ویژگی‌های دندانپزشک خوب و بهترین دندانپزشک رشت
19 مارس

ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب چیست؟ همه مردم سعی دارند تمام خدمات و کالاهایی را که دریافت می‌کنند با کمترین هزینه به دست آورند و خوشحال می‌شوند که هزینه کمتری بکنند. اما باید توجه داشته باشید که انتخاب دندانپزشک مثل خرید کالا نیست و باید عوامل مختلف را در نظر بگیرید و بهترین دندانپزشک را انتخاب کنید.

چرا باید در انتخاب دندان پزشک خوب دقت کنیم؟

از این رو بهتر است در هنگام جستجوی دکتر به جای اینکه بیشتر پول را در نظر بگیریم، به جای آن به ویژگی‌های حرفه‌ای دندانپزشک توجه کنیم. ممکن است که با در نظر گرفتن هزینه در اولویت اول خود، کیفیت درمان را از دست بدهید و ناچار شوید بعدا با هزینه بیشتر دوباره دهان و دندان خود را ترمیم کنید؛ لق شدن دندان‌ها  و آسیب دوباره به آنها از عوارض انتخاب دندانپزشک نامناسب است.

تصورم عموم مردم این است که درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها نسبت به مطب‌ها قیمت مناسب‌تری ارائه می‌کنند اما این تصور غلط است و قیمت خدمات دندانپزشکی به این مورد بستگی ندارد. مطب‌ها نسبت به کلینیک‌ها از برخی جهات بهتر است؛ مثلا شما می‌توانید هر زمانی که نیاز داشتید به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین با ویزیت دندانپزشک‌ها در مطب بیشتر متوجه خصوصیات او می‌شوید. بیشتر مواقع دندانپزشک‌ها کلینیکی که در آن کار می‌کنند را عوض می‌کنند و کسی مسئولیت همکاران و پرسنل کلینکی را قبول نمی‌کند. بنابراین بهترین راه برای یافتن یک دندانپزشک خوب، مراجعه به مطب شخصی است.

با مطب دکتر یوسف جهاندیده به عنوان یکی از موفق‌ترین دندانپزشکان کشور همراه باشید تا نتایج عالی کسب کنید.

چگونه یک دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

چگونه یک دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن حدود قیمت خدمات دندانپزشکی و بعد از آن انتخاب دندانپزشک خوب کار سختی نیست. کافی است که از مراکز درمانی و اشخاصی که شغل مربوط دارند بپرسید متوجه خواهید شد که چگونه می‌توانید دندانپزشک خوب پیدا کنید. کافی است ویژگی‌های دکتر خوب را بدانید و بدانید که باید در چه جاهایی به دنبال آن بگردید. توجه داشته باشید که هزینه‌ای که دکترهای خوب دریافت می‌کنند از میانگین جامعه بیشتر است. برخی عوامل بر قیمت خدمات دندانپزشکی موثرند که حتما باید دقت کنید اگر این هزینه بالایی پرداخت می‌کنید باید این ویژگی‌ها را داشته باشد. این خصوصیات شامل:

  1. تخصص، مهارت و مراتب علمی دندانپزشک
  2. تجهیزات و کیفیت مواد مصرفی و خدمات ارائه شده در مطب
  3. مهارتی که دندانپزشک در مراحل مختلف عمل دارد

همچنین باید برای انتخاب دندانپزشک توجه داشته باشید که تبلیغات غیر واقعی و مبالغه آمیز غیر قابل باور هستند. توجه کنید که تخفیف‌های بیش از حد می‌توانند نشانه کاهش کیفیت خدمات باشند و تخفیف واقعی وجود ندارد؛ حتی در صورتی که تخفیف قابل توجهی هم دریافت کنید، از جایی دیگر ارزش آن را پرداخت می‌کنید. در این زمینه می‌توانید دقت کنید که خدمات دندانپزشکی و پزشکی هم هرچه باکیفیت‌تر باشند قیمت آنها بیشتر است.

ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب

قطعا در هنگام انتخاب دندانپزشک خوب باید ویژگی‌های او را هم در نظر بگیرید. قطعا ویژگی‌های یک دکتر خوب است که باعث می‌شود از سایرین متمایز شود. در زیر برخی از ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب را معرفی می‌کنیم که شایسته است آنها را در نظر داشته باشید:

چابکی و مهارت بالای کار با دست

شرط یک دندانپزشک خوب این است که دکتر بتواند به خوبی با دست‌های خود و با ظرافت کار کند. حفره دهان نسبتا کوچک و بسیار حساس است و دستان دندانپزشک باید بدون لرزش و هماهنگی بالا باشد تا بتواند روش‌های درمانی را به خوبی اجرا کند. داشتن مهارت‌های سرعت و توانایی انجام عمل‌های دقیق با تجهیزات دندانپزشکی در فضای اتاق عمل، بسیار مهم است و درمان را راحت‌تر می‌کند.

مهارت‌های اجتماعی، از ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب

یکی از خصوصیات دندانپزشک خوب توانایی برقراری ارتباط با بیمار است که باعث می‌شود افراد به وی اعتماد کنند. بسیاری از بیماران علاقه‌ای به رفتن به مطب دندانپزشکی ندارند و اگر خود دکتر دندانپزشک هم خوش اخلاق نباشد، انگیزه خود را از دست می‌دهند و دچار اضطراب می‌شوند. بنابراین یک دندانپزشک با رفتار دلسوزانه و خیرخواهانه خود اعتماد بیمار را به دست می‌آورد و او را آرام می‌کند.

مهارت‌‌های مربوط به مشاوره

دندانپزشک خوب می‌تواند با بیمار ارتباط موثر برقرار کند و او را به سمت مسیر درست برای حل مشکلات خود راهنمایی کند. دکتر در این حالت با کمک بیمار مشکل او را تشخیص می‌دهد و در زمینه درمان و مراقبت‌های پیشگیرانه او را راهنمایی می‌کند تا دید بازتری نسبت به شرایط داشته باشد. به زبان ساده یک دندانپزشک خوب به بیمار خود و نظر او احترام می‌گذارد.

به روز بودن

علم دندانپزشکی یک علم پویا و در حال رشد است که همواره در حال تغییر و پیشرفت است. تکنولوژی‌های نوین درمان‌های جدیدی را ارائه می‌کنند و دندانپزشکان موفق باید به روز باشند و از روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید استفاده کنند.

دلسوزی و صداقت با بیمار، از ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب

همانطور که گفتیم دندانپزشک خوب باید رفتار خوبی داشته باشد. ناراحتی‌های مربوط به دهان و دندان اعصاب افراد را نیز تحت تاثیر می‌گذارد. دندانپزشک باید با بیمار مدارا کند و حال او را درک کند. صداقت پزشک و بیمار معمولا مشخص است. بعید است که آنها بتوانند بدون صداقت با هم رابطه خوبی داشته باشند. از این رو یکی از خصلت‌های بارز دندانپزشک خوب صداقت او در امور مختلف است.

ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب و معتبر

مهارت‌های خاص

دندانپزشک خوب باید مهارت‌هایی را که سایر همکاران او دارند داشته باشد. همچنین علاوه بر آنها مهارت‌هایی که مشکل هستند و نیاز به تخصص خاص دارند را نیز به طور کامل آموخته باشد. همچنین باید توانایی اجرای آنها را داشته باشد.

اولویت قرار دادن سلامت بیمار

دندانپزشک خوب باید سلامت بیمار را در مقایسه با پول یا حتی زیبایی در اولویت قرار دهد و با انجام اقدامات پیشگیرانه از بروز عوارض احتمالی جلوگیری کند.

مهارت تشخیصی بالا

دندانپزشک خوب در زمینه تشخیص و تهیه طرح درمان موفق عمل می‌کند و توصیه‌های درمانی را به صورتی که برای بیمار قابل درک باشد ارائه می‌کند. معمولا دکتر خوب قبل از دیدن عکس‌های آزمایشی و با معاینه ساده مشکل را تشخیص می‌دهد و برای کمک از عکس‌های استفاده می‌کند. او همچنین خواسته‌های بیماران را در نظر می‌گیرد و طوری عمل می‌کند که به انتخاب آنها نزدیک باشد.

تجربه، از مهم‌ترین ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب

دندانپزشکی که تجربه کمی دارد احتمالا از سایرین ضعیف‌تر عمل می‌کند. معمولا دندانپزشکانی که بیش از ۱۰ سال تجربه دارند بهتر عمل می‌کنند.

دسترسی سریع

دندانپزشک خوب باید به راحتی در دسترس بیمار قرار گیرد. پس وقت گرفتن از او نباید فرایندی طولانی و کلافه کننده باشد. معمولا پیش می‌آید که برای تنها یک سوال نیاز داشته باشید که با دندانپزشک صحبت کنید. در این صورت نباید دکتر وقت زیادی را از شما بگیرد. حتما دقت کنید که برنامه زمانی‌تان با ساعات کاری دندانپزشک مغایرت نداشته باشد.

اعتبار و شهرت

دندانپزشکان برتر معمولا سرشناس‌اند. یعنی در میان مردم از اعتبار ویژه‌ای برخوردارند. بیمارانی که قبلا به ایشان مراجعه کردند رضایت کامل دارند. پس او را به شما توصیه می‌کنند. حتما قبل از انتخاب دندانپزشک خوب سوالات مربوطه را از وی بپرسید.

تجهیزات به‌روز

دندانپزشکان موفق علاوه بر تجربه همیشه از اصول جدید این علم کمک می‌گیرند. معمولا تجهیزات دندانپزشکی به سرعت به‌روز می‌شوند. لازم است دکتر از این تجهیزات بهره ببرد تا کیفیت جراحی‌ها و سایر روش‌ها به بهترین نحو باشد.

ویژگی‌های یک دندانپزشک خوب، بهترین دندانپزشک شهر رشت کیست؟

دکتر یوسف جهاندیده به عنوان یکی از دندانپزشکان متخصص و مجرب رشت، به طور قطع در میان بهترین دندانپزشکان رشت قرار می‌گیرند. ایشان بخاطر درجات علمی و تخصصی که دارند عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی رشت هستند و در میان اساتید بسیار خوشنام هستند؛ افتخارات ایشان دلیلی جز مهارت، اخلاق حرفه‌ای، تخصص و تجربه ایشان ندارد. توصیه می‌کنیم برای برقرار ارتباط با بهترین دندانپزشک رشت با شماره تماس مطب ایشان تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره تخصصی و کارشناسی ایشان بهره ببرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید