10 کیفیتی که بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت و بهترین دندان پزشک باید داشته باشند
18 آگوست

مشکل دندان به این معنی است که شما باید فورا به دندان پزشک مراجعه نمائید. هیچگاه مشکل دندان را نادیده نگیرید چرا که مشکل کوچک دندان در صورت رسیدگی نکردن به مشکل بزرگ تری تبدیل می شود. و اغلب دندان آسیب دیده نیز به دندان های دیگر آسیب می رساند. شما در صورت نبود مشکل نیز هر چند وقت یکبار باید به دندان پزشک خود برای معاینه دوره ای و حفظ سلامت دهان و دندان مراجعه کنید. اغلب بیماران به دلیل درد حاصل از پروسه های ترمیم و سلامت دندان از رفتن به دندان پزشکی وحشت دارند. به یاد داشته باشید که روزی حداقل دو بار مسواک بزنید، نخ دندان را فراموش نکنید، رژیم غذایی سالم داشته باشید و سیگار نکشید. در صورت رعایت این موارد نیازی به ترس از خرابی دندان نیست. اما هر از چند گاهی بررسی دندان ها نیاز است. ببهترین کلینیک دندان پزشکی رشت ، مطب دکتر جهاندیده در راستای هم کیفیت کار هم رضایت مشتری بهترین سرویس ها را به شما ارائه می دهد.

حال بیایید در ادامه به کیفیت هایی که یک کلینیک دندان پزشکی باید داشته باشد بپردازیم و همینطور کیفیت های یک دندان پزشک مناسب را بررسی کنیم:

 

۱۰ کیفیتی که بهترین کلینیک دندان پزشکی در رشت باید داشته باشد

 

تجربه

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت باید به دنبال آن باشید تجربه پزشک و سابقه کلینیک است. هرچقدر میزان تجربه بیشتر باشد، کیفیت کار و تخصص در برخی امور دندان پزشکی که لزوما نیازمند تجربه است بالا می رود. مشکلات دندان بسیار حساس هستند و نه تنها نیازمند تخصص، بلکه نیازمند تجربه بالا برای برطرف کردن مشکلات متفاوت می باشند. دکتر جهاندیده با سابقه ۲۳ ساله کار در رشت و میزان رضایتمندی بسیار بالای مراجعه کنندگان در این زمینه بهترین انتخاب شما می باشد.

 

تجهیزات  بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت باید بروز

 

در کنار تجربه پزشک، تجهیزات نیز بسیار مهم هستند. زیرا کلینیکی که به بیماران خود اهمیت می دهد همواره در تلاش است که بهترین تجهیزات را برای آنان فراهم کند. به شدت از کلینیک هایی که تجهیزات قدیمی و رنگ و رو رفته دارند دوری کنید. یک کلینیک دندان پزشکی خوب همواره به فکر بروز رسانی تجهیزات خود طبق استاندارد های روز دنیاست. کلیه تجهیزات کلینیک دندان پزشکی سروش طبق استاندارد های روز دنیا می باشد که توسط دستگاه های پیشرفته استریل می شوند. یک کلینیک دندان پزشکی خوب به فکر تهیه دستگاه های پیشرفته تر برای پاسخگویی به تمامی نیاز های مراجعین خود می باشد.

 

بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت باید مجوز داشته باشد

 

طبیعتا یک کلینیک دندان پزشکی باید مجوز های لازم را برای ویزیت بیماران داشته باشد. این مجوز تنها به منزله اجازه تاسیس مطب نیست. داشتن مجوز های لازم به این معناست که نمایندگان وزارت بهداشت در بازرسی های خود، کلینیک را از هر نظر بررسی و تایید کرده اند. این امر به مراجعین اطمینان خاطر می دهد که کلینیک دندان پزشکی از هر نظر طبق استاندارد های تایید شده می باشد. اگر مجوز کلینیک را نتوانستید پیدا کنید، حتما از مسئولان کلینیک بخواهید که مجوز کار را به شما نشان دهند.

 

تیم پزشکی خبره یکی از لازمه های بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت

 

یک کلینیک دندان پزشکی تراز اول، در کنار پزشک (پزشکان) با تجربه نیازمند تیم پزشکی و عوامل خبره نیز می باشد. دندان پزشک، دستیاران دندان پزشک، تکنیسین ها و عوامل پذیرش باید محیطی آرام و بدون استرس را برای بیماران فراهم کنند. چرا که اغلب بیماران، مخصوصا بیماران دندان پزشکی معمولا پیش از پروسه اظطراب و استرس های فراوانی دارند. تیم کلینیک موظف است با خوش آمد گویی گرم و فراهم کردن محیطی آرام درکاهش و کنترل استرس بیمار بکوشد.

 

تیم بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت باید تعهد به کار داشته باشند 

 

تمامی عوامل کلینیک دندان پزشکی می بایست به کار خود متعهد باشند. در بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت با بیماران با نهایت حساسیت و توجه برخورد می شود. در کلینیک دندان پزشکی سروش تمامی عوامل نیاز بیماران را می دانند و تمامی تلاش خود را در راستای بر طرف کردن نیاز های بیمار به کار می گیرند. همانطور که پیش تر گفته شد، بیماران دندان پزشکی بسیار حساس و اغلب مظطرب هستند، در نتیجه برخورد دوستانه و صحیح از الزامات یک کلینیک دندان پزشکی خوب است.

 

پاکیزگی

 

یکی دیگر از مهمترین فاکتور ها در انتخاب بهترین کلینیک دندان پزشکی پاکیزگی و نظافت کلینیک می باشد. دندان پزشک می بایست همواره در تمیز نگداشتن محیط و تجهیزات بکوشد. استریل بودن تجهیزات و نهایت پاکیزگی ممکن برای محیط کلینیک از ضروری ترین فاکتور های یک کلینیک تراز اول است. کلیه تجهیزات کلینیک سروش با دستگاه های پیشرفته استریل شده و مراجعین می توانند بر روند استریل کردن تجهیزات نظارت کامل داشته باشند.

 

اطلاعات کافی

 

یک کلینیک استاندارد نظر بیمار را محترم می داند و از نظرات بیمار استفاده خواهد کرد. پزشک می بایست شما را در جریان تمامی زوایای مشکل دندان قرار دهد، و همینطور راه درمان را مرحله به مرحله با شما در میان بگذارد. بررسی وضعیت دندان و شرایطی که بیمار با آن رو به رو است به سادگی با یک تصویر گرافیکی قابل ارائه به بیمار می باشد. در ادامه باید گفت که یک کلینیک خوب هیچگاه بیمار را تحت فشار نمی گذارد. دندان پزشک بیمار را از مشکل مطلع می کند، راه درمان را ارائه می دهد و هزینه ها را به بیمار اعلام می کند. اگر بیمار نخواهد که در همان زمان چنین هزینه ای انجام دهد، تحت فشار گذاشتن بیمار برای انجام پروسه کار خوشایندی نیست.

 

توانایی برقراری ارتباط

 

توانایی برقراری ارتباط یک اصل لازم و ضروری برای یک کلینیک خوب است. این امر شامل وقت های تعیین شده برای ویزیت بیمار نیز می شود. اما اصلی ترین نکته، نحوه برقراری ارتباط صحیح عوامل با مراجعین، و مهمتر از آن نحوه تشریح مشکل بیمار توسط دندان پزشک است. پزشک می بایست تمامی جزئیات را برای بیمار شرح دهد و اگر بیمار متوجه نشد از پایه به توضیح مشکل و وضعیت دندان بیمار بپردازد. پزشک و عوامل کلینیک باید صبور باشند و همیشه با حوصله و به گرمی تمامی توضیحات لازم را ارائه کنند.

 

ارائه چندین گزینه پرداخت

 

کلینیکی میزان رضایت بالا را از مراجعین دریافت می کند که در کنار کیفیت کار بالا، سازگار با وضعیت اقتصادی بیماران خود نیز باشد. بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت می بایست بیمه های طرف قرار داد گسترده، و قبول پرداخت به هر صورتی را داشته باشد. همچنین برای افرادی که محدودیت های اقتصادی دارند، گزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی تر را نیز در دستور کار خود قرار دهد. اگر در حال حاضر مجبور به صرفه جویی اقتصادی هستید، بهتر است پیش از مراجعه به کلینیک مورد نظر از آن ها در رابطه با شرایط و نحوه پرداخت سوال کنید.

 

تیم بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت باید صبور باشد

 

گاهی اوقات دندان پزشکان ساعات کاری طولانی تری دارند، و این شغل یک شغل مکانیکی به حساب نمی آید. سلامت دهان و دندان نیازمند ۱۰۰% توانایی پزشک می باشد. چرا که اگر پزشک خسته باشد، و یا تمرکز کافی نداشته باشد می تواند صدمات جدی به سلامت دهان و دندان شما وارد کند. در نتیجه بهتر است کلینیک هایی با ساعات کاری کمتر و پزشکان بیشتر را انتخاب کنید.

حال که کیفیت های مورد نیاز بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت را متوجه شدیم. بیاید به کیفیت هایی که بهترین دندان پزشک می بایست داشته باشد بپردازیم.

دندان پزشکان وظیفه تشخیص و درمان بیماری های مربوط به دهان و دندان را به عهده دارند. بیماری هایی که شامل، بیماری های دندان، لثه و دیگر بخش های مرتبط در دهان می شوند.

 

ویژگی هایی که باید بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت داشته باشد

وظایف بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت

 

دندان پزشکان معمولا موارد زیر را انجام می دهند

 

 • برداشتن خرابی دندان و پر کردن خوردگی ها

 

 • ترمیم و یا خارج کردن دندان های خراب

 

 • گذاشتن محافظ و یا سفید کننده ها بر روی دندان

 

 • مدیریت مسکن ها به منظور جلوگیری از احساس درد توسط بیمار

 

 • تجویز دارو های مورد نیاز

 

 • بررسی تصاویر ایکس ری به منظور تشخیص بیماری های دندان، لثه و فک

 

 • اندازه گیری و ساخت قالب برای دندان های جایگزین

 

 • آموزش به بیماران در رابطه با سلامت دهان و دندان

 

دندان پزشکان از تجهیزات مختلفی مانند دریل ها، دستگاه های ایکس ری، آینه های دهانی، فورسپ، برس، و پنس استفاده می کنند. آن ها همینطور از لیزر ها، اسکنر های دیجیتالی و دیگر تکنولوژی ها برای تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان استفاده می برند.

 

اغلب دندان پزشکان در بیشتر زمینه های دندان پزشکی فعالیت می کنند. اما برخی از آنان صرفا در حیطه خاصی مشغول به کار می باشند. یک دندان پزشک خوب صرفا در مدرک دندان پزشکی و یا حتی تجربه کافی خلاصه نمی شود. در ادامه به فاکتور های شخصیتی که یک دندان پزشک عالی می بایست داشته باشد می پردازیم.

 

توانایی برقراری ارتباط

 

یک دندان پزشک خبره می بایست نه تنها در ارتباط با بیماران موفق باشد، بلکه در بقراری ارتباط با دستایاران و تکنیسین ها نیز به منظور انجام هرچه بهتر و سریع تر کار ها بسیار ماهر باشد.

 

دقت بسیار به جزئیات

 

در دندان پزشکی هر چه دقت به جزئیات بیشتر باشد، کیفیت کار نیز بالا تر است. سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیمی با زیبایی فرد دارد و نیازمند دقت بسیار بالایی است. دندان پزشک به فضا، شکل و رنگ دندان باید توجه ویژه ای داشته باشد. به عنوان مثال دقت در هم رنگ بودن یک دندان جایگزین با دیگر دندان ها بسیار حائز اهمیت است.

 

تسلط

 

دندان پزشک می بایست تسلط و کنترل کافی بر روی دستان و ابزار کار خود داشته باشد.

 

توانایی رهبری

 

بسیاری از دندان پزشکان مطب خود را دارند و به صورت تیمی فعالیت نمی کنند. در نتیجه توانایی رهبری تیم پزشکی خود از الزامات است.

 

نظم

 

نظم و ترتیب در تمامی موارد، از جمله ویزیت ها، دسته بندی مدارک بیماران، محیط کاری منظم از فاکتور هایی است که لازمه تمرکز و در نتیجه کیفیت بالا تر کار می باشد.

 

صبر

 

دندان پزشکان ممکن است برای ساعات طولانی بر روی بیمارانی خاص کار کنند. و همینطور آماده سازی بیماران برای اعمال دندان به خصوص کودکان نیازمند صبر بسیار زیادی است.

 

وظایف بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت چیست

توانایی حل مشکلات

 

دندان پزشکان نیازمند قدرت تصمیم گیری و تشخیص بیماری بسیار بالایی هستند.

 

تحصیلات

 

طبیعتا تحصیلات و دستاورد های تئوریک از مهمترین فاکتور های یک پزشک خوب محسوب می شود. دکتر جهاندیده با دستاورد های علمی بسیار مهم از پیشتازان علم دندان پزشکی به شمار می رود. برخی از این دستاورد ها عبارتند از

 

 • فارق التحصیل دندان پزشکی عمومی از دانشگاه شیراز سال ۱۳۶۹

 

 • فارق التحصیل دندان پزشکی تخصصی پروتز های فک و صورت از دانشگاه تهران سال ۱۳۷۶

 

 • عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

 

 • فلوشیپ پروتز های ایمپلنت از دانشگاه جنوا ایتالیا ۱۳۸۰

 

 • فلوشیپ ایمپلنت از دانشگاه امپلنتولوژی آمریکا سال ۱۳۹۰

 

 • فلوشیپ ICOI سال ۱۳۹۰

 

 • فلوشیپ لیزر در دندان پزشکی از دانشگاه آخن آلمان ۱۳۹۱

 

 • عضو آکادمی ایمپلنتولوژی آمریکا و ایران

 

 • عضو آکادمی لیزر آلمان و ایران

 

 • دندان پزشک نمونه سال ۱۳۸۴

 

 • پژوهشگر نمونه سال ۱۳۸۲

 

 • نفر اول پروتز های فک و صورت ایران سال ۱۳۷۶

 

در نهایت باید گفت که سلامت دهان و دندان نه تنها در زیبایی بلکه در سلامت کلی بدن تاثیر بسزایی دارد، در نتیجه انتخاب کلینیک دندان پزشکی مناسب با بهترین پزشک ممکن باید از اولویت های اصلی شما باشد.

بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت، کلینیک سروش با سرپرستی یکی از بهترین دندان پزشکان ایران دکتر جهاندیده، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

شما عزیزان می توانید برای دریافت نوبت معاینه و مشاوره رایگان به وب سایت دکتر جهاندیده به آدر https://drjahandideh.com مراجعه کنید.

دیگر پل های ارتباطی با بهترین کلینیک دندان پزشکی رشت

شماره های تماس:

۰۱۳۳۳۲۳۳۷۹۰۰۱۳۳۳۲۳۷۱۱۶

شماره تماس اضطراری :۰۹۲۳۰۷۵۷۳۱

آدرس:

رشت – خیابان مطهری – روبروی مدرسه مژدهی – ساختمان کاسپین – طبقه اول

 

این پست چه قدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی ستاره ها کلیک کنید!

متوسط امتیازات ۰ / ۵٫ تعداد نظرات: ۰

به عنوان اولین نفر نظرتو بگو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید