار همکاری با دندانپزشک در عین حفظ آرامش است. محیط مطب در حفظ این آرامش تاثیر بسزایی دارد.

یکی دیگر از روش‌های حفظ آرامش، افزایش آگاهی است. چون ترس بسیاری از افراد از دندانپزشک در اثر شنیده‌هاست. به همین دلیل بهتر است در زمان انتظار برای نوبت، دفترچه‌های راهنمای مرتبط با هر عارضه در اختیار بیمار قرار بگیرد. مثلا اگر بیمار برای عصب کشی به مطب مراجعه کرده، می‌تواند دفترچه مربوط به عصب کشی دندان را انتخاب کرده و در این زمینه اطلاعات درستی کسب کند. در این صورت او کاملا متوجه می‌شود که پس از بی حسی، بر خلاف تصور عموم، دردی شامل حال بیمار نمی‌شود. در این شرایط، کار دندانپزشک و بیمار راحت‌تر خواهد بود.

رسیدگی به مشکلات دهان و دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

۳٫ برخورد مناسب پرسنل و شنیدن دقیق توضیحات بیمار

این مسئله در بین بسیاری از متخصصین و پرسنل مطب‌های دندانپزشکی و پزشکی شایع است. چرا که بسیاری از پرسنل و یا متخصصین به بیمار فرصت درست توضیح دادن مشکل را نمی‌دهند. در این صورت علاوه بر عدم احترام به شخصیت فرد، ممکن است عارضه‌ای که بیمار درگیر آن است به درستی تشخیص داده نشود. در این شرایط درمان انتخاب شده توسط متخصص بی فایده خواهد بود.

در بسیاری از مواقع افراد به این دلیل به دندانپزشک مراجعه می‌کنند تا اشتباه دندانپزشک قبلی را برطرف کنند. چون متاسفانه او به درستی به توضیحات بیمار گوش نسپرده و درمان اشتباهی را انتخاب کرده است. متخصص و مطبی را انتخاب کنید که با شما محترم و صبورانه رفتار کنند و به خوبی به توضیحات شما گوش دهند. به عبارت دیگر، یک دندانپزشک خوب بیش از حد به تجربیات و مهارت خود متکی نیست و نهایت دقت لازم را به خرج می‌دهند.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

۴٫ ارائه راهنمایی‌های لازم به جهت حفظ سلامت دهان و دندان

بسیاری از افراد از نحوه صحیح نگهداری از دندان‌ها و سلامت دهان و دندان خود آگاه نیستند. به همین دلیل مجبور می‌شوند که با فاصله زمانی کم به مطب متخصص مراجعه کنند. به عنوان مثال، شاید افراد به اهمیت مسواک آگاه باشند اما بسیاری از افراد از اهمیت نخ دندان غافل هستند. دندانپزشکان و متخصصین اعلام می‌کنند که بسیاری از مراجعین، به دلیل ظاهر تمیز، سفید و سالم دندان‌های خود در اثر مسواک منظم، از بین دندان‌های خود غافل هستند.

در نتیجه در اثر ماندگاری ریز ذرات مواد غذایی به مرور بین دندان‌ها دچار خرابی می‌شود. به همین دلیل یک دندانپزشک خوب باید بعد از مراجعه شما به مطب و معاینه دندان‌هایتان، تنها به مشکلی که شما مطرح می‌کنید بسنده نکند. او موظف است شما را از وضعیت کلی دندان‌ها و لثه‌هایتان آگاه سازد تا پیش از بروز یک مشکل جدی‌تر، این مشکل را نیز برطرف کنید.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

رسیدگی به مشکلات دهان و دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

پیشنهاد ما به شما برای تمام این موارد، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید