بهترین دندانپزشک رشت کیست و چه وظایفی دارد
16 آگوست

 

دندانپزشکی بخشی از علم پزشکی بوده و همانطور که از نام آن پیدا است به سلامت دهان و دندان می پردازد و یکی کهن ترین تخصص ها در علم پزشکی به شمار می آید که سابقه آن به حدود ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد بر می گردد. بهترین دندانپزشک رشت در خصوص پیشگیری و شناسایی علائم بیماری های مرتبط با دندان و درمان آن ها تخصص دارد و قادر است با بکارگیری تخصص خود در این زمینه تمامی بیماری های مربوط به دهان و دندان را درمان نماید. لازم به ذکر است که شاخه دندانپزشکی خود دارای زیر شاخه های تخصصی بوده و دندانپزشک به صورت کاملا تخصصی تر می تواند به بررسی و درمان مشکلات ناشی از دهان و دندان بپردازد.

فهرست مطالب

تخصص های دندانپزشکی شامل موارد ذیل است

 

 • متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست )

 

 • متخصص درمان ریشه (اندودانتیست )

 

 • متخصص بیماری های دهان

 

 • متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت ( پروستودانتیست )

 

 • متخصص دندانپزشکی کودکان

 

 • متخصص رادیولوژی دهان فک و صورت

 

 • متخصص جراحی صورت و دهان و فک

 

 • متخصص جراحی لثه و ایمپلنت ( پریودانتیست )

 

 • متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

 

 • متخصص آسیب شناسی دهان ، فک و صورت ( پاتولوژیست دهان ودندان )

 

در این مقاله می خواهیم بدانیم بهترین دندانپزشک در رشت دارای چه ویژگی هایی است و چگونه می تواند با تخصص و مهارتی که دارد به درمان بیماری های دهان و دندان بپردازد

 

بهترین دندانپزشک رشت کیست و چه وظایفی دارد؟

 

دندانپزشک شخصی است که با استفاده از مهارت و دانشی که دارد از طریق بکارگیری ابزارآلات مخصوص دندانپزشکی به درمان مشکلات و بیماری های دهان و دندان بیماران می پردازد.

دکتر دندانپزشک می بایست وسایل و ابزار دندانپزشکی را مدام استرلیزه نماید تا از این طریق از مبتلا شدن افرادی که به وی مراجعه می کنند به بیماری ها خطرناک جلوگیری کند زیرا اگر چنانچه وسایل و ابزار دندانپزشکی استرلیزه نشود و برای بیمار بعدی نیز استفاده شود ممکن است بیماری و یا مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند.

همانگونه که همگی ما می دانیم دهان یکی از حساس ترین نقاط بدن برای ورود انواع ویروس و میکروب است، لذا دندانپزشک به خوبی به این موضوع آگاه بوده و بی دقتی در این مورد را جایز نمی داند.

یکی از وظایف بهترین دندانپزشک این است که بهترین راه درمانی را برای بیمار به کار ببرد، به عنوان مثال اگر بیمار در قسمتی از دهان خود احساس درد داشته باشد پزشک با انجام معاینات به بررسی وضعیت دندان های بیمار می پردازد و دندانی را که موجب ایجاد درد شده است را شناسایی می کند، اگر بیمار بعد از معاینه تصمیم به کشیدن دندان داشت در صورتی که دندان مذکور قابل ترمیم باشد دندانپزشک خوب بیمار را راهنمایی و متقاعد می کند که بهترین گزینه برای درمان کشیدن دندان نبوده چرا که می تواند آن را ترمیم کرد.

و یا در مثالی دیگر ممکن است بیمار به دندانپزشک مراجعه کند و از وی بخواهد که عصب کشی یکی از دندان هایش را که درد دارد برای وی انجام دهد در این مورد دندانپزشک موظف است ابتدا دندان های بیمار را بررسی و معاینه نماید و نبایستی به انچه که بیمار می گوید و تمایل دارد عمل کند زیرا در بیشتر موارد درد ناشی از دندان درد ممکن است در تمامی دندان ها بپیچد و معلوم نیست که درد دقیقا برای کدام دندان است در چنین مواردی بهترین دندانپزشک با معاینه دندان های بیمار وی را آگاه و متقاعد می سازد که تشخیص او دقیق تر است.

بهترین دندانپزشک با رفتار مهربانانه و صمیمی که با بیمار برقرار می کند از نگرانی ها و اضطراب بیمار نسبت به دندان هایش کم می کند.

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین موارد در امر درمان دندان امکانات و ابزارآلات مجهز دندانپزشکی است ، بهترین دندانپزشک در مورد درمان در مطب خود از جدیدترین امکانات روز استفاده می کند و از این طریق درمان موثرتر خواهد بود.

آیا می دانید بهترین دندانپزشک رشت چه خدماتی به شما می دهد؟

با توجه به مطالب گفته شده می توان وظایف بهترین دندانپزشک را در موارد ذیل به صورت خلاصه بیان کرد

 

 • ویزیت و مشاوره بیماران در خصوص درمان 

 

 • بهترین دندانپزشک قبل از شروع به کار درمان می بایست آرامش لازم را به بیمار بدهد مخصوصا در مورد کودکان

 

 • بهترین دندانپزشک از مناسب ترین روش ها برای درمان استفاده می کند و در طی درمان سعی در کمتر نمودن میزان درد را دارد.

 

 • در صورت نیاز عکس برداری انجام می شود

 

 • تمامی درمان های مخصوص دندادنپزشکی مانند جرم گیری- پرکردن- کشیدن و روکش و … می بایست در مطب قابل انجام باشد

 

دکتر جهاندیده به عنوان یکی از بهترین دندانپزشکان ، با تجربه و دانش بالایی که دارد قادر است تمامی بیماری های دهان و دندان را به درستی تشخیص داده و با استفاده از به روزترین تجهیزات دندانپزشکی و بهترین روش درمانی برای درمان اقدام نماید.

 

بهترین دندانپزشک رشت چه ویژگی هایی دارد؟

 

 • بهره مندی از مهارت بالا در کار با دست

 

بهترین دندانپزشک می بایست مهارت و چابکی لازم را برای کار با دست داشته باشد، از انجا که فضای دهان کوچک است لذا دندانپزشک می بایست بتواند به راحتی و با هماهنگی امور مربوط به درمان را انجام دهد، زیرا درمان دندانپزشکی به گونه ای است که نیاز به ظرافت و دقت بالایی دارد از این رو دندانپزشک می بایست از مهارت حرکتی بالایی برخوردار باشد تا بتواند با استفاده از تجهیزات مورد نیاز در حفره کوچک دهان درمان را به خوبی و رضایت بخش انجام دهد.

 

 • مهارت بالا در برقراری ارتباط

 

یکی از ویژگی های بارز یک دندانپزشک خوب برخورداری از مهارت ارتباط قوی است، دندانپزشک می بایست بیمار را در خصوص درمان و پیشگیری از  ابتلا به بیمارهای دهان و دندان راهنمایی کند و آموزش های لازم در این زمینه را به بیمار ارائه دهد، برخورداری از توانایی لازم برای توضیح دادن اطلاعات تخصصی دندانپزشکی به صورت روان به طوری که برای بیمار قابل فهم باشد یکی از ویژگی های یک دندانپزشک محسوب می شود.

 

 • برخورداری از دانش به روز دندانپزشکی

 

علم و تکنولوژی در هر زمینه ای به صورت دقیقه ای در حال رشد و پیشرفت است که علم دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد لذا یک دندانپزشک خوب می بایست از جدیدترین روش های درمان آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشد. دندانپزشکی می تواند در زمینه کاری خود موفق باشد که به روز بوده و از شیوه های درمانی و تجهیزات نوین آگاهی داشته باشد.

 

 • دلسوزی  و صداقت

 

صادق بودن و دلسوزی یکی دیگر از ویژگی های دندانپزشک خوب است مشکلات و عارضه های دهان و دندان که ممکن است بیمار به آن مبتلا شده باشد می تواند زندگی بیمار را از هر نظر تحت تاثیر قرار دهد، لذا دندانپزشک خوب می بایست با دقت به این عارضه ها رسیدگی کرده و با دیدی دلسوازنه به بیمار امید و آرامش دهد که ناراحتی وی را می تواند با بهره گیری از دانش و تجربه ای که دارد درمان کند، همچنین یک دندانپزشک خوب می بایست صادق بوده و از این طریق اعتماد بیمار را به سمت خود جلب نماید تا با آرامش بتواند امور مربوط به دندان را انجام دهد.

 

 • برخورداری بهترین دندانپزشک رشت از مهارت بالا برای حل مشکلات

 

از دیگر ویژگی های مهمی که یک دندانپزشک خوب باید داشته باشد داشتن مهارت در حل مشکلات است، گاهی ممکن است نیاز باشد که دندانپزشک خارج از حیطه کاری خود فکر کند تا بهترین روش درمانی را برای بیمار انتخاب کرده وبه وی پیشنهاد دهد.

 

 • توجه داشتن بهترین دندانپزشک رشت به وقت و سلامت بیمار

 

بهترین دندانپزشک رشت با در نظر گرفتن وقت و زمان لازم برای تک تک بیماران بهترین روش درمانی را به وی ارائه می دهد همچنین در طی ساعت کاری در مطب تعداد بیماری را ویزیت می کند که بتواند پاسخگوی نیاز و درمان آن ها باشد.

دندانپزشک خوب و با مهارت سعی دارد با استفاده از دانش و آگاهی لازم در خصوص اقدامات پیشگیرانه به صورت منظم سلامت بیمار را حفظ نماید.

 

 • استفاده از وسایل و ابزار پیشرفته دندانپزشکی

 

یک دندانپزشک خوب می بایست با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا و همچنین با استفاده از روش های جدید علمی در این زمینه سعی در درمان عارضه های مختلفی که بیماران به آن مبتلا شده اند را داشته باشد، همچنین استفاده از وسایل و ابزار پیشرفته دندانپزشکی نیز یک مزیت بسیار بزرگ برای دندانپزشک می باشد.

 

 • داشتن مهارت بالا بهترین دندانپزشک رشت  در تشخیص و درمان

 

یک دندانپزشک خوب با دانش و تجربه ای که دارد به راحتی بعد از معاینات و بررسی های لازم ناراحتی و مشکل بیمار را تشخیص داده و بهترین روش درمانی را برای وی در نظر می گیرد و توصیه های درمانی را به صورتی که برای بیمار قابل درک باشد به وی ارائه می دهد، دندانپزشک خوب آنچه که بیمار می خواهد را با انتخاب های منطقی و اصولی انجام می دهد.

 

 • آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار

 

اغلب مشکلاتی که برای دهان و دندان بیماران به وجود می آید به دلیل رعایت نکردن برخی نکات بهداشتی است، دندانپزشک خوب برای جلوگیری از ایجاد مشکلات و ناراحتی های جدی تر نکات ساده بهداشتی دهان و دندان را به بیمار آموزش می دهد، بهترین دندانپزشک رشت با آموزش چگونگی مسواک زدن و کشیدن نخ دندان سطح اگاهی بیماران را در خصوص رعایت بهداشت دهان و دندان بالا می برد.

 

 • توجه بهترین دندانپزشک رشت به پول و هزینه درمان بیمار

 

بهترین دندانپزشک رشت بهترین روش درمانی را متناسب با بودجه و هزینه ای که بیمار می تواند پرداخت کند در نظر می گیرد و از تحمیل و پرداخت هزینه اضافی به بیمار خودداری می کند، از این رو دندانپزشک خوب بهترین روش درمانی با حداقل هزینه ممکن و با کیفیت بالا را به بیمار عرضه می کند.

 

 • استفاده بهترین دندانپزشک رشت از پرسنل حرفه ای

 

استفاده از پرسنل حرفه ای و مجرب در مطب دندانپزشکی یکی از ویژگی های یک دندانپزشک خوب است، بهترین دندانپزشک رشت با بهره گیری از  تیم حرفه ای و با تجربه می تواند خدمات درمانی مطلوبی را به بیماران ارائه دهد.

بهترین دندانپزشک رشت کیست

چگونه می توانیم بهترین دندانپزشک رشت را پیدا کنیم؟

 

 • جستجوی شخصی

برای یافتن بهترین دنداپزشک رشت می توانید از دوستان و آشنایان خود که به مطب دندانپزشکی مراجعه کرده اند سوال بپرسید و از میزان رضایت آن ها به پزشکی که مراجعه کرده اند مطلع شوید.

 • مشورت کردن

به مراکزی که خدمات دندانپزشکی ارائه می دهند مراجعه کرده و سوالاتی که دارید را از پرسنل این مراکز بپرسید از این طریق می توانید در خصوص مهارت و تجربه دندانپزشک این مراکز اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 • جستجو در اینترنت

شما می توانید با وارد نمودن کلمه کلیدی بهترین دندانپزشک رشت و با مشاهده سایت دندانپزشک مربوطه و مطالعه خدمات و مقالاتی که در سایت ایشان قرار دارد از میزان کیفیت خدماتی که توسط این پزشک ارائه می شود اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 • مطالعه نظرات مراجعین بهترین دندانپزشک رشت

یک دندانپزشک خوب نظرات مراجعین خود را در سایت منتشر می کند و شما می توانید با مطالعه نظرات آنها از میزییان کیفیت خدمات ارائه شده اطمینان لازم را به دست آورید.

 • تماس با مراکز تخصصی دندانپزشکی

می توانید بعد از کسب اطلاعات از طریق دوستان و آشنایان خود با مطب و یا مرکز تخصصی دندانپزشکی مورد نظر تماس گرفته و سوالات خود را بدون واسطه از پرسنل آن مرکز بپرسید و همچنین از میزان تجربه و آگاهی دندانپزشک این مرکز مطلع شوید.

 

اطلاعات اولیه و مفید که می بایست همگی ما در مورد دندانپزشکی بدانیم

 

 • والدین وظیفه دارند که سلامت دهان و دندان کودکان خود را تامین کنند، از این رو می توانند با مراجعه به سایت دکتر جهاندیده اطلاعات و راهنمایی های لازم در این زمینه را کسب کنند و با رعایت بهداشت و حفظ سلامت دهان و دندان کودکان خود در مواقع لزوم نیز برای پیشگیری از و درمان برخی موارد احتمالی به مطب دکتر جهاندیده مراجعه نمایند.
 • در سایت دکتر جهاندیده  https://drjahandideh.com/  می توانید اگر چنانچه به عارضه های دهان و دندان مبتلا شده اید با مطالعه راهنمایی لازم اطلاعات خوبی را به دست آورید و از این طریق بتوانید به راحتی سلامت دهان و دندان خود را حفظ نمایید
 • مطالب سایت دکتر جهاندیده می تواند نقش یک دکتر دندانپزشک از راه دور را برای شما ایفا کند و با کسب اطلاعات لازم در خصوص بیماری دهان و دندان خود می توانید به آدرس مطب دکتر جهاندیده مراجعه کرده و به درمان بیماری خود بپردارید.

 

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید