مزایا و معایب لمینت دندان و قیمت آن در سال ۱۴۰۰
02 ژوئن

لمینت  دندان نیز مثل هر عمل زیبایی و روش زیبا سازی لبخند دیگری دارای عوارض و مزایا و معایب خاص خود است. اما گاهی اوقات نا مرتبی و زردی تغییر ناپذیر دندان‌ها به قدری برای فرد سخت و غیر قابل تحمل است که با پذیرش معایب لمینت اقدام به انجام آن می‌کنند. اما مزایا و معایب لمینت دندان چیست؟ آیا می‌توان انجام آن را برای سلامت دندان‌ها مضر دانست؟

امروز در این مقاله از وب سایت دکتر یوسف جهاندیده قصد داریم تا شما را با لمینت دندان و مزایا و معایب آن آشنا کنیم. همچنین در انتهای مطلب به بررسی آسیب‌های وارده بر دندان‌ها نیز می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کامل بتوانید تصمیم گیری کنید.

دکتر یوسف جهاندیده، از بهترین متخصصان دندان پزشکی و ایمپلنت در رشت هستند. برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان باعث پوسیدگی می‌شود؟ بسیاری از افراد از ظاهر دندان‌های خود ناراضی هستند. اما از ترس اینکه دندان‌های طبیعی خود خراب شوند، به سراغ روکش‌های دندان نمی‌روند. چرا که شایعات مختلفی درباره این روکش‌ها وجود دارد. افراد نیز از این افکار و شایعات نگرانند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا انجام کامپوزیت دندان موجب پوسیدگی دندان خواهد شد؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

لمینت دندان چیست؟

شاید شما نیز در میان اطرافیان خود شخصی را دیده باشید که به طور ناگهانی ظاهری متفاوت پیدا کرده است. این اشخاص تا چندی پیش دارای دندان‌هایی نا مرتب بوده‌اند اما اکنون دارای دندان‌هایی مرتب، سفید و یک دست هستند. لمینت دندان از جمله روکش‌های دندانی است که در یک بازه زمانی کوتاه می‌تواند تمام نقص‌های دندان را برطرف کرده و آنها را کاملا کاور کند.

لمینت یک لایه نازک از سرامیک است که روی دندان‌ها را می‌پوشاند. در نتیجه اگر به هر دلیلی سطح رویی دندان‌های فرد دچار زردی، شکستگی، ناهمواری و نا مرتبی شده باشد، با این روش قابلیت درمان و ترمیم خواهد داشت.

برای اینکه لمینت‌ها روی دندان‌های افراد قرار بگیرند دندانپزشک مجبور می‌شود تا حدی مینای دندانی بیمار را تراش دهد. البته این تراش بسیار محدود است و اصلا به عصب دندان کاری ندارد. بر اساس نوع لمینتی که فرد انتخاب می‌کند و نظر دندانپزشک، این میزان تراشیدگی می‌تواند متفاوت باشد.

زیبایی لبخند و مرتبی دندان‌ها آنقدر مهم و با اهمیت است که هر شخص در زندگی خود در تلاش است تا دندان‌ها را حفظ کند. اما به هر دلیلی بر اثر حوادث مختلف و یا مشکلات متعدد و سهل‌ انگاری ممکن است دندان‌ها زرد شوند و یا دچار نامرتبی و شکستگی باشند. به همین دلیل متخصصین اقدام به ابداع روکش‌های دندانی نظیر لمینت و کامپوزیت کردند که هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص خود می‌باشند.

کامپوزیت دندان باید بعد از عمل بینی انجام شود یا قبل از آن؟ همانطور که می‌دانید بازار جراحی‌های زیبایی این روزها داغ است. بسیاری از افرادی که از چهره خود رضایت کافی ندارند سعی می‌کنند  با این جراحی‌ها اعتمادبه‌نفس خود را ارتقا دهند. به همین دلیل شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله کامپوزیت دندان بهتر است قبل از عمل بینی انجام شود یا بعد از آن را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

مزایای استفاده از لمینت دندان

مزایای استفاده از لمینت دندان

اولین و مشهود ترین مزیتی که انجام لمینت دندان برای فرد دارد این است که اعتماد به نفس و زیبایی او را چندین برابر می‌کند. در نتیجه او می‌تواند با اعتماد بیشتری در محیط‌های مختلف شروع به صحبت کند و با خیال راحت بخندد. بسیاری از افراد به دلیل نارضایتی از دندان‌های خود به راحتی نمی‌توانند در جمع‌های مختلف اظهار نظر کرده و دهان باز کنند. در نتیجه زیبایی دندان‌ها و لبخند فرد از اصلی ترین مزایای لمینت است.

اما از دیگر مزایای لمینت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حفظ ساختارهای ضعیف شده‌ی دندان‌ها
 2. ممانعت از گسترش ترک‌های احتمالی روی دندان‌ها
 3. کاربرد در زمینه ترمیم بعد از عصب کشی دندان
 4. پوشش تمام شکستگی‌های موجود در سطح دندان‌ها
 5. تصحیح عملکرد دندان‌ها به جهت جویدن صحیح غذا در صورت وجود شکستگی
 6. حفاظت از دندان‌ها در مقابل ساییدگی
 7. راهی مناسب برای اتصال بریج دندانی
 8. پوششی ایده آل برای ایمپلنت دندان
 9. اصلاح تغییر رنگ دندان و زردی و سیاهی آن
 10. اطلاع طول دندان‌ها و ترمیم آن
 11. بستن فاصله‌های احتمالی بین دندان‌ها یا دیاستما
 12. روشی مناسب در کنار ارتودنسی برای مرتب سازی ظاهر دندان‌ها

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت ونیر؟ این سوال ذهن بسیاری از افرادی که قصد ترمیم لبخند خود را دارند به خود درگیر می‌کند. اولین قدم برای ارتقای زیبایی دندان‌ها و دستیابی به لبخند دلخواه، انتخاب بهترین روش است. شما از بین لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت کدام را انتخاب می‌کنید؟ شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ونیر کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت سرامیکی را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

معایب استفاده از لمینت دندان

 • عفونت: گاهی برای برخی از افراد در اثر لمینت دندان، عفونت ایجاد می‌شود. این مسئله با تجهیزاتی که متخصص مورد استفاده قرار داده و مهارت او ارتباط مستقیم دارد. در نتیجه اگر چنین مشکلی را مشاهده کردید، دندانپزشک خود را عوض کرده و نزد متخصصی بروید که اعتبار داشته باشد. در این صورت چنین مشکلی ایجاد نخواهد شد.
 • حساسیت به سرما و گرما: این مسئله از عوارض کوتاه مدت لیمنت دندان است. افراد بعد از اینکه لمینت انجام می‌دهند تا مدتی نمی‌توانند غذای سرد یا گرم میل کنند. در این صورت دچار دندان درد می‌شوند. به همین دلیل تا مدتی باید مراعات کنند. اگر این شرایط طولانی شد بهتر است مسئله را با متخصص درمیان بگذارید.
 • پوسیدگی دندان: مهارت متخصص در این زمینه نیز تاثیرگذار است. شما می‌توانید پشت دندان‌های طبیعی خود را مسواک کنید. اما ظاهر دندان‌ها باید کاملا با لمینت پوشانده شوند تا مواد غذایی به آن راه نداشته باشند. همچنین به دلیل تراشیدگی ناشی از قرار دادن لمینت، احتمال پوسیدگی دندان‌های طبیعی وجود دارد.
 • ایجاد مشکل در جویدن غذا: این مورد نیز کوتاه مدت است. چون شما به وجود لمینت در دهان خود عادت ندارید. بعد از گذشت مدتی می‌توانید با این مسئله کنار بیایید.
 • احتمال شکستگی: لمینت بسیار مقاوم است. اما در مواردی ممکن است دچار شکستگی شود. از معایب لمینت این است که قابل ترمیم نیست و در صورت بروز مشکلاتی از این قبیل، باید متخصص لمینت را برداشته و مجددا لمینت جدید در دهان فرد کار بگذارد. این مسئله می‌تواند هزینه‌های جدیدی برای شما ایجاد کند.

معایب استفاده از لمینت دندان

انجام لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت دندان در رشت توسط دکتر یوسف جهاندیده

بسیاری از عوارض و معایب لمینت و کامپوزیت دندان با مراجعه با دندانپزشک خوب و حرفه‌ای از میان برداشته می‌شوند. پیشنهاد ما به شما، مراجعه به دکتر یوسف جهاندیده واقع در رشت می‌باشد. مطب دندانپزشکی دکتر یوسف جهاندیده در رشت با دارا بودن تجهیزات مدرن و به‌روز، در طی این سال‌ها خدمات شایان توجهی را به مراجعه کنندگان عزیز عرضه نموده است. کلیه لوازم مصرفی کلینیک دندانپزشکی ایشان مطابق استانداردهای جهانی و توسط دستگاه‌های پیشرفته، استریل می‌شوند و مراجعه کنندگان محترم می توانند نظارت مستقیم بر روند استریلیزاسیون داشته باشند.
همچنین در این کلینیک دندانپزشکی از بهترین مواد دندانپزشکی روز دنیا و بهترین برندهای موجود در بازار استفاده می شود و همیشه ارائه خدمات و مواد با کیفیت، مهم ترین هدف این کلینیک بوده است.

در صورت نیاز به مشاوره برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش ایمپلنت اوردنچر و گرفتن نوبت برای انجام ایمپلنت اوردنچر توسط دکتر یوسف جهاندیده در رشت لطفا با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت نوبت ویزیت از جناب دکتر یوسف جهاندیده، متخصص پروتز ثابت و فلوشیپ ایمپلنت و لیزر، می‌توانید با شماره تلفن ۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶  و یا ۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰ تماس گرفته و نوبت بگیرید.

کامپوزیت دندان در بارداری مشکل ساز است؟ برخی از مادران در دوران بارداری تصمیم می‌گیرند تا لبخند خود را زیباتر کنند. به همین دلیل در دوران بارداری تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود می‌گیرند. همه چیز در این دوران بارداری باید تحت کنترل پزشک و با مراعات باشد. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله آیا کامپوزیت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟ را مطالعه کنید. چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با شماره تلفن مطب تماس گرفته و پاسخ خود را دریافت کنید.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید