هزینه ایمپلنت دندان در رشت سال ۹۹ چند است؟
13 ژانویه

انواع  ایمپلنت دندان برای افرادی که قصد انجام آن را دارند، هزینه‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. اکثر افراد می‌خواهند بدانند که آیا ایمپلنتی که با هزینه کمتر انجام می‌شود، کیفیت کمتری نیز دارد؟ برای ایمپلنت دندان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ کدام پزشک می‌تواند ایمپلنت دندان را با هزینه مناسب و با کیفیت بالا انجام دهد؟

از میان تمام فعالیت‌هایی که یک دندانپزشک می‌تواند برای دندان‌های یک فرد انجام دهد، ایمپلنت دندان یکی از کارهای پر هزینه است. در این روش، به جای اینکه دندان مصنوعی جای خالی دندان را پر کند، یک دندان مصنوعی به فک پیچ می‌شود. این روش در اکثر کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی هزینه زیادی دارد. در حدی که بسیاری از بیماران از انجام آن منصرف می‌شوند.

بنابراین این ایمپلنت باید آنقدر کیفیت خوب و با دوامی داشته باشد که فرد بپذیرد که برای انجام آن چنین هزینه‌ای کند. امروز در این مقاله از وبسایت دکتر یوسف جهاندیده، قصد داریم درباره هزینه ایمپلنت دندان و شرایط آن صحبت کنیم. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

ایمپلنت دندان و انواع آن

ایمپلنت به معنای کاشت دندان در  استخوان فک است. این روش در دنیای امروز جایگزین دندان‌های متحرک مصنوعی شده و دردسر کمتری برای بیمار دارد. اگرچه که درد کاشت دندان نسبت به دندان مصنوعی بیشتر است، اما بیمار بعدها مشکلات دندان مصنوعی را نخواهد داشت.

با وجودی که قالب گیری و ساخت دندان مصنوعی بسیار ساده و کوتاه بود، اما بعدها بیمار با مشکلات مختلفی مواجه می‌شد. مثلا بعد از هر وعده غذایی و یا خوردن خوراکی‌های مختلف، فرد باید دندان‌ها را از دهان خارج می‌کرد و تمام زوایای آن را می‌شست. چرا که اگر مواد غذایی زیر آن انباشته می‌شد لثه‌ها را اذیت می‌کرد. همچنین در زمان خواب باید این دندان‌ها حتما از دهان خارج می‌شد. چون ممکن بود در حالی که فرد خواب است، دندان‌ها از لثه جدا شده و باعث خفگی او شوند.

ایمپلنت‌ها تمامی این مشکلات را از سر راه برداشته‌اند. با وجودی که حتی تصور سوراخ شدن استخوان فک و کاشت یک پیچ فلزی در آن دردناک است، اما دیگر چنین دردسرهایی را به دنبال خود ایجاد نخواهد کرد. درد ناشی از ایمپلنت نیز با استفاده از داروی بی حسی حین عمل و مصرف داروهای مسکن پس از کاشت، قابل کنترل خواهد بود.

مراحل کاشت دندان

  1. ابتدا دندانپزشک لثه بیمار را با استفاده از دریل سوراخ کرده و به استخوان فک می‌رسد. استخوان فک نیز با استفاده از دریل مخصوص حفر می‌شود تا پیچ ایمپلنت در آن قرار گیرد.
  2. یک پیچ مخصوص در این حفره قرار گرفته و با تجهیزات مخصوصی در فک فیکس می‌شود.
  3. تاج دندان که اصولا از جنس سرامیک است، روی این پیچ قرار گرفته و تمهیدات لازم جهت محکم شدن کل مجموعه ایمپلنت انجام می‌شود.

انواع ایمپلنت دندان بر اساس نحوه کاشت

انواع ایمپلنت دندان بر اساس نحوه کاشت

۱٫ ایمپلنت دارای چارچوب راموس

یکی از انواع ایمپلنت است که برای افرادی استفاده می‌شوند که به هر دلیلی دارای استخوان فک ضعیف و نازک هستند. طبیعتا در چنین استخوان‌هایی دندانپزشک نمی‌تواند حفره ایجاد کرده و پیچ ایمپلنت را بکارد. بنابراین از این روش استفاده می‌کند. این ایمپلنت در انتها و گوشه ی عقبی استخوان فک قرار می‌گیرد. بعد از اینکه بافت لثه ترمیم شد، یک میله فلزی در اطراف قسمت بالایی لثه دیده می‌شود که دندان مصنوعی نیز متناسب همان ساخته خواهد شد تا روی آن قرار گیرد. در این روش استخوان فک تقویت می‌شود و از شکستگی‌های دردناک و سخت جلوگیری خواهد شد.

۲٫ ایمپلنت برسازی درون کاشتی

این روش از انواع ایمپلنت با یک قالب فلزی همراه است. یعنی یک قالب فلزی در قسمت زیرین لثه قرار می‌گیرد. این قالب از طرف دیگر به استخوان فک وصل می‌شود. در نتیجه تاج دندان روی این قسمت قرار می‌گیرد. این روش برای کسانی مناسب است که مشکل ارتفاع حداقلی استخوان فک دارند. البته کسانی که قادر به استفاده از دندان مصنوعی نیستند هم می‌توانند از این روش استفاده کنند.

۳٫ ایمپلنت فرورونده

معمول‌ترین روش برای ایمپلنت، ایمپلنت فرورونده است. در این روش همانطور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، پیچ ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار گرفته و دندان روی آن فیکس می‌شود. شرایط بیمار و استخوان فک او تعیین می‌کند که طول و عرض این ایمپلنت چقدر باشد. در این روش‌ها معمولا در هر فک فقط ۴ دندان به استخوان فک پیچ می‌شوند. بقیه دندان‌ها به این ۴ دندان متصل می‌گردند. یعنی اگر فردی قصد ایمپلنت کل فک خود را داشته باشد، نیازی نیست برای هر دندان یک پیچ در لثه قرار بگیرد. بدین ترتیب اذیت بیمار نیز سخت‌تر خواهد بود.

هزینه انواع ایمپلنت دندان در سال ۱۳۹۹ در رشت

انواع مختلف ایمپلنت دندان

شاید بسیاری از افراد معتقد باشند که هزینه ایمپلنت دندان به اشتباه زیاد است. اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور، مواد و تجهیزات لازم برای انجام ایمپلنت خوب و با دوام بخش اعظمی از هزینه‌ای که بیمار به دندانپزشک می‌پردازد را شامل می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان عموما به مواد و متریالی که دندانپزشک استفاده می‌کند بستگی دارد. بنابراین برای هر پزشک نیز متفاوت است. چرا که یک دندانپزشک ممکن است از امکانات درجه یک و اصل استفاده کند تا شما تا آخر عمر نیازی به ترمیم کاشت دندان خود نداشته باشید. ولی دندانپزشک دیگری ممکن است این کار را آنقدر اشتباه و بی کیفیت انجام دهد که لثه دچار عفونت شود. در این شرایط این ایمپلنت نه تنها دائمی نبوده، بلکه سلامت شما را نیز به خطر انداخته است. به همین جهت هزینه ایمپلنت را تنها ملاک انتخاب خود قرار ندهید وبه کلینیک‌هایی که هزینه‌های پایینی دارند اعتماد نکنید. حتما درباره کلینیکی که انتخاب کرده‌اید تحقیق کنید و سپس برای انجام اقدامی کنید. همچنین انواع ایمپلنت دندان هزینه‌های مختلفی نیز خواهند داشت.

مواد و تجهیزاتی که دکتر جهاندیده در مطب خود برای بیماران استفاده کرده‌اند درجه یک است و شما می‌توانید در بخش نظرات  بیماران، میزان رضایت آنها را متوجه شوید. هزینه ایمپلنت دندان در مطب دکتر جهاندیده بر اساس شرایط بیمار و روش ایمپلنت انتخاب شده متفاوت می‌باشد. شما بیماران عزیز می‌توانید با تماس با شما تلفن‌های ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ از هزینه ایمپلنت دندان مطلع شده و نوبت بگیرید.

 

دکتر یوسف جهاندیده، بهترین دندانپزشک استان رشت

مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۵ / ۵٫ تعداد نظرات: ۱

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید