آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟
19 آوریل

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. در نتیجه برای حفظ سلامتی دندان‌های خود، از کامپوزیت و روکش دندان دوری می‌کنند. اما آیا این شایعات واقعیت دارند؟ آیا واقعا کامپوزیت دندان باعث خرابی و پوسیدگی آن می‌شود؟

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با مفهوم ونیر کامپوزیت آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید روش بهتر را انتخاب کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

شما عزیزان می‌توانید با مطالعه مقاله انواع ایمپلنت و بهترین مرکز ایمپلنت در رشت با انواع مختلفی از ایمپلنت دندان در رشت آشنا شده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کامپوزیت دندان چیست؟

تاثیر دندان‌ها بر  زیبایی چهره افراد بر هیچ کس پوشیده نیست. افراد همواره سعی می‌کنند تا جراحی‌های زیبایی مختلفی را روی چهره خود انجام دهند. اما بسیاری از آنها از زیبایی‌ دندان‌ها غافل هستند. به همین دلیل بیشتر سعی می‌کنند تا بینی، گونه، لب‌ها و دیگر اعضای چهره خود را زیبا کنند. اما دندان‌ها و لبخند نیز در این زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارند. به همین دلیل است که روکش‌های دندانی نیز در این روزها از طرفداران بسیار برخوردار شده است.

کامپوزیت دندان روشی برای اصلاح نقایص لبخند است. در این روش روکش دندانی، مواد رنگی خاصی از جنس رزین در دندانپزشکی توسط دندانپزشک آماده می‌شود. این مواد رنگ‌های طبیعی متنوعی نیز دارند که بیمار می‌تواند هر کدام که مایل است را انتخاب کند. سپس دندانپزشک روکش مورد نظر بیمار را روی دندان‌های او با استفاده از یک چسب قوی فیکس می‌کند. این روکش‌ها ۷ تا ۱۰ سال عمر دارند ولی بعد از آن باید تعویض شوند.

حرف‌ها و تفکرات مختلفی درباره صدمات ناشی از کامپوزیت برای دندان‌های اصلی وجود دارد. این تفکرات باعث می‌شوند تا بسیاری از افراد ظاهر دندان‌های خود را تحمل کنند و دست به روکش نزنند. اعتماد به نفس این افراد به مرور زمان تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در نتیجه آنها نمی‌توانند آزادانه بخندند یا صحبت کنند. اما آیا واقعا دندان‌ها با کامپوزیت دچار پوسیدگی و خرابی می‌شوند؟

آیا کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی و خرابی دندان می‌شود؟

آیا کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی و خرابی دندان می‌شود؟

اجازه دهید پاسخ این سوال را همین ابتدای مطلب واضح بیان کنیم. کامپوزیت دندان باعث خرابی و پوسیدگی دندان نمی‌شود. اگر چنین بود، هیچ دندانپزشکی چنین اقدامی را برای بیمار خود نمی‌کرد. روکش‌های کامپوزیت زیبایی دندان‌های شما را دوچندان می‌کنند. اما نمی‌توانند زیبایی و سلامت دندان‌های اصلی شما را بگیرند.

مواد و متریالی که دندان‌های طبیعی شما را به دندان‌های روکش کامپوزیت وصل می‌کنند، مخصوص هستند. روکش‌های کامپوزیت روی این مواد قرار می‌گیرند. یعنی ارتباطی بین دندان‌های طبیعی فرد و روکش‌های کامپوزیت وجود ندارد. در ادامه این روکش‌ها صیقل داده می‌شوند تا بیش از حد از دهان شما بیرون نزده باشند.

رزین روکش‌های کامپوزیت را به دندان‌های شما متصل می‌کند. این ماده توانایی آسیب رسانی به دندان‌های شما را ندارد. همچنین در این روش دندان‌های شما تراشیده نمی‌شوند. در نتیجه آسیبی به دندان‌ها نخواهد رسید.

این روکش‌ها در عرض یک روز روی دندان‌های شما نصب می‌شوند. زمان نصب آنها در مقایسه با لمینت در زمان کمتری روی دندان‌های شما قرار می‌گیرند.

تاثیر سلیقه دندانپزشک در زیبایی کامپوزیت دندان

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، لمینت دندان از قبل در لابراتوار تهیه می‌شوند. سپس بیمار به متخصص مراجعه می‌کند تا این روکش‌ها روی دندان‌های او قرار گیرند. اما در روش کامپوزیت دندان، دندانپزشک مواد کامپوزیت را روی دندان‌های شما شکل می‌دهد. در نتیجه باید این مواد به زیبایی روی دندان‌های شما شکل داده شوند تا هر بار که لبخند می‌زنید، احساس رضایت کنید. در نتیجه باید حتما به متخصصی مراجعه کنید که نمونه کارهای او را دیده باشید.

شما برای کامپوزیت دندان‌های خود هزینه زیادی خواهید کرد. اگر در نهایت از نتیجه‌ی کار راضی نباشید، باز هم اعتماد به نفس شما به قدر کافی بالا نمی‌آید. در نتیجه حتما قبل از انتخاب دندانپزشک، نمونه کارهای او را ملاحظه کنید. در نتیجه می‌توانید به دندانپزشکی مراجعه کنید که بهترین طرح‌ را روی دندان‌های شما پیاده می‌کند.

انجام کامپوزیت و لمینت در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

انجام کامپوزیت و لمینت در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

روکش دندان به روش کامپوزیت دقیقا مثل کاشت ناخن است. اما لمینت دندان شبیه ناخن مصنوعی عمل می‌کند. شکل دهی روکش دندان در روش لمینت در لابراتوار و با دستگاه‌های خاص صورت می‌گیرد. از آنجا که شما هزینه بالایی برای آن می‌کنید، باید به متخصصی مراجعه کنید که در کنار قیمت مناسب، این روکش را با بالاترین کیفیت برای شما فیکس کند.

اما کامپوزیت مثل کاشت ناخن است. شکل دهی آن به سلیقه دندانپزشک مستقیما وابسته است. به همین دلیل است که باید قبل از مراجعه به دندانپزشک نمونه کارهای او را ملاحظه کنید. در این صورت می‌توانید از سلیقه او مطمئن شده و لبخند خود را به او بسپارید.

پیشنهاد ما به شما برای تمام این موارد، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید