لمینت کنم یا کامپوزیت تفاوت و هزینه هرکدوم در رشت؟
21 جولای

هزینه لمینت و کامپوزیت دندان چقدر است؟ با توجه به شرایط اقتصادی کشور و سطح مالی مختلف مردم، هزینه روکش دندان برای افراد به اندازه کیفیت آن اهمیت دارد. از آنها که این اقدامات این روزها طرفداران بسیاری را نیز پیدا کرده است. بنابراین اطلاع از هزینه دقیق آن برای اقدام به روکش دندان به روش لمینت یا کامپوزیت بسیار مهم است. از آنجا که متریال و نحوه روکش هر کدام از این روکش‌ها با یکدیگر متفاوت است، طبیعتا هزینه آها نیز با یکدیگر فرق خواهد داشت.

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با هزینه ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید تصمیم گیری کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی چه تفاوتی با هم دارند؟

این روزها در خیابان و یا در بین دوستان و آشنایان تعداد زیادی از افراد را میبینید که دندان‌های خود را لمینت و یا کامپوزیت کرده‌اند. از همین طریق نیز می‌توان فهمید که تمایل به این نوع روکش دندان بسیار بیشتر شده است. هر روز نیز به تعداد افرادی که مشتاق لمینت و یا کامپوزیت هستند افزوده می‌شود.

اما بسیاری از افراد به این فکر می‌کنند که کدام یک از این روش‌های روکش دندان برای آنها مناسب‌تر است؟‌ تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت دندان در چیست؟‌ زیبایی دندان‌ها آنقدر برای افراد مهم است که آنها همواره به دنبال راهی برای زیباسازی لبخند خود هستند. خصوصا برای افرادی که با هیچ روش دیگری نمی‌توانند زیبایی دندان‌های خود را بازگردانند. بنابراین بهترین روش، لمینت و کامپوزیت است.

ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی چه تفاوتی با هم دارند؟

کامپوزیت دندان:

کامپوزیت دندان دارای مواد خمیری شکلی است که دندانپزشک آنها را روی دندان‌های شما فرم می‌دهد. از مواد کامپوزیت برای ترمیم پوسیدگی‌های دندانی و همچنین پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. سیاهی‌های دندان نیز با استفاده از مواد کامپوزیت برطرف می‌شود. به این مواد ونیر می‌گویند. البته کامپوزیت دارای انواعی اعم از ونیر، پرسلن، رزین و… دارد. کارایی هر کدام از این انواع با یکدیگر متفاوت است. کامپوزیت در زمان کمتری آماده و روی دندان‌های فرد نصب می‌شود. بنابراین بی دغدغه‌تر نیز خواهد بود. هزینه کامپوزیت نیز نسبت به لمینت مقرون به صرفه‌تر و کمتر است.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

لمینت دندان:

لمینت دندان دارای موادی سرامیکی اما نازک است که ماندگاری بسیار بالایی دارد. این مواد طول عمر بالایی دارند و بهتر از کامپوزیت دندان دوام می آورند. آنها به خوبی سطح خارجی دندان‌ها را می‌پوشانند و پوشش‌دهی بالایی دارند. اما نکته اینجاست که لمینت در یک جلسه روی دندان‌ها قرار نمی‌گیرد. شما باید برای لمینت ابتدا از دندان‌های خود قالب گیری کنید. سپس در لابراتوار لمینت مناسب دندان‌های شما ساخته شده و در ادامه توسط متخصص روی دندان‌های شما قرار داده می‌شود.

دندانپزشکان از این پوسته نازک برای تغییر رنگ دندان نیز استفاده میکنند. برای تغییر شکل، تغییر اندازه و طول دندان نیز می‌توان از لمینت استفاده کرد. از آنجا که ماندگاری مواد لمینت از کامپوزیت بالاتر است، طبیعتا هزینه آن نیز بالاتر از کامپوزیت می‌باشد. دوام لمینت برای هر فرد حدود ۲۵ تا ۳۰ سال است. اما ماندگاری کامپوزیت نهایتا ۱۰ سال می‌باشد.

تفاوت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت و هزینه آن

دوام روکش‌های دندانی از اصلی ترین مسائلی است که بر هزینه و قیمت آنها تاثیر می‌گذارد. طبیعی است که هر روشی که دوام بالاتری دارد، از متریال قوی‌تر و مقاوم‌تری ساخته شده است. در نتیجه لمینت از کامپوزیت هزینه بیشتری دارد.

لمینت‌ها عموما از موادی به نام سرامیک تهیه و ساخته شده است. لمینت سرامیکی با پرسلن از انواع جنس سرامیک است که چینی بوده و شکل دندان را تغییر می‌دهد. یعنی برای نصب آنها روی دندان، لازم است تا نیم میلی‌متر از سطح داخلی و خارجی دندان تراشیده شود تا لمینت روی آن کار شود. بعد از اینکه دندان تراش داده شد، از دندان‌ها قالب گیری می‌شود. این قالب به لابراتوار ارسال می‌شود تا لمینت مخصوص دندان‌های شما ساخته شود. متخصصص در جلسه بعدی آنها را روی دندان‌های شما نصب می‌کند. لمینت به مرور زمان دچار تغییر رنگ نمی‌شود. همچنین هیچ گونه خطی روی آن نیوفتاده و شکسته نیز نمی‌شود. تمام این مراحل و مزایا باعث می‌شود تا هزینه لمینت از کامپوزیت بیشتر باشد.

کامپوزیت دندان نیازی به قالب گیری ندارد. همچنین مواد و متریال آن آماده است و در همان لحظه مراجعه روی دندان‌های شما قرار داده و شکل داده می‌شود. اصلی ترین مزیت این روش روکش نسبت به روش دیگری همچون لمینت، هزینه آن است. البته باید از کامپوزیت مراقبت بیشتری کرد. چون استحکام مواد آن کمتر است. در نتیجه راحت‌تر آسیب خواهند دید. برای اطلاع از هزینه هر کدام از روکش‌های دندانی لمینت و کامپوزیت باید با مطب متخصص مورد نظر خود تماس گرفته و پرس و جو کنید.

تفاوت لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت و هزینه آن

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

انجام لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

بسیاری از عوارض و معایب لمینت و کامپوزیت دندان با مراجعه با دندانپزشک خوب و حرفه‌ای از میان برداشته می‌شوند. پیشنهاد ما به شما، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید