معایب کامپوزیت ونیر چیست ؟
17 آگوست

امروز می خواهیم عنوان ، لبخندی زیبا با کامپوزیت ونیر رشت توسط دکتر جهاندیده ، مورد بررسی قرار بدهیم با ما همراه باشید.

دندان ها نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره شما دارد. هنگامی حرف می زنید و یا میخندید دندان های شما نمایان میشود بنابراین اگر دندانی با شکل منظم و فاصله مناسب داشته باشید به زیبایی چهره شما می افزاید و زیبایی چهره باعث اعتماد به نفس بیشتری میشود. برای داشتن لبخند زیبا میتوانید کامپوزیت ونیر در رشت انجام دهید. 

دکتر جهاندیده یکی از بهترین دندان پزشک های ایران می باشند که در راستای جلب رضایت بیماران خود خدمات برازنده ای به آن ها ارائه داده است. همچنین با استفاده از تجهیزات مدرن و در نظر گرفتن متد های روز دنیا به یکی از بهترین ها در میان دندان پزشکان تبدیل شده است. دکتر جهاندیده تمام وسایل های که مصرف می کند مطابق استاندار های جهانی است و توسط دستگاه های پیشرفته استریل می شوند که بیماران عزیز می توانند با خیالی آسوده به ایشان مراجعه کنند.

د ر این مقاله می خواهیم به پرسش های زیر پاسخ بدهیم پس با ما همراه باشید 

 

 • کامپوزیت ونیر چیست ؟

 

 • کامپوزیت ونیر برای چه افرادی کاربرد دارد ؟

 

 • کامپوزیت ونیر از چه جنسی است ؟

 

 • چگونه می توانیم رنگ آن را انتخاب کنیم ؟
 • هنگامی که به دکتر جهاندیده برای کامپوزیت ونیر در رشت مراجعه می کنید چه مراحلی را انجام می دهد ؟

 

 • طول عمر آن چقدر است ؟ 

 

 • هنگامی که شما کامپوزیت ونیر در رشت انجام می دهید چه مزایای دارد ؟ 

 

 • چگونه می توانید بعد از انجام کامپوزیت ونیر در رشت از آن مراقبت کنید ؟

 

 • چگونه آن  را بازسازی می کنند ؟

 

 • برای چه افرادی انجام کامپوزیت ونیر مناسب نیست ؟ 

 

 • معایب آن چیست ؟

 

زمانی که شما کامپوزیت ونیر در رشت انجام می دهید باید اطلاعات کافی داشته باشید در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که آگاهی لازم را داشته باشید 

ابتدا باید شما بدانید که 

 

کامپوزیت ونیر چیست ؟

 

کامپوزیت ونیر ماده سفید رنگ رزینی است که در پر کردن دندان هم کاربرد دارد و دارای مارک و برند های مختلف است. که می توانید با مراجعه به دکتر جهاندیده این رزین کامپوزیت را شبیه به دندان های طبیعی خودتان روی دندان های خود قرار دهید. کامپوزیت ونیر برای افرادی مناسب است که تمایلی به تراش دندان های طبیعی خود ندارند.

هنگامی که شما برای کامپوزیت ونیر در رشت به دکترجهاندیده مراجعه می کنید بدون قالب گیری و کارهای لابراتواری در حالیکه شما عزیزان روی صندلی دراز کشیده اید به سرعت می توانید لبخندتان را زیبا کنید. 

 

کامپوزیت ونیر برای چه افرادی کاربرد دارد ؟

 

ونیر دندان هم برای کامپوزیت و هم برای لمینت کاربرد دارد برای لبخند زیباتر و همچنین برطرف کردن ایراد ها و برای افرادی که دندان هایشان از هم فاصله زیادی دارند یا برخی از آنها شکسته و یا نامنظم است کاربرد دارد.

قابل ذکر است که کامپوزیت دندان به صورت یک لایه نازک، روی قسمت جلوی دندان که قابل دیدن است را می پوشاند و کاملا شبیه دندان طبیعی به نظر می‌رسد.

 کامپوزیت ونیر را می توان برای بازسازی بسیاری از مشکلات اشخاصی که از وجود عیب های زیر روی دندانهایشان اذیت میشوند و اعتماد به نفس کافی در این باره ندارند به کار برده میشود 

 

 • دندان هایی که زرد شده اند و نمی توان آنها را با بلیچینگ سفید کرد. 

 

 • دندان های که قسمتی از آن شکسته و یا کوبیده شده است.

 

 • دندان های که شکل طبیعی خود را از دست داده اند و یا دندان هایشان ترک دارد.

 

 • وجود فاصله زیاد بین دندان ها 

 

 • ارتفاع دندان هایشان متفاوت است یا به عبارت دیگر بعضی از دندان هایشان کوتاه یا بلند است.

 

بنابراین برای انجام بهترین کامپوزیت ونیر در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه فرمائید.

کامپوزیت ونیر چیست ؟کامپوزیت ونیر از چه جنسی است ؟

 

برای کامپوزیت ونیر در رشت باید بدانید که جنس آن چیست.

در سال های اخیر ماده ای به نام رزین کامپوزیت ایجاد کرده اند که دندان پزشکان برای زیبایی استفاده می کنند.

کامپوزیت انواع مختلفی دارد که به تازگی از ماده ای به نام آی پی اس یا نانو سرامیک استفاده می کنند که براق تر و درخشان تر است. نانو سرامیک را به جای ماده ای مانند سیلیس استفاده می کنند.اما بجای آن از کامپوزیت های معمولی مقداری بیشتر است اما از نظر کیفیت تفاوت چندانی ندارند.

 

چگونه می توانیم رنگ کامپوزیت را انتخاب کنیم ؟

 

کامپوزیت ها به این علت که دست ساز هستند رنگ و ظاهر مختلفی دارند بنابراین افراد به راحتی میتوانند بسته به نظر خود رنگ و یا جنس آن را انتخاب کنند.

اما هنگامی که به دکتر جهاندیده برای کامپوزیت در رشت مراجعه می کنید بهتر است که رنگ و نوع کامپوزیت را به دکتر بسپارید که برای شما انتخاب کند به این علت که دکتر جهاندیده با دانش بالای که در این زمینه دارند همچنین داشتن مهارت زیاد در عرصه خود ، همه جهات را بررسی می کند و مناسب ترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهد و بهترین را برای شما انجام می دهد و به زیبایی ظاهری شما می افزوند.

 

هنگامی که به دکتر جهاندیده برای کامپوزیت ونیر در رشت مراجعه می کنید چه مراحلی را انجام می دهد ؟

 

بعد از اینکه شما و یا دکتر رنگ و جنس کامپوزیت را انتخاب کردید ، دکتر جهاندیده لایه ای از مواد کامپوزیت را روی دندان های جلویی قرار می دهد سپس نور لیزمخصوصی یا دستگاه لایت کیور روی قسمتی که مواد کامپوزیت اعمال شده قرار می گیرد تا سفت شود.

سپس دکتر شروع به صیقل دادن کامپوزیت می کند و آن را شکل می دهد که باید این کار با چیره دستی و ظریف کاری و دقت زیاد انجام شود تا ظاهر کامپوزیت ها شبیه به دندان های طبیعی فرد باشد که خوشبختانه دکتر جهاندیده در این زمینه هم بسیار موفق بوده اند .

 

طول عمر کامپوزیت ونیر چقدر است ؟ 

 

هنگامی که برای دندان های شما کامپوزیت ونیر نصب می کنند با رعایت نکات بهداشتی دهان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بعد از هروعده غذایی که مصرف می کنید و چکاب سالانه و جلوگیری کنید از شکستن خوارکی های سفت مانند آجیل با دندان ها و استفاده نکردن از دخانیت و… ، طول عمر دندان های خود را افزایش دهید.

که عمر آن حدود پنج تا شش سال است.

شما عزیزان می توانید برای چکاب آن در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه کنید.

 

 هنگامی که شما کامپوزیت ونیر در رشت انجام می دهید چه مزایای دارد ؟ 

 

 • شما به راحتی می توانید روی صندلی دراز کشیده باشید و دکتر جهاندیده طی یک جلسه کامپوزیت ونیر را برای شما انجام دهد.

 

 • برای کامپوزیت ونیر نیازی به تراش دندان هایتان ندارد و یا درصورتی که دندان شما انحراف شدیدی داشته باشد به صورت خیلی کمی آن را تراش می زنند. 

 

 • برای انجام آن هیچ محدودیت سنی ندارد.

 

 • با صرف هزینه ای کمی میتوانید آن را بازسازی کنید.

 

 • کامپوزیت ونیر هزینه کمتری نسبت به سایر گزینه ای زیبایی دیگر است 

 

 • برای لبخندی زیبا گزینه بسیار مناسبی است.

 

چگونه می توانید بعد از انجام کامپوزیت ونیر در رشت از آن مراقبت کنید ؟

 

 هنگامی که برای انجام کامپوزیت ونیر در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه می کنید افرادی که دندان هایشان را کامپوزیت کرده اند پیشنهاد می کنند تا جایی که ممکن است از جویدن مواد خوراکی سفت و جویدن آجیل های سخت مانند بادام، فندق، پسته و.. جلوگیری کنند چون مصرف این احتمال دارد به کامپوزیت  آسیب وارد کنند و در سطح آن ایجاد ساییدگی کند این پیشنهاد را بقیه پزشکان زیبایی به مراجعه کنندگان عزیز می دهند. قابل ذکر است، در صورتی که کامپوزیت دندان آسیب زیادی ندیده باشد امکان اصلاح و بازسازی آن به راحتی وجود دارد.

از مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چایی، قهوه و نوشابه را حداقل در ۲۴ ساعت  انجام آن و هنوز به طور کامل سفت نشده ،از خوردن آن جلوگیری کنید همچنین به مرور زمان مصرف این نوع نوشیدنی ها و خوراکی ها که رنگ دارند را به حداقل برسانید. چون کامپوزیت ونیر مواد رنگی را به راحتی به خود جذب می کند. بنابراین بهتر است بعد از مصرف هرگونه مواد خوراکی و یا نوشیدنی که دارای رنگ است بلافاصله دندان های خود را ابتدا به خوبی بشورید سپس مسواک بزنید تا طول عمر کامپوزیت ونیر بیشتر شود.

 

چگونه کامپوزیت ونیر را بازسازی می کنند ؟

 

هنگامی که برای بازسازی کامپوزیت ونیر در رشت به دکتر جهاندیده مراجعه می کنید به این صورت ترمیم آن انجام میشود 

کامپوزیت قبلی را به همان صورت روی دندان نگه می دارند و کامپوزیت ونیر جدید را روی آن قرار می دهند. برای تکمیل فرآیند نصب آن از سند بلاست کردن کامپوزیت استفاده می کنند و بعد از آن مینای دندان اسید فسفریک به مدت ۳۰ الی ۵۰ ثانیه روی آن قرار گرفته و سپس شسته میشود. برای سفت شدن کامپوزیت ونیر از لیزر استفاده کرده اند و در نهایت بازسازی دندان تمام شده است.

کامپوزیت ونیر چیست ؟

این روش برای چه افرادی انجام  مناسب نیست ؟ 

 

 • اشخاصی که دندان هایشان پوسیدگی دارد باید ابتدا پوسیدگی را رفع کنند سپس اقدام به انجام  کامپوزیت کنند.

 

 • کسانی که دندان هایشان مینای دندان کافی ندارد چون کامپوزیت به مینای دندان متصل میشود.

 

 • کسانی که انحراف شدید دارند کامپوزیت ونیر برای آنها مناسب نمی باشد بلکه باید ارتودنسی انجام دهند.

 

 • اشخاصی که دندان هایشان ضعیف شده اند و قسمت زیادی از دندان های خود را از دست داده اند و یا دندان هایی که به میزان زیادی پر شده اند ، برایشان مناسب نیست.

 

 • افرادی که دندان هایشان روکش دارد.

 

 • اشخاصی که به ساییدن دندان های خود عادت دارند یا به اصطلاح به دندان قروچه مبتلا هستند باید از محافظ دندان هنگام خواب استفاده کنند.

 

 معایب این روش چیست ؟

 

همانطور که هر چیزی معایب و مزایای خاص خود را دارد این روش  هم اینگونه است.

برای انجام کامپوزیت ونیر در رشت باید همه جوانب آن را در نظر بگیرید.

 

 • رنگ پذیری نسبتا زیادی دارد اما لمینیت سرامیکی رنگ پذیری کمتری دارد.

 

 • طول عمر کمتری نسبت به لمینیت سرامیکی دارد 

 

 • کارایی کامپوزیت ها برای برخی از دندان ها که گوشه آنها پریده باشد؛ مناسب است. اگر تعداد دندان های بیشتری را بخواهید رو کش کنید استفاده از لمینیت میتواند گزینه مناسب تری باشد.

 

 •  در برابر لمینیت مقاومت کمتری دارد 

 

 • برای کامپوزیت کردن باید مدت نسبتا طولانی حدودی یک ساعت ونیم روی صندلی دراز بکشید که البته در یک جلسه تمام میشود اما کامپوزیت ونیر زمان کمتری خواهد برد.

 

در این مقاله برای شما عزیزان کامپوزیت ونیررا مورد بررسی قرار دادیم امیدواریم که این مقاله بتواند انتخاب شما را راحتر کرده و شما به خوبی تصمیم بگیرید. اما اگر سوالاتی دارید که به آنها در این مقاله پاسخ داده نشده و همچنین به یک مشاوره نیاز دارید میتوانید به سایت دکتر جهاندیده بروید و تمام سوالات خود را بپرسید، همچنین شما عزیزان برای اطلاع از شماره تماس وگرفتن وقت قبلی به این سایت https://drjahandideh.com/ مراجعه کنید.

 همانطور که گفته شد دکتر جهاندیده در عرصه خود بسیار توانمند بوده و رضایت مراجعین عزیز دکتر دیده براین مسئله دلالت دارد بنابراین بهترین گزینه مناسب و بهترین پزشک برای کامپوزیت ونیردر رشت مراجعه به ایشان است.

از شما عزیزان برای همراهی ما تا پایان این مقاله سپاس گذاریم امیدواریم که این مقاله حاوی اطلاعات مفیدی بوده باشد همچنین انتخاب را برای شما راحت تر کرده باشیم.

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید