آشنایی با انواع پروتز هی دندان و بهترین مرکز پروتز دندان رشت
18 آگوست

امروزه اینکه شما دندان خراب داشته باشید هیچ اشکالی ندارد. چرا که با انواع ایمپلنت دندان می توانید دندان های خود را باز یابید. کار اصلی ایمپلنت یا همان پروتز دندان این است که قالبی فلزی را درون جای خالی دندان قرار دهید، در نتیجه پایه دندان ایمن می شود. اما زمانی که از پروتز دندان و یا همان ایمپلنت دندان صحبت می کنیم انواع بسیار مختلفی وجود دارد. ایمپلنت در زبان انگلیسی به معنای جای گذاری است. در واقع شما جای خالی دندان و یا دندان خراب خود را با یک و یا چند دندان مصنوعی جای گذاری می کنید. هر یک از انواع ایمپلنت های دندان مزایا و معایب خود را دارد. ما در این مقاله سعی داریم که انواع ایمپلنت  را معرفی کنیم، و مزیا و معایب هر یک را بررسی نماییم. و هیمنطور بهترین مرکز پروتز دندان رشت  را به شما معرفی کنیم.

 

مزایای پروتز (ایمپلنت) دندان در بهترین مرکز پروتز دندان رشت

 

طبیعتا با کمی فکر کردن به موضوع مزایای کلی پروتز دندان را در می یابید. در ادامه به بررسی مزایایی که ممکن است به آن فکر نکرده باشید می پردازیم.

 

حافظت از استخوان فک و بهبود زیبایی ظاهری در بهترین مرکز پروتز دندان رشت

 

یکی از دلایل عمده استفاده از پروتز دندان این است که به شما کمک می کند استخوان فک را حفظ کنید، و از فرسایش بیشتر آن جلوگیری نمایید. این امر نه تنها به سلامت دهان و دندان شما کمک می کند، بلکه تاثیر بسزایی نیز بر روی ساختار صورت و زیبایی دارد.

اگر شما چند دندان را از دست داده باشید، و یا دندان هایتان در شرایط سالمی نباشند، رشد استخوان فک متوقف می شود. این به این دلیل است که بدن شما تشخیص می دهد که به استخوان فک بیشتری برای پشتیبانی از دندان ها نیاز ندارید، و بافت ها را از دهان کشیده و در جای دیگر بدن استفاده می کند.

از دست دادن حتی یک دندان نیز می تواند عواقبی چون تغییر شکل لب ها، چانه و پوست چروک را به همراه داشته باشد.

 

با پروتز دندان در بهترین مرکز پروتز دندان رشت اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

 

به دلیل این که شما ظاهری بهتر و استخوان فک سالمی دارید، بسیار محتمل است که از نظر روحی و جسمی احساس بهتری داشته باشید. شما طبیعتا احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت که این امر موجب افزایش اعتماد به نفس می شود.

 

فراهم کردن کیفیت بهتر زندگی با پروتز دندان در بهترین مرکز پروتز دندان رشت

 

زمانی که شما جای خالی دندان و یا دندان خراب را با جایگزین مناسب پر می کنید، با اعتماد به نفس تر، راحت تر و در نتیجه کیفیت زندگی بالا تری خواهید داشت. با دندان های کامل و سالم صحبت کردن راحت تر است، لبخند زدن لذتی دو چندان دارد و خوردن غذا نیز بدون هیچ مشکلی انجام می شود.

پروتز دندان مزیت خود را مخصوصا زمانی نشان می دهد که شما نیازی به چسب و بند های نه چندان زیبا نخواهید داشت. کلینیک دکتر جهان دیده بهترین مرکز پروتز دندان رشت می باشد، که لبخندی زیبا و سلامت دهان و دندان را برای شما با پیشرفته ترین دستگاه ها به ارمغان می آورد.

 

            “پروتز دندان به شما کمک می کند استخوان فک را حفظ کنید، و باعث می شود دهان شما طبیعی تر به نظر برسد. این امر سبب می شود خود باوری، اعتماد به نفس و در نهایت کیفیت زندگی بالا تری داشته باشید”

دو مدل اصلی پروتز (ایمپلنت) دندان

زمانی که به دندان پزشک خود برای ایمپلنت دندان مراجعه می کنید، دو مدل کلی ایمپلنت دندان وجود دارد که پزشک به شما معرفی خواهد کرد. ثابت و متحرک. هر یک از این مدل های پروتز دندان می تواند برای تنها قسمتی از دندان ها و یا کل دندان ها استفاده شوند. مدل ثابت (Fixed)، و مدل متحرک (Removeable) شامل دو زیر مدل دیگر نیز می شوند که در ادامه به آن ها بیشتر خواهیم پرداخت. پروتز دندان به هر دو صورت را در کلینیک سروش و تحت نظر دکتر جهاندیده با بیش از ۲۳ سال سابقه در حرفه دندان پزشکی در رشت می توانید انجام دهید. کلینیک سروش، بهترین مرکز پروتز دندان رشت از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا، و بهترین مواد اولیه در زمینه زیبایی و ترمیم تخصصی دندان ها فعالیت می کند.

 

 

بهترین مرکز پروتز دندان رشت کجاست

 

پروتز دندان متحرک

زیر چتر پروتز دندان متحرک مدو روش پروتز مختلف داریم

 

  • ایمپلنت نگهدارنده متحرک
  • ایمپلنت پشتیبان متحرک

 

ایمپلنت نگهدارنده محترک

ایمپلنت نگهدارنده متحرک شامل دو یا چند ایمپلنت بر روی پایه های متحرک (قابل جدا شدن) می باشد. دندان پزشکان می گویند که این مدل بسیار به روز تر نسبت به مدل های قدیمی می باشد.

این نوع ایملنت پشتیبانی بهتر و بیشتری نسبت به مدل های قدیمی تر دارند. اما در عین حال ممکن است باعث احساس فشار بیشتری در برخی نقاط شوند. همچنین این نوع ایمپلنت می تواند فرایند جویدن را نسبت به مدل قدیمی بسیار بهبود بخشد.

شما نیاز دارید هر چند وقت یکبار برای جا به جایی و فیکس ایمپلنت نگهدارنده به پزشک مراجعه کنید. چرا که به دلیل تغییر وضعیت استخوان فک به مرور زمان، ایمپلنت نیاز به جا به جایی و فیکس شدن دوباره دارد. با این حال این نوع ایمپلنت مقرون به صرفه ترین نوع ایمپلنت برای جای گزینی تمام دندان ها می باشد.

ایمپلنت پشتیبان متحرک

ایمپلنت پشتیبان با ضمیمه کردن دندان جایگزین با چهار ایمپلنت دندان دیگر میسر است.

این گزینه جای گذاری، انتخاب فوق العاده ای می باشد، اما معایبی نیز دارد. به عنوان مثال، اگر شما حداقل تعداد ایمپلنت های پشتیبان که چهار عدد می باشد را انتخاب کنید و تنها یکی از آن ها موفقیت آمیز نباشد، ممکن است به کلی عمل ایمپلنت با شکست مواجه شود. هر چند که باز سازی و تعویض آن ها نسبت به موارد دیگر مقرون به صرفه تر است.

این نوع ایمپلنت مخصوصا برای افرادی که لب بالایی کوتاه تری دارند بسیار مناسب است. چرا که این ایمپلنت به پنهان کردن جایی که دندان جایگزین به لثه می رسد کمک می کند، در نتیجه حفظ ظاهر بهتر انجام می شود.

به این نکته توجه کنید که این مدل نسبت به مدل ثابت ضخیم تر است و حتی ممکن است به میله نگهدارنده فلزی نیاز داشته باشد. به علاوه این مدل از اکریلیک ساخته می شود که منافذ بیشتری دارد، در نتیجه تمیز کردن آن از مدل چینی دشوار تر است. اما در نهایت اکرلیک بسیار مقرون به صرفه تر از چینی می باشد.

پروتز دندان ثابت (پیچ شونده به داخل استخوان فک)

اگر شما تصمیم به استفاده از ایمپلنت یا همان پروتز ثابت گرفتید. دو گزینه مقابل شما قرار دارد:

  1. ایمپلنت پشتیبان ثابت
  2. پل پشتیبان ثابت

 

ایمپلنت پشتیبان ثابت (همه بر روی چهار، AO4)

این مدل بسیار شبیه به ایمپلنت پشتیبان متحرک است. تفاوت اصلی آن این است که شما نمیتوانید آن را از دهان خارج کنید. هر چند که دندان پزشک در صورت نیاز می تواند دندان را برای تنظیم خارج کند.

به این مدل همه بر روی چهار (All on 4) نیز گفته می شود. به این دلیل که چهار پایه کل دندان های فک بالایی یا زیرین را ساپورت می کنند.

روش همه بر روی چهار نیازی به پیوند استخوان ندارد، چرا که دندان پزشک می تواند بر روی استخوان طبیعی موجود هر چهار پایه را سوار کند. و شما می توانید دندان های جایگزین را طی همان روزی که پایه نصب می شوند دریافت کنید.

بریج پشتیبان ثابت

اگر به دنبال طبیعی ترین راه برای جای گذاری دندان های خود هستید، بریج پشتیبان ثابت بهترین گزینه شماست. به همین دلیل است که این روش بین بیماران و دندان پزشکان بسیار محبوب است.

بهترین مزیت این روش این است که حتی اگر ایمپلنت پس از جای گذاری موفقیت آمیز نباشد، دندان جایگزین به راحتی به کار خود ادامه خواهد داد. و زمانی که دندان پزشک بریج را نصب کند شما هیچ جا به جایی دندانی را نخواهید داشت. و همینطور هیچ فلنجی وجود نخواهد داشت. دیگر مزیت این روش این است که ایمپلنت در این روش بر روی لثه شما سوار نمی شود. به علاوه این مدل از جنس چینی می باشد و این بدان معنی است که رنگ طبیعی تر و طول عمر بالا تری خواهد داشت.

کلینیک سروش، بهترین کلینیک پروتز دندان رشت اطمینان بهترین نوع پروتز دندان را به شما می دهد.

  “در کل دو نوع پروتز (ایمپلنت) وجود دارد. مدل متحرک که می تونید آن را بیرون بیاورید و تمیز کنید، و مدل ثابت که قابل بیرون آوردن از سوی بیمار نیست، و داخل استخوان فک فیکس می شود.”

 

بهترین مرکز پروتز دندان رشت چه خدماتی ارائه می کند

مقایسه ایمپلنت ثابت و متحرک

 

مقایسه این دو مدل ممکن است کمی گیج کننده باشد. به دلیل اینکه تفاوت ها جدای از نحوه نصب، در کاربرد نامحسوس است. اجازه بدهید که برای روشن شدن موضوع به توضیح نحوه کارکرد هر یک بپردازیم.

 

ایمپلنت ثابت

 

زمانی که می خواهید غذای محبوب خود را میل کنید، به هنگام جوییدن، ساختار ایمپلنت ثابت تمامی نیروی گاز زدن را به پایه های ایمپلنت و استخوان فک منتقل می کند. در نتیجه شما جویدن طبیعی تری را تجربه می کنید.

هرچند که با این قابلیت به دلیل استفاده از ایمپلنت های بیشتر، هزینه نیز بالا تر می رود. و پیش از انجام این عمل، دندان پزشک می بایست مطمئن شود که شما استخوان فک کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت ها را دارید. در غیر این صورت پزشک می تواند به شما پیشنهاد دهد که طی پروسه ای، استخوان فک را ترمیم کند که برای انجام ایمپلنت آماده باشد. که البته برخی از افراد این پروسه را دردناک می دانند.

اما در نهایت، در صورت موفق بودن این دندان ها قابل اطمینان و بسیار طبیعی تر و لذت بخش تر می باشند. دکتر جهاندیده با سابقه ۲۳ ساله در زمینه دندان پزشکی در رشت، این اطمینان را به شما می دهد که بهترین نتیجه ممکن را از ایمپلنت خود دریافت کنید.

 

ایمپلنت متحرک

 

زمانی که شما غذا را با استفاه از ایمپلنت متحرک می جوید، برخلاف ایمپلنت ثابت که تمامی نیرو به صورت طبیعی به استخوان فک وارد می شد، در ایمپلنت های متحرک تمامی قدرت گاز گرفتن را لثه جذب می کند.

اما این گزینه مقرون به صرفه تر است. چرا که از پایه های کمتری استفاده می شود. همینطور در این نوع ایمپلنت شما نیازی به بازسازی استخوان فک ندارید، چرا که پایه ها کمتر می باشند و تنها در قسمت هایی از فک که قوی ترین استخوان را دارد فیکس می شوند.

هر چند که این نوع ایمپلنت توانایی صحبت کردن و خوردن طبیعی شما را باز میگرداند، اما به کیفیت مدل ثابت نمی رسد.

            “با استفاده از ایمپلنت های ثابت، ساختار ایمپلنت به هنگام جوییدن بیشترین فشار را تحمل می کند، در حالی که در ایمپلنت ثابت بیشترین فشار از طرف لثه دریافت می شود”

 

هزینه ایمپلنت دندان در بهترین مرکز پروتز دندان رشت

شاید در انتها سوال بزرگی که در ذهن شما وجود داشته باشد این است که هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

طبیعتا هرچه تعداد پایه های ایمپلنت کمتر باشد، هزینه پایین تری نیز پرداخت می کنید. که البته این موضوع ثبات کمتر ایمپلنت های دندان را نیز به همراه دارد. در نهایت تصمیم نهایی به عهده شماست که با مشورت با دندان پزشک خود، بهترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین روش را انتخاب کنید.

خوشبختانه انواع مختلف ایمپلنت دندان به شما گزینه های زیادی برای انتخاب می دهد. اما این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که ایمپلنت های دندان طول عمر بسیار بالایی دارند و اغلب تا اخر عمر نیازی به تعویض آن ها ندارید. پس هزینه ای که قرار است برای ایمپلنت بپردازید از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است.

 

دکتر یوسف جهاندیده با فلوشیپ ایمپلنت از آکادمی ایمپلنتولوژی آمریکا و همچنین فلوشیپ پروتز های ایمپلنت از دانشگاه جنوا ایتالیا، با کیفیت ترین پروتز دندان را در بهترین مرکز پروتز دندان رشت برای شما تضمین می کند.

برای تعیین وقت مشاوره و معاینه می توانید به وب سایت دکتر جهاندیده به آدرس https://drjahamdideh.com مراجعه کنید.

 

دیگر پل های ارتباطی با بهترین مرکز پروتز دندان رشت

شماره های تماس:

۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶

شماره تماس اضطراری :۰۹۲۳۰۷۵۷۳۱

 

آدرس:

رشت – خیابان مطهری – روبروی مدرسه مژدهی – ساختمان کاسپین – طبقه اول

 

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید