اسکنر دندان در رشت
07 سپتامبر

با ظهور تکنولوژی های جدید تغییرات عمده ای در دنیای پیرامون ما رخ داده و بیشتر صنایع و علوم از این تکنولوژی ها در جهت بالابردن کیفیت و افزایش دقت استفاده کردند. امروزه قالب گیری به شکل قدیمی جای خود را به اسکنر دندان داده است. دکتر جهاندیده با جدیدترین دستگاه های روز دنیا آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی و انجام اسکنر دندان در رشت در کلینیک سروش به کلیه هم شهریان گرامی می باشد.

 اسکنر دندان چیست؟

در گذشته هنگامی که  به مدل دندان ها وکپی از آن احتیاج داشتیم اقدام به قالب گیری می کردیم اما امروزه با پیشرفت فناوری های جدید ما از دستگاه های دیجیتالی استفاده می کنیم که مدل دندان ها را از طریق کامپیوتر اسکن می کنند. ما در کلینیک سروش بهترین خدمات را برای اسکنر دندان در رشت در اختیار شما قرار می دهیم.

 اسکنر دندان و قالب گیری دندان چه تفاوت هایی دارند؟

معمولا  برای انجام کلیه خدمات دندانپزشکی احتیاج داریم که مدل دندان ها را در اختیار داشته باشیم به طور مثال خدماتی مثل روکش کردن دندان، کامپوزیت کردن دندان، ارتودنسی از جمله این خدمات هستند.

در روش قالب گیری این کار با خمیرهایی صورت می گیرد که در دهان قرار می گیرند، این خمیر ها بعد از مدت کوتاهی سفت می شود وشکل می گیرد. سپس قالب های سفت شده به لابراتورهای پزشکی فرستاده می شوند و مدلی از شکل دندان ها در آنجا ساخته می شود.

اما امروزه تقریبا این روش در حال منسوخ شدن می باشند و جای خود را به اسکنر ها داده اند. در این روش با استفاده از دستگاه اسکنر دیجیتال تعداد زیادی عکس در هر ثانیه از دهان گرفته می شود و با ترکیب این عکس ها یک نمای سه بعدی از دهان و دندان در اختیار پزشک قرار می گیرد.اسکنر دندان در رشت به صورت فوق حرفه ای توسط دکتر جهاندیده در کلینیکی فوق تخصصی صورت می گیرد.

اسکنر های دیجیتال چه مزایایی دارند؟

اولین موردی که باید به آن اشاره کرد دقت بالای مدل ایجاد شده توسط دستگاه اسکنر نسبت به قالب گیری به صورت خمیری است. با کیفیت ترین مواد موجود برای قالب گیری نیز اندکی خطا دارند و تغییر حجم می دهند و باعث می شوند مدل ایجاد شده دقت بالایی نداشته باشد.

دومین مورد لازم به ذکر این است که درصدی از مردم به مواد قالب گیری حساسیت دارند و علائم الرژی را از خود نشان می دهند که امری خطر ناک است. اما دستگاه هایی که اقدام به اسکن دهان می کنند هیچگونه علائم حساسیت را در بیمار به وجود نخواهند آورد.

بسیاری از کودکان در سنین پایین قالب گیری را تحمل نمی آورند و با زبان زدن به خمیر قالب گیری باعث تغییر شکل آن می شوند. با استفاده از اسکنر های دیجیتال به راحتی می‌توان از دندان کودکان در سنین پایین مدلی کامل ایجاد کرد.

ازمزایای دیگر استفاده از اسکنر های دیجیتال می توان به پایین آورده هزینه ها اشاره کرد چون هزینه خرید خمیر های قالب گیری از بین می رود.

اسکنر ها زمان های لازم برای قالب گیری را کاهش می دهند و در زمان بیمار و دکتر صرفه جویی بسیار زیادی خواهند کرد.

اگر از اسکن دیجیتال به جای قالب گیری سنتی استفاده کنید تعداد دفعات مراجعه شما به دکتر کمتر خواهد بود.

اسکنرهای دندان دارای صفحه نمایش هایی بزرگ هستند که نمونه گرفته شده را به صورت زنده پخش می کنند و اگر خطایی در عکس گرفته شده وجود داشته باشد پزشک سریعا آن را مشاهده می کند و دوباره اقدام به نمونه گیری می کند. در گذشته رسیدن جواب آزمایشگاه دو تا سه هفته طول می کشید و ممکن بود آزمایشگاه پاسخ دهد نمونه گرفته شده به روش قالب گیری سنتی مناسب نیست و مجددا باید نمونه گرفته شود که این مشکلات با استفاده از اسکنر دندان در رشت به طور کامل برطرف گردیده است.

مطالعات گسترده نشان می دهد کسانی که سابقه استفاده از قالب گیری خمیری را داشته اند در مراجعات بعدی دچار ترس و استرس شده اند و قالب گیری دیجیتال را مناسب تر دانسته اند.

اسکنر دندان در رشت چه مزایایی دارد

روش های کاری ایجاد نمونه با دستگاه اسکنر دندان در رشت

قالب دیجیتال عمدتا به واسطه ابزار مناسب که داخل دهان قرار میگیرد امکان پذیر می باشد که می تواند به راحتی بر روی دندان ها حرکت و با لمس دقیق ریز ترین مشکلات را تحت بررسی قرار دهد. این عمل به واسطه نمایش تمامی فعالیت صورت گرفته از یک صفحه نمایش بزرگ صورت می پذیرد . این نمونه های گرفته شده معمولا به دو صورت چاپ می شوند.

تکنیک برش توسط اسکنر دندان در رشت چگونه انجام میگیرد ؟ 

این روش با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری انجام می شود تصویر سه بعدی گرفته شده به صورت لایه های افقی به پرینتر سه بعدی منتقل می شود و پرینتر یک نمونه سه بعدی برای ما چاپ می کند.

تکنیک تراش cnc توسط اسکنر دندان در رشت چگونه انجام میگیرد ؟ 

در این روش عکس سه بعدی گرفته شده توسط دستگاه اسکنر دندان به دستگاه فرزکاری داده می شود و دستگاه فرز یک مدل سه بعدی برای ما ایجاد می‌کند.

ایمپلنت دندان چیست و اسکن دیجیتال دندان چه تاثیری بر افزایش کیفیت ایمپلنت خواهد گذاشت؟

ایمپلنت ها میله هایی از جنس تیتانیوم هستند که ایجاد حساسیت نمی کنند و در کسانی که مشکلاتی از قبیل پوسیدگی دندان دارند جایگزینی دائمی برای ریشه دندان خواهند بود.

ایمپلنت کردن امری بسیار حساس است و لازم است دکتر مدلی دقیق از فرم دندان های شما در اختیار داشته باشد. دکتر جهاندیده امکان انجام اسکنر دندان در رشت را به صورت کاملا دقیق و منطبق بر استاندارد روز دنیا را برای شما فراهم نموده است. استفاده از اسکن دیجیتال مزایایی را برای کسانی که تصمیم به انجام ایمپلنت دندان گرفته اند به ارمغان می‌آورد که موارد قابل ذکر عبارتند از

۱_سایزی کاملا دقیق برای اندازه ایمپلنت فراهم می کند.

۲- قبل ازایمپلنت محلی دقیق از سینوس ها و اعصاب دندان نشان می دهد.

۳- عمق اعصاب و اندازه های دندان را به صورت دقیق مشخص می کند.

۴- با استفاده از اسکن سه بعدی امکان تعیین محل دقیق و عمق ایمپلنت را به دکتر می دهد.

کد کم چیست (cad/cam)و چه کاربردهایی در دندان پزشکی دارد؟

کد کم نامی است که در دنیای دندان پزشکی ممکن است به صورت مداوم به گوش شما بخورد اگر تا امروز معنی آن را نمی دانستید باید بدانید که کد کم دستگاهی پیشرفته با کاربرد های فراوان در علم پزشکی است که بیشتر در شاخه دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد  که قابلیت تصویر برداری و اسکن سه بعدی از دندان بیمار را به پزشک می دهد. پس از تصویر برداری دقیق دندانپزشک قادر به ساخت تمام دندان یا بخشی از فک می باشد. تکنولوژی کد کم در تهیه روکش‌های سرامیکی تراش داده شده، کامپوزیت، پرکردن دندان و بریج نیز کارایی بالایی دارد.

روکش دندان با کد کم و مزایای آن

پوسیدگی دندان از جمله مواردی است که باعث از بین رفتن زیبایی دندان و پایین آمدن اعتماد به نفس افراد می شود و بسیاری از مردم به دنبال راهکاری برای از بین بردن پوسیدگی دندان خود هستند. بهترین روش برای درمان پوسیدگی های دندان استفاده از روکش است.

 کد کم به ما امکان می‌دهد روکش دندان را در مدت چند دقیقه بسازیم. در تکنولوژی کد کم از طراحی و ساخت کامپیوتری برای تولید روکش دندان استفاده می کنیم. استفاده از کد کم زمان ساخت روکش را به حداقل می رساند و دقت کار را بالا می برد. قبل از ظهور کد کم برای ساخت روکش دندان زمانی نزدیک به دو تا سه هفته احتیاج بود که الان این زمان به یک جلسه کاهش یافته است. در ادامه مطلب به تعدادی از سوالات که در زمینه اسکنر دندان در رشت برای شما ممکن است پیش آمده باشد پاسخ خواهیم داد.

آیا دستگاه اسکنر دندان در رشت از اشعه های خطرناک استفاده می کند؟

اسکنر دندان در رشت در کلنیک دکتر جهاندیده با جدیدترین دستگاه های روز دنیا انجام می شود این دستگاه ها تولید اشعه های مضر برای بدن را به حداقل می رسانند و تضمینی برای سلامتی شما خواهند بود.

استفاده از اسکنر دندان در رشت چه تاثیری بر پروسه درمان بیمار خواهد گذاشت؟

استفاده از دستگاه قالب گیری دیجیتال و به نحویی دیجیتالیزه شدن فعالیت دندانپزشک، فرایند قالب گیری و درمان بیماری به سریع ترین حالت ممکن امکان پذیر می باشد. این پروسه برای بیمارانی که نیازمند ایمپلنت هستند فواید بسیاری به دنبال دارد چرا که امکان مشاهده نتیجه کار پیش از انجام آن را فراهم می کند و فرد می تواند وضعیت دندان و دهان خودرا قبل و بعد از ایمپلنت مشاهده کند

 

 

دستگاه اسکنر دندان در رشت

نحوه عملکرد دستگاه اسکنر دندان چگونه است؟

نحوه عملکرد دستگاه های اسکن دندان بر اساس نوع ساختار آن ها با هم متفاوت می باشد  و برای کار کردنبا آن نیاز به آموزش های اولیه است اکما نمونه پیش رفته آن که به نوع داخل دهانی معروف است  عملکرد بسیار ساده ای دارد به گونه ای که می توان به سادگی با آن کار کرد و تنها اقدام لازم، نصب نرم افزار مخصوص اسکنر و اتصال آن به کامپیوتر می باشد. برای تصویر برداری دقیق می بایست دستگاه اسکنر را داخل دهان برده و به دقت در تمام نقاط به حرکت در آورید.

دکتر جهاندیده عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال حاضر در کلینیک سروش واقع در شهر زیبای رشت آماده ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی با بالاترین کیفیت و متناسب با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا به تمامی هموطنان عزیز می باشداز جمله خدمات ارائه شده در کلنیک سروش می توان به انجام خدمات بلیچینگ ، کامپوزیت و لمینت دندان جهت داشتن لبخندی زیباتر، ایمپلنت دندان و پروتز دندان، اسکنر دندان در رشت اشاره کرد.

رضایت مراجعه کنندگان اولین اولویت کلینیک سروش در تمامی سال های فعالیت خود بوده است. تمامی وسایل استفاده شده در کلینیک سروش استریلیزه شده می باشند تا آرامش خیال شما عزیزان را فراهم نمایند. شما عزیزان می توانید به صورت شبانه روزی با مراجعه به سایت www.drjahandideh.com

دکتر جهاندیده  یا تماس تلفنی با کلینیک سروش مشاوره تخصصی و کاملا رایگان دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید