13 ژانویه

ارتباط با یک دندانپزشک خوب و تعیین او به عنوان پزشکی که همیشه برای درمان مشکلات دهان و دندان به او مراجعه کنیم، یکی از سخت‌ترین انتخاب‌های زندگی ما انسان‌هاست. این مسئله چندین علت دارد؛ مسائل اقتصادی، میزان حساسیت سلامت دهان و دندان، میزان مهارت دندانپزشک انتخابی و… .

به همین دلایل و بسیاری از دلایل دیگر، انتخاب یک فرد به عنوان دندانپزشک خوب و ماهری که بتواند همیشه مشکلات دندان‌های ما را رفع کند، مشکل است. اگر جنبه مالی این ماجرا را کنار بگذاریم، باز هم نمی‌توانیم چشم بسته و بدون تحقیق و یا صحبت با چند نفر از بیماران دندانپزشک مورد نظر، خود را به او بسپاریم.

راهکاری که باعث رفع چنین نگرانی می‌شود این است که قبل از انتخاب یک دندانپزشک، ابتدا به درستی تحقیق کنیم. همچنین می‌توانیم از سایت آن دندانپزشک نظرات بیمارانش را متوجه شویم. در این شرایط می‌توانیم دریابیم که او چه خصوصیاتی دارد. یعنی در برخورد با بیمار و رفع مشکلات دهان و دندان او چگونه رفتار می‌کند. آیا تخصص و مهارت لازم را دارد؟ آیا مطب و تجهیزات درمانی او به قدر کافی استریل و بهداشتی هست؟ آیا کسب درآمد از این حرفه را به سلامت بیماران خود ترجیح می‌دهد یا برعکس؟

بنابراین مسائل مختلفی هستند که ما به عنوان یک بیمار باید برای انتخاب یک دندانپزشک خوب  و متخصص در نظر داشته باشیم. امروز در این مقاله از وبسایت دکتر یوسف جهاندیده، قصد داریم درباره ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب و حرفه‌ای صحبت کنیم. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

چرا باید با یک دندانپزشک معتبر و خوب در ارتباط باشم؟

در روزگار گذشته تعداد دندانپزشک‌ها و پزشک‌های حاذق کم و محدود بود. طوری که مردم مجبور بودند برای درمان مشکلات خود گاهی سفر کنند. اما امروزه تعداد متخصصین تمام زمینه‌ها و رشته‌های مورد نیاز زندگی انسان‌ها به حد کافی رسیده است. به همین دلیل مردم می‌توانند با در نظر داشتن ویژگی‌ها و وظایفی که یک دندانپزشک خوب باید داشته باشد، فرد مورد نظر خود را انتخاب کرده و همیشه برای رفع مشکلات خود به او مراجعه کنند.

تصور کنید که شما حین وعده ناهار خود با درد شدید دندان مواجه می‌شوید. در چنین شرایطی اگر با یک دندانپزشک خوب و آشنا در ارتباط نباشید، بر سر یک دوراهی قرار می‌گیرید. یکی از راه‌ها این است که به اولین کلینیک دندانپزشکی که در نزدیکی منزلتان است مراجعه کنید. درنتیجه باید دندان خود را بدون اطلاع از تخصص این فرد، به او بسپارید. طبیعتا این راه چندان مورد پسند افراد نیست. چرا که شاید این دندانپزشک مهارت و تخصص مورد نیاز شما را نداشته باشد. در نتیجه سلامت دهان و دندان شما به خطر افتاده و هزینه‌تان نیز هدر می‌رود.

راه دوم نیز این است که درد و ناراحتی ناشی از دندان درد خود را تحمل کنید تا پس از تحقیقات مفصل، با یک دندانپزشک خوب آشنا شوید و به او مراجعه کنید. این راه نیز سختی‌های خاص خود را دارد. چرا که ممکن است دندان شما عفونت اورژانسی داشته باشد که باید هرچه سریع‌تر و قبل از اینکه عفونت وارد خون شما شود، درمان شود. همچنین تحمل درد دندان برای هر کسی ساده نیست.

بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در همین لحظه که مشغول مطالعه این مقاله هستید و دندان درد ندارید، تحقیقات را آغاز کنید. یک دندانپزشک خوب را همیشه مد نظر خود داشته باشید. اما آیا ویژگی‌ها و وظایف یک دندانپزشک خوب را می‌شناسید؟

یک دندانپزشک خوب چه کسی است؟

یک دندانپزشک خوب چه کسی است؟

به خوبی بیمار را همراهی می‌کند

یک دندانپزشک خوب به درستی به شما گوش می‌دهد. طبیعی است که هر بیماری در ابتدای ورود خود به مطب دکتر، از دغدغه‌ها و مشکلات خود صحبت کند. در اصل او علت حضور خود در مطب را شرح می‌دهد. حتما شما نیز با پزشکان مختلفی مواجه شده‌اید که به دلیل وقت محدودی که برای معاینه بیمار دارند، به بیمار اجازه توضیح کامل شرایط خود را نمی‌دهند. یعنی در همان ابتدا شروع به تجویز دارو و تشخیص اشتباه می‌کنند. از ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب این است که به درستی به توضیحات شما گوش دهد. سپس تک تک علائمی که شما دارید را چک کند. در نهایت با صبر و تخصص خود، مشکل را تشخیص داده و درمان را آغاز کند.

پیشنهادهای درآمدزا به شما نمی‌دهد

البته که هر شخصی مشتاق داشتن لبخندی زیبا و سفید است. اما اگر این فرد در مطب یک دندانپزشک حاضر شده همیشه به این معنا نیست که قصد انجام یک عمل زیبایی برای دندان‌های خود را دارد. متاسفانه بسیاری از دندانپزشک‌ها امروزه به بیماران خود پیشنهاد انجام کامپوزیت، ارتودنسی، سفید کردن دندان و… را می‌دهند. یک دندانپزشک خوب باید ابتدا به صحبت‌های بیمار خود گوش داده و مشکلش را برطرف کند. سپس اگر بیمار مایل بود، از این روش‌ها نیز برای افزایش زیبایی دندان‌ها و لبخند خود استفاده کند.

به طور خلاصه‌تر، شما در مطب یک دندانپزشک خوب به هیچ وجه احساس نمی‌کنید که به یک بازار آمده‌اید. این دندانپزشک نباید به شما این حس را القا کند که صرفا به دلیل کسب درآمد به درمان شما و دیگر بیماران مشغول است.

یک دندانپزشک خوب نکاتی را برای حفظ سلامت دندان‌ها به شما گوشزد می‌کند

یک دندانپزشک خوب نکاتی را برای حفظ سلامت دندان‌ها به شما گوشزد می‌کند

این مشکل نیز درباره برخی از دندانپزشک‌ها وجود دارد. یکی از نشانه‌های یک دندانپزشک خوب این است که پس از اینکه مشکل دهان و دندان شما را برطرف کرد، نکات مهمی که باعث می‌شود شما دیگر به مطب دندانپزشک مراجعه نکنید و با مشکل دهان و دندان مواجه نشوید را به شما گوشزد می‌کند.

چندین راه درمان را به شما پیشنهاد می‌کند

البته که همیشه چنین کاری برای دندانپزشک‌ها راحت نیست، اما گاهی دندانپزشکان می‌توانند به شما پیشنهاد کنند که برای کاهش هزینه‌های درمانی خود از یک درمان دیگر استفاده کنید. مثلا اگر او بداند که جای خالی دندانی که شما کشیده‌اید می‌تواند با دندان مصنوعی نیز پر شود، به انجام ایمپلنت که هزینه سنگین‌تری نسبت به دندان مصنوعی دارد، پافشاری نمی‌کند.

تخصص لازم را برای رفع مشکل شما دارد

اصلی‌ترین مسئله‌ای که شاید شما و هر بیمار دیگری حاضر به پرداخت هزینه بیشتر برای آن باشید، تخصص دندانپزشک است. دندانپزشک خوب کسی است که به درستی تمام زوایای مسئله‌ای که برای شما ایجاد شده را بررسی کند. او هرگز تشخیص غلط نمی‌دهد. همچنین همیشه سعی می‌کند تا تمام دقت و تخصص خود را به کار گیرد. همچنین با بیان اینکه همکار دیگرش این مشکل را بهتر درمان می‌کند و خود او در این زمینه تخصص خاصی ندارد، مشکلی ندارد. مثلا اگر دندان شما پوسیدگی جزئی داشته باشد، او سریعا اقدام به کشیدن دندان یا عصب کشی نمی‌کند. در عوض با استفاده از روش‌های نوین و به‌روز علم دندانپزشکی به رفع این پوسیدگی جزئی می‌پردازد.

دکتر یوسف جهاندیده، بهترین دندانپزشک استان رشت

مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید