اگر به بهبود زیبایی لبخند خود می اندیشید و می خواهید بدانید کاندید دندانپزشکی زیبایی هستید، تست خودآزمایی زیر را انجام دهید:

۱٫ آیا هنگام خندیدن از اعتماد به نفس خوبی برخوردار هستید؟

۲٫ آیا هرگز هنگام خندیدن دست خود را جلوی دهانتان گرفته اید؟

۳٫ آیا از لبخند خود در عکس هایتان راضی هستید؟

۴٫ آیا تاکنون لبخند جذاب و زیبای کسی نظر شما را به خود جلب کرده است؟

۵٫ آیا هرگز دوست داشته اید لبخندی به زیبایی لبخند مدل ها در مجلات یا سینما داشته باشید؟

۶٫ آیا هنگامی که به لبخند خود در آینه می نگرید متوجه نقصی در ظاهر دندانهای خود می شوید؟

۷٫ آیا هرگز دوست داشته اید دندانهای سفیدتر و ردیف تری داشته باشید؟

۸٫ آیا هنگام خندیدن لثه شما بیش از حد نمایان می شود؟

۹٫ آیا بین دندانهای خود دارای فاصله و فضا می باشید؟

۱۰٫آیا هنگام خندیدن دندانهایتان بیشتر یا کمتر از حد نمایان می شود؟

۱۱٫ آیا دارای دندانهای ترک خورده،لب پریده و یا ساییده می باشید؟

۱۲٫ آیا دارای دندانهای تیره،کدر و رنگ گرفته می باشید؟

۱۳٫آیا دارای ترمیم های بد فرم و بد رنگ هستید؟

۱۴٫آیا دارای روکش هایی با لبه های فلزی پیدا و نمایان هستید؟

۱۵٫آیا فکر می کنید وجود یک لبخند زیبا در اعتماد به نفس شما موثراست؟

۱۶٫آیا فکر می کنید وجود یک لبخند زیبا در برخوردهای اجتماعی و روابط عمومی موفق تاثیرگذار می باشد؟

چنانچه پاسخ شما به اکثر سئوالات فوق مثبت می باشد، شما کاندید دندانپزشکی زیبایی هستید و می توانید زیبایی لبخند خود را با کمک آن بهبود بخشید و شاهد ارتقاء کیفیت زندگی خود (به دلیل افزایش موفقیت آمیز ارتباطات شخصی و اجتماعی و اعتماد به نفستان) به طور شگفت آوری باشید.

اکنون که مشخص گردید کاندید دندانپزشکی زیبایی هستید، آنالیز لبخند اولین مرحله از طرح درمان شما می باشد

 

چه نوع خط لب و خنده ای دارید؟

طرح لبخند و ارزیابی لبخند رشت

· هنگامی كه می خندید آیا مقدار زیادی از دندانهای بالای شما نمایان می شود؟

· چه مقدار از دندانهای پایین شما نمایان میشود؟

· هنگام خندیدن چه مقدار از لثه دندانهای بالا پیدا می شود؟

· اگر هنگام خندیدن فقط دندانهای بالا نمایان شود بدون آنكه لثه دندانها دیده شود این بیانگر داشتن خط لب پایینمی باشد.

· اگر هنگام خندیدن، دندانهای بالا همراه با نوك لثه های بین دندانی نمایان شود این بیانگر داشتن خط لب متوسط می باشد. (ایده آل ترین نوع خط لب)

اگر هنگام خندیدن، دندانهای بالا همراه با لثه اطرافشان دیده شود این بیانگر داشتن خط لب بالاستمعرف خنده لثه ای یا Gummy smile طول لب بالا تاثیر زیادی بر نحوه نمایان شدن لثه و دندان های تان و در نتیجه زیبایی لبخندتان دارد. اساساً افراد به هنگام خنده دندان های خود را به چهار صورت نشان می دهند : فقط دندانهای بالا را نشان می دهند؛ فقط دندانهای پایین را نشان می دهند؛ هم دندانهای بالا و هم دندانهای پایین را نشان می دهند ؛ و یا نه دندانهای بالا و نه دندانهای پایین را نشان می دهند. تفاوت بین انواع خط لب تاثیر زیادی بر نحوه انتخاب درمان و اجرای آن و همچنین نوع رستوریشن طراحی شده دارد، برای مثال هنگام قرار دادن روكش بر روی دندانهای جلوی بالا شخصی كه دارای خط لب بالاست تمام توجه بایستی معطوف به زیبایی لبه روكش در مجاورت لثه باشد و در چنین بیماری ارجحیت انتخاب با روكش های تمام سرامیكی می باشد تا روكش سرامیك ـ فلز، یا در شخصی كه دارای خط لب پایین است و هنگام خندیدن مقدار كمی از دندانهای بالا نمایان می شود بهتر است با قرار دادن لامینت ونیرهای پرسلنی به طول قابل مشاهده دندانها افزوده و از طریق فوق زیبایی یك لبخند طبیعی را به ارمغان آورد.

لبخند جوان تر و مسن تر – تفاوت آنها

تقسیم بندی های گوناگونی برای انواع لبخند وجود دارد ، بطور كل می توان دو نوع لبخند را در نظر گرفت كه هر كدام خود دارای تنوع های زیادی می باشد. اساساً شش دندان جلو فك بالا به این صورت نمایان می شود كه اگر خطی از راس دندان نیش یك طرف مماس با لبه های دندانها تا راس نیش طرف دیگر كشیده شود در وسط دارای تحدب به سمت پایین و از گوشه ها به سمت بالا می باشد. بدین صورت این خط از قوس لب پایین هنگام لبخند تبعیت و پیروی می كند و منجر به ایجاد یك هارمونی و هماهنگی بین دندان ها و لب ﺩر هنگام لبخند می شود. در این نوع لبخند دو دندان وسط بلندترند بطویكه بیشتر اوقات به هنگام لبخند با پشت لب پایین درتماس هستند.

دو دندان كناری حدود نیم تا یك میلی متر كوتاه تر از دو دندان وسط و دندان های نیش برجسته و به از نظر طولی اندازه دو دندان وسط می باشد. از خصوصیات این لبخند القا حس جوانی، شادابی، گرمی و هماهنگی لب با دندان در هنگام خنده می باشد و بدین جهت آنرا “لبخند جوان” می نامند. این نوع لبخند در چشم نوازی، می تواند بیشترین حس زیبائی پسندی و موزون بودن را در انسان ارضاء کند.

به مرور زمان و با بالا رفتن سن دندان وسط سائیده شده و از طول دندان های نیش كاسته شده، در این حالت ۶ دندان جلو فك بالا در یك خط مستقیم قرار گرفته و از قوس لب پایین به هنگام لبخند پیروی نمی كند. نتیجه آن عدم القا حس جوانی و داشتن عدم توازن و هماهنگی بین دندانها و لب پایین می باشد. از خصوصیات این لبخند القا حس پیری و افزایش سن است. گاهی حتی سائیدگی دندان ها به حدی است كه لبخند اصطلاحاً معكوس شده یعنی نه تنها از قوس لب پایین پیروی نمی كند بلكه به صورت یك V معكوس با زاویه باز می باشد كه منجر به كوتاه شدن طول دندان و عدم نمایان شدن دندانها به هنگام لبخند می گردد.

درمانهای دندانپزشكی زیبایی از قبیل لمینیت ونیر و باندینگ كامپوزیت ها به نحو شگرفی می توانند جوانی را به لبخندهای مسن برگرداند و با تبدیل این لبخند به یك لبخند جوان شور، حس جوانی و اعتماد به نفس را برای شما به ارمغان آورد.

آنالیز لبخند

چناچه پس از انجام تست خود آزمایی لبخند مشخص گردد شما کاندید دندانپزشکی زیبایی هستید،حال وقت آن است که برای آنالیز لبخند خود آماده شوید.این مرحله به دلیل بررسی دقیق جزئیات و ترسیم طرح درمان آینده حائز اهمیت بسیاری است.جهت انجام این آنالیز،در شرایط نور کافی مقابل یک آینه دیواری به فاصله ۳۰ الی ۴۰ سانتیمتری بایستید و به پرسش های زیر جواب دهید. توجه داشته باشید که از آینه های دستی استفاده نکنید.

۱- آیا ما بین دندانهای جلو خود فاصله مشاهده می کنید؟

۲- آیا دو دندان جلو بالای شما بیش از حد بلند است؟

۳- آیا دو دندان جلو بالای شما کوتاه و پهن است؟

۴- آیا شش دندان جلو بالای شما دارای طول تقریبأ یکسانی است؟

۵- آیابعضی از دندانهای جلو بالا و پایین شما بر روی یکدیگر همپوشانی دارد؟

۶- آیا بعضی از دندانهای جلو شما بیرون یا داخل قرار گرفته؟

۷- آیا لبه های دندانهای شما ساییده شده است؟

۸- آیا خط وسط دو دندان پیشین بالا و پایین شما منطبق بریکدیگر و خط وسط صورت است؟

۹- چنانچه دندانهای جلو شما ترمیم گردیده،آیا با رنگ و فرم دندان عدم هماهنگی دارد؟

۱۰- آیا یکی از دندانهای جلو شما تیره تر از دیگری است؟

۱۱- آیا دارای روکشی که از نظر رنگ و فرم با دندانهای مجاور و قرینه خود عدم هماهنگی داشته باشد،هستید؟

۱۲- آیا این روکش دارای لبه تیره در مجاورت لثه می باشد؟

۱۳- آیا دندان از دست رفته دارید؟

۱۴- آیا لثه شما در بعضی نواحی از طوق دندان عقب نشینی کرده است؟

  • آیا فکر می کنید وجود یک لبخند زیبا در اعتماد به نفس شما موثراست؟
  • آیا فکر می کنید وجود یک لبخند زیبا در برخوردهای اجتماعی و روابط عمومی موفق تاثیرگذار می باشد؟

 

چنانچه پاسخ شما به بیشتر پرسش های فوق مثبت است،ابتدا نیاز به یک طراحی لبخند و سپس بازسازی لبخند دارید که به کمک جدیدترین وپیشرفته ترین تکنیک های دندانپزشکی زیبایی برای شما انجام می شود. تأتیر شگرفی که لبخند جدید و از نو طراحی شده درجوان کردن شما و افزایش کیفیت زندگیتان بجای می گذارد چنان است که بیشتر بیماران اظهار می دارند: « ای کاش زودتر انجام می دادم ».

 

Call Now Buttonتماس بگیرید