درمان عفونت دندان در رشت
28 آوریل

عفونت دندان از شایع‌ترین دلایلی است که باعث دندان درد و پوسیدگی دندان می‌شود. متاسفانه عفونت دندان تا زمانی که به مرحله ترشحات عفونی نرسد، علامتی ندارد. در نتیجه پیش از بروز عفونت، فرد متوجه این وضعیت نمی‌شود. اما شرایط و وظایفی برای هر فرد وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانیم از بروز عفونت دندان جلوگیری کنیم.

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با انواع عفونت دندان و دلایل ایجاد آن آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید روش بهتر را انتخاب کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

عفونت دندان و دلایل بروز آن

عفونت دندان در اثر رسیدگی نادرست و سهل انگاری فرد ایجاد می‌شود. اگر فرد بعد از وعده‌های غذایی مسواک نکند، مواد غذایی در بین دندان‌ها می‌مانند. به مرور زمان این ترکیبات باعث پوسیدگی دندان و عفونت آن می‌شوند. اصلی‌ترین وظیفه فرد در قبال دندان‌ها، استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان است.

برخی از افراد بعد از مسواک، از نخ دندان استفاده نمی‌کنند. نخ دندان نیز به اندازه مسواک اهمیت دارد. چرا که مسواک به شدت نخ دندان نمی‌تواند مواد غذایی مانده بین دندان‌ها را از بین ببرد. در نتیجه شما اگر از مسواک به تنهایی استفاده کنید، ظاهر دندان‌ها سالم مانده و بین آنها خراب می‌شود. به مرور زمان بین دندان‌ها می‌توانند خود دندان را نیز دچار پوسیدگی و عفونت کنند. در ادامه با چند راهکار خانگی برای درمان عفونت دندان آشنا خواهیم شد.

از علائم اصلی عفونت دندان، درد و التهاب لثه است. چرا که عفونت در نتیجه‌ی اجتماع باکتری‌ها در یک نقطه ایجاد می‌شود. بنابراین اصلی‌ترین راه حل برای مقابله با این مشکل، رعایت بهداشت دهان و دندان است. در بسیاری از شرایط، عفونت دندان به حدی می‌رسد که لثه به شدت ورم کرده و تبدیل به آبسه می‌شود. در این شرایط، حتما به متخصص مراجعه کنید.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

جلوگیری از عفونت دندان با استفاده از روش‌های خانگی

جلوگیری از عفونت دندان با استفاده از روش‌های خانگی

درمان عفونت دندان در خانه در بسیاری از مواقع موثر است. اما بهترین راه برای استفاده از همین روش‌های خانگی، مشورت با دندانپزشک می‌باشد. چرا که شما از شدن عفونت دندان خود اطلاعی ندارید و ممکن است روشی برای درمان انتخاب کنید که شرایط دندان را بدتر کند. به همین دلیل بهتر است حتی برای استفاده از روش‌های خانگی نیز ابتدا با متخصص دندانپزشک مشورت کنید.

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

۱٫ استفاده منظم از آب و نمک

اولین روش، استفاده از آب و نمک است. حتما میدانید که نمک خاصیت ضد باکتریایی دارد. در نتیجه می‌تواند به راحتی باکتری‌ها و پلاک‌های ایجاد شده روی دندان‌های شما را از بین ببرد.

مصرف آب و نمک بعد از مسواک به سادگی می‌تواند از بروز عفونت دندان جلوگیری کند. همچنین اگر عفونت در لثه و دندان شما ایجاد شده باشد نیز استفاده مداوم از آب و نمک می‌تواند این عفونت را تسکین دهد. البته آب و نمک برای دندان آبسه کرده مناسب نیست. چون زمانی دندان آبسه می‌کند که حجم عفونت آن بیش از حد بالا رفته باشد. در نتیجه در صورت بروز آبسه باید حتما به متخصص مراجعه کرده و مشکل را اصولی درمان کنید.

روش استفاده از آب نمک نیز بسیار ساده است. در یک لیوان مقداری آب ولرم ریخته و نصف قاشق مرباخوری نمک به آن اضافه کنید. پس از هر بار مسواک، مقداری از آب و نمک لیوان را وارد دهان کرده و اصطلاحا آن را در گلوی خود غرغره کنید و در دهان بچرخانید. سپس آن را از دهان تخلیه کنید. در این صورت دهان شما ضدعفونی خواهد شد.

آبسه دندان

۲٫ استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین نیز مثل آب و نمک، مسکن خوبی برای درمان و تسکین عفونت دندان و آبسه است.  جوش شیرین به خوبی می‌تواند پلا‌‌ک‌های ایجاد شده در روی دندان‌ها را از بین ببرد. به همین دلیل آن را درمان خانگی خوبی برای سفیدی دندان و رفع عفونت می‌دانند. این ماده نیز همچون نمک دارای خاصیت آنتی باکتریال یا ضد باکتریایی می‌باشد.

برای استفاده از این ماده می‌توانید مقداری جوش شیرین، نمک و آب ولرم را مخلوط کرده و در دهان غرغره کنید. سپس این محلول را از دهان تخلیه کنید و بگذارید محتوای آن روی دندان‌ها بماند.

اگر شاهد بروز عفونت از یکی از دندان‌های خود هستید نیز می‌توانید از این روش برای تسکین عفونت و تغییر بوی دهان استفاده کنید.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

درمان عفونت دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

درمان‌های خانگی همیشه پاسخگوی مشکلات نیستند و حتی گاهی اوقات آنها را بدتر می‌کنند. در نتیجه بهتر است پیش از انتخاب هر روشی، ابتدا با متخصص مربوطه مشورت کنید‌. البته دو روشی که ما در این مطلب به شما ارائه کردیم، هر دو مورد تایید متخصصین بوده و همه آنها این دو روش را برای جلوگیری از عفونت دندان پیشنهاد می‌کنند.

عفونت دندان به دلایل مختلفی که در طول مقاله به آنها پرداخته شد ممکن است برای فرد ایجاد شود. اما درمان آن از علل ایجاد آن اهمیت بیشتری دارد. اگر به این عفونت به موقع رسیدگی نکنید، نه تنها بوی دهان شما به مرور همواره بوی عفونت می‌گیرد؛ بلکه ممکن است این عفونت به خون راه یافته و مشکلات جدی‌تری را برای شما ایجاد کند. در نتیجه بهتر است قبل از هر چیز یک متخصص خبره و با تجربه را انتخاب کرده و برای بررسی وضعیت رسیدگی دندان‌ها و عفونت آنها به او مراجعه کنید.

پیشنهاد ما به شما برای تمام این موارد، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید